dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Beton B20

  1. #1

    Domyślnie Beton B20

    Czy możliwa jest taka proporcja Betonu B20
    450kg ---- żwir 8/16
    450kg ---- żwir 2/8
    1000kg ------- żwir 0/2
    320kg cementu
    W taki sposób jest ustawiona maszyna robiąca taki beton w jednej z firm budowlanych w moim mieście (nie licząc wody)
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Neonkin ; 15-04-2010 o 13:36 Powód: Poprawka ilości cemenu

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dla otrzymania 1 m3 betonu klasy B-20 należy użyć: około 400 kg cementu, około 600 kg piasku, około 1300 kg żwiru i około 190 litrów wody.

    Ta twoja receptura trochę dziwna. B20 raczej nie wyjdzie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    dziwna maszyna...

    na ogół jednak kruszywo ładują do mieszacza na objętość /zazwyczaj miarka 0,5 metra sześciennego najmniejsza/ ustalanie ilości np piachu na wagę nie jest specjalnie miarodajne
    /zależy od opadów deszczu /
    do tego dodają cement /w kg/
    i wychodzi tyle betonu co kruszywa objętościowo....
    Ostatnio edytowane przez beton44 ; 15-04-2010 o 22:29

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matriks87

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    41

    Domyślnie

    Witam wszystkich, podepnę się do tematu, przygotowuję się do zalewania fundamentu do swojego domku, z tego co sobie wyliczyłem potrzebne mi będzie mi około 36m3 betonu, zadzwoniłem do firmy która rozwozi beton i powiedzieli że za m3 b20 chcą 160zł z transportem, co wychodzi około 5100zł. Rozmyślam więc fakt zalewania samemu, znalazłem gdzie na necie że aby uzyskać m3 b20 trzeba zmieszać około 400kg cementu 600kg pisaku i 200l wody czy to są dobre proporcje? i jeśli tak to jaki cement zastosować bo widziałem kilka rodzai, by przeliczyć różnice wiozłem pod uwagę cement z Ożarowa II który kosztuję 420 zł za tonę, piasek i wodę będę miał więc licząc sam cement kosz wyprodukowania 1m3 wyniósł by mnie 168zł czyli około 6000zł na całość, i trochę mnie dziwi czemu wychodzi drożej na czym więc ta firma zarabia? z góry dziękuje za zainteresowanie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał matriks87 Zobacz post
    Witam wszystkich, podepnę się do tematu, przygotowuję się do zalewania fundamentu do swojego domku, z tego co sobie wyliczyłem potrzebne mi będzie mi około 36m3 betonu, zadzwoniłem do firmy która rozwozi beton i powiedzieli że za m3 b20 chcą 160zł z transportem, co wychodzi około 5100zł. Rozmyślam więc fakt zalewania samemu, znalazłem gdzie na necie że aby uzyskać m3 b20 trzeba zmieszać około 400kg cementu 600kg pisaku i 200l wody czy to są dobre proporcje? i jeśli tak to jaki cement zastosować bo widziałem kilka rodzai, by przeliczyć różnice wiozłem pod uwagę cement z Ożarowa II który kosztuję 420 zł za tonę, piasek i wodę będę miał więc licząc sam cement kosz wyprodukowania 1m3 wyniósł by mnie 168zł czyli około 6000zł na całość, i trochę mnie dziwi czemu wychodzi drożej na czym więc ta firma zarabia? z góry dziękuje za zainteresowanie
    Z tego co napisałeś to zrobisz zaprawę cementową a nie beton. Firma zarabiana tej samej zasadzie jak wszystkie inne branąze, nie kupuje 10 marchewek na rok tylko 100 T na tydzień...
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    zapewne też cement przywożony regularnie /stałe dostawy/ cysterną z cementowni do betoniarni
    jest pewnie tańszy niż taki workowany /workowanie kosztuje/ i sprzedawany
    w hurtowniach /pośrednik kosztuje/...

    kruszywa też....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Dla otrzymania 1 m3 betonu klasy B-20 należy użyć: około 400 kg cementu, około 600 kg piasku, około 1300 kg żwiru i około 190 litrów wody.

    Ta twoja receptura trochę dziwna. B20 raczej nie wyjdzie.
    400 kg cementu i w/c 0,47 he he, dobre człowieku z tego to mostówkę Pan możesz ukręcić. (zejdź Pan z w/c na poziom = 0,4 i ma Pan C 50/60 a nie C16/20) . 320 kg cementu to i tak za dużo jak na C 16/20. Przy użyciu dobrych plastyfikatorów 250 - 270 kg cementu wystarczy spokojnie przy w/c na poziomie 0,67 - 0,68.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał matriks87 Zobacz post
    Witam wszystkich, podepnę się do tematu, przygotowuję się do zalewania fundamentu do swojego domku, z tego co sobie wyliczyłem potrzebne mi będzie mi około 36m3 betonu, zadzwoniłem do firmy która rozwozi beton i powiedzieli że za m3 b20 chcą 160zł z transportem, co wychodzi około 5100zł. Rozmyślam więc fakt zalewania samemu, znalazłem gdzie na necie że aby uzyskać m3 b20 trzeba zmieszać około 400kg cementu 600kg pisaku i 200l wody czy to są dobre proporcje? i jeśli tak to jaki cement zastosować bo widziałem kilka rodzai, by przeliczyć różnice wiozłem pod uwagę cement z Ożarowa II który kosztuję 420 zł za tonę, piasek i wodę będę miał więc licząc sam cement kosz wyprodukowania 1m3 wyniósł by mnie 168zł czyli około 6000zł na całość, i trochę mnie dziwi czemu wychodzi drożej na czym więc ta firma zarabia? z góry dziękuje za zainteresowanie
    160 zł za C 16/20 to śmieszna cena i i wątpię byś za te pieniądze faktycznie dostał tą klasę betonu. Wyślą ci jakiś "torf" i ściemnią że to C 16/20. Niestety tak nieuczciwe betoniarnie robią w balona drobnych żuczków, standardowe zachowanie. Przy ławach najwygodniej tak ściemnić bo małe ryzyko gorzej przy np. posadzkach. Tu już może się zacząć łuszczyć i żuczek przyleci z pretensjami a ławy to nie, co tam dawaj 80 kg popiołu zamiast cementu i heja do przodu. A żuczek się cieszy, że zaoszczędzi kilkaset złoty na betonowaniu. Tak się robi biznes. Pamięta Pan, że niżej niż 210 - 220 zł netto za m3 uczciwego betonu nie zrobisz bo się nie opłaca.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matriks87

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartekpx Zobacz post
    160 zł za C 16/20 to śmieszna cena i i wątpię byś za te pieniądze faktycznie dostał tą klasę betonu. Wyślą ci jakiś "torf" i ściemnią że to C 16/20. Niestety tak nieuczciwe betoniarnie robią w balona drobnych żuczków, standardowe zachowanie. Przy ławach najwygodniej tak ściemnić bo małe ryzyko gorzej przy np. posadzkach. Tu już może się zacząć łuszczyć i żuczek przyleci z pretensjami a ławy to nie, co tam dawaj 80 kg popiołu zamiast cementu i heja do przodu. A żuczek się cieszy, że zaoszczędzi kilkaset złoty na betonowaniu. Tak się robi biznes. Pamięta Pan, że niżej niż 210 - 220 zł netto za m3 uczciwego betonu nie zrobisz bo się nie opłaca.
    no właśnie pytałem nie w jednym punkcie a w czterech i tam się ceny średnio wahają w tych granicach 160-180zł może w moim regionie jest trochę taniej jak u Ciebie więc lepiej jest zalać z gruchy czy samemu? i jeśli samemu to jaki cement i w jakich proporcjach?

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie wczoraj lali strop.
    Przywieziony beton B20 k4 184.
    Miał taką proporcję (zgodnie z dowodem dostawy):
    żwir 2-8 830kg
    piach 0-2 630kg
    żwir 2-16 100kg
    cement 275kg
    woda 170l
    piotr

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    Za 160 pln to chyba b15 a nie b20 i to nawet nie.
    Nie kręć betonu sam na budowie bo będzie to niejednorodne. Znasz powiedzenie , że podstawa to solidny fundament?
    W moim rejonie beton b20 kosztuje 230-240 pln 1m3.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    u mnie wczoraj lali strop.
    Przywieziony beton B20 k4 184.
    Miał taką proporcję (zgodnie z dowodem dostawy):
    żwir 2-8 830kg
    piach 0-2 630kg
    żwir 2-16 100kg
    cement 275kg
    woda 170l
    plac za beton, bo nie wiesz co mowiesz ile trzeba sie narabac betoniarkom i potem to jeszcze nawet dowiez glupia taczka. Badz pewien ze grucha do jedzie do fundamentu

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał wanker Zobacz post
    plac za beton, bo nie wiesz co mowiesz ile trzeba sie narabac betoniarkom i potem to jeszcze nawet dowiez glupia taczka. Badz pewien ze grucha do jedzie do fundamentu
    jeszcze raz poproszę, ale tym razem po polsku, bo z tego bełkotu nic nie wynika, tzn. nic nie zrozumiałem.
    piotr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony