dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Beton B20

Domyślnie Beton B20

Czy możliwa jest taka proporcja Betonu B20
    450kg ---- żwir 8/16
    450kg ---- żwir 2/8
    1000kg ------- żwir 0/2
    320kg cementu
    W taki sposób jest ustawiona maszyna robiąca taki beton w jednej z firm budowlanych w moim mieście (nie licząc wody)
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Neonkin ; 15-04-2010 o 12:36 Powód: Poprawka ilości cemenu

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

Dla otrzymania 1 m3 betonu klasy B-20 należy użyć: około 400 kg cementu, około 600 kg piasku, około 1300 kg żwiru i około 190 litrów wody.

Ta twoja receptura trochę dziwna. B20 raczej nie wyjdzie.

3. Kiedy płyta fundamentowa zamiast budowy tradycyjnych fundamentów domu Warstwy podlogi na gruncie, czyli od podsypki przez betonowanie po podkład podłogowy - krok po kroku Podłoga na gruncie i co dalej? Jak wykonać ocieplenie podłogi i rozprowadzić rury centralnego ogrzewania Szalowanie fundamentów: na co zwrócić uwagę podczas kupowania szalunków? Jakie szalunki wybrać?

Domyślnie

dziwna maszyna...

na ogół jednak kruszywo ładują do mieszacza na objętość /zazwyczaj miarka 0,5 metra sześciennego najmniejsza/ ustalanie ilości np piachu na wagę nie jest specjalnie miarodajne
    /zależy od opadów deszczu /
    do tego dodają cement /w kg/
    i wychodzi tyle betonu co kruszywa objętościowo....
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 15-04-2010 o 21:29

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matriks87

Kod pocztowy
    26-500

Domyślnie

Witam wszystkich, podepnę się do tematu, przygotowuję się do zalewania fundamentu do swojego domku, z tego co sobie wyliczyłem potrzebne mi będzie mi około 36m3 betonu, zadzwoniłem do firmy która rozwozi beton i powiedzieli że za m3 b20 chcą 160zł z transportem, co wychodzi około 5100zł. Rozmyślam więc fakt zalewania samemu, znalazłem gdzie na necie że aby uzyskać m3 b20 trzeba zmieszać około 400kg cementu 600kg pisaku i 200l wody czy to są dobre proporcje? i jeśli tak to jaki cement zastosować bo widziałem kilka rodzai, by przeliczyć różnice wiozłem pod uwagę cement z Ożarowa II który kosztuję 420 zł za tonę, piasek i wodę będę miał więc licząc sam cement kosz wyprodukowania 1m3 wyniósł by mnie 168zł czyli około 6000zł na całość, i trochę mnie dziwi czemu wychodzi drożej na czym więc ta firma zarabia? z góry dziękuje za zainteresowanie

Domyślnie

Cytat Napisał matriks87 Zobacz post
    Witam wszystkich, podepnę się do tematu, przygotowuję się do zalewania fundamentu do swojego domku, z tego co sobie wyliczyłem potrzebne mi będzie mi około 36m3 betonu, zadzwoniłem do firmy która rozwozi beton i powiedzieli że za m3 b20 chcą 160zł z transportem, co wychodzi około 5100zł. Rozmyślam więc fakt zalewania samemu, znalazłem gdzie na necie że aby uzyskać m3 b20 trzeba zmieszać około 400kg cementu 600kg pisaku i 200l wody czy to są dobre proporcje? i jeśli tak to jaki cement zastosować bo widziałem kilka rodzai, by przeliczyć różnice wiozłem pod uwagę cement z Ożarowa II który kosztuję 420 zł za tonę, piasek i wodę będę miał więc licząc sam cement kosz wyprodukowania 1m3 wyniósł by mnie 168zł czyli około 6000zł na całość, i trochę mnie dziwi czemu wychodzi drożej na czym więc ta firma zarabia? z góry dziękuje za zainteresowanie
    Z tego co napisałeś to zrobisz zaprawę cementową a nie beton. Firma zarabiana tej samej zasadzie jak wszystkie inne branąze, nie kupuje 10 marchewek na rok tylko 100 T na tydzień...
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

Domyślnie

zapewne też cement przywożony regularnie /stałe dostawy/ cysterną z cementowni do betoniarni
    jest pewnie tańszy niż taki workowany /workowanie kosztuje/ i sprzedawany
    w hurtowniach /pośrednik kosztuje/...

kruszywa też....

Domyślnie

Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Dla otrzymania 1 m3 betonu klasy B-20 należy użyć: około 400 kg cementu, około 600 kg piasku, około 1300 kg żwiru i około 190 litrów wody.

Ta twoja receptura trochę dziwna. B20 raczej nie wyjdzie.
    400 kg cementu i w/c 0,47 he he, dobre człowieku z tego to mostówkę Pan możesz ukręcić. (zejdź Pan z w/c na poziom = 0,4 i ma Pan C 50/60 a nie C16/20) . 320 kg cementu to i tak za dużo jak na C 16/20. Przy użyciu dobrych plastyfikatorów 250 - 270 kg cementu wystarczy spokojnie przy w/c na poziomie 0,67 - 0,68.

Domyślnie

Cytat Napisał matriks87 Zobacz post
    160 zł za C 16/20 to śmieszna cena i i wątpię byś za te pieniądze faktycznie dostał tą klasę betonu. Wyślą ci jakiś "torf" i ściemnią że to C 16/20. Niestety tak nieuczciwe betoniarnie robią w balona drobnych żuczków, standardowe zachowanie. Przy ławach najwygodniej tak ściemnić bo małe ryzyko gorzej przy np. posadzkach. Tu już może się zacząć łuszczyć i żuczek przyleci z pretensjami a ławy to nie, co tam dawaj 80 kg popiołu zamiast cementu i heja do przodu. A żuczek się cieszy, że zaoszczędzi kilkaset złoty na betonowaniu. Tak się robi biznes. Pamięta Pan, że niżej niż 210 - 220 zł netto za m3 uczciwego betonu nie zrobisz bo się nie opłaca.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matriks87

Kod pocztowy
    26-500

Domyślnie

Cytat Napisał bartekpx Zobacz post
    160 zł za C 16/20 to śmieszna cena i i wątpię byś za te pieniądze faktycznie dostał tą klasę betonu. Wyślą ci jakiś "torf" i ściemnią że to C 16/20. Niestety tak nieuczciwe betoniarnie robią w balona drobnych żuczków, standardowe zachowanie. Przy ławach najwygodniej tak ściemnić bo małe ryzyko gorzej przy np. posadzkach. Tu już może się zacząć łuszczyć i żuczek przyleci z pretensjami a ławy to nie, co tam dawaj 80 kg popiołu zamiast cementu i heja do przodu. A żuczek się cieszy, że zaoszczędzi kilkaset złoty na betonowaniu. Tak się robi biznes. Pamięta Pan, że niżej niż 210 - 220 zł netto za m3 uczciwego betonu nie zrobisz bo się nie opłaca.
    no właśnie pytałem nie w jednym punkcie a w czterech i tam się ceny średnio wahają w tych granicach 160-180zł może w moim regionie jest trochę taniej jak u Ciebie więc lepiej jest zalać z gruchy czy samemu? i jeśli samemu to jaki cement i w jakich proporcjach?

Domyślnie

u mnie wczoraj lali strop.
    Przywieziony beton B20 k4 184.
    Miał taką proporcję (zgodnie z dowodem dostawy):
    żwir 2-8 830kg
    piach 0-2 630kg
    żwir 2-16 100kg
    cement 275kg
    woda 170l
    piotr

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

Kod pocztowy
    72-100

Domyślnie

Za 160 pln to chyba b15 a nie b20 i to nawet nie.
    Nie kręć betonu sam na budowie bo będzie to niejednorodne. Znasz powiedzenie , że podstawa to solidny fundament?
    W moim rejonie beton b20 kosztuje 230-240 pln 1m3.

Domyślnie

Cytat Napisał pionan Zobacz post
    u mnie wczoraj lali strop.
    Przywieziony beton B20 k4 184.
    Miał taką proporcję (zgodnie z dowodem dostawy):
    żwir 2-8 830kg
    piach 0-2 630kg
    żwir 2-16 100kg
    cement 275kg
    woda 170l
    plac za beton, bo nie wiesz co mowiesz ile trzeba sie narabac betoniarkom i potem to jeszcze nawet dowiez glupia taczka. Badz pewien ze grucha do jedzie do fundamentu

Domyślnie

Cytat Napisał wanker Zobacz post
    plac za beton, bo nie wiesz co mowiesz ile trzeba sie narabac betoniarkom i potem to jeszcze nawet dowiez glupia taczka. Badz pewien ze grucha do jedzie do fundamentu
    jeszcze raz poproszę, ale tym razem po polsku, bo z tego bełkotu nic nie wynika, tzn. nic nie zrozumiałem.
    piotr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia