dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 371
  1. #1

    Domyślnie Reku Dospel Optimal 400 -prośba o opinie

    Witam.
    Mocno zastanawiam się nad zakupem tej centrali. Wcześniej faworytem był Renovent HR Large, ale biorąc Optimal'a zaoszczedziłbym koło 2kzł, bo w sklepie Dospela stoi on po 4.700zł (w komplecie ze sterownikiem tygodniowym). Zdaje się, że w ogóle to najtańsza centrala z auto-bypassem.
    Zdaję sobie sprawę, że to dość nowy sprzęt, ale może ktoś już kupił, może nawet zamontował i chciałby podzielić sie uwagami (jakość wykonania, głośność itp).

    Z góry dziękuję i czekam na odzew.

  2. #2

    Domyślnie Dospel Optimal

    Ja równiez prosze o opinie na temat tego rekuperatora.
    Paweł

  3. #3

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania, też mocno się zastanawiam nad kupnem.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Widziałem już kilka zamontowanych, póki co użytkownicy są zadowoleni. Dopracowany, ma być mniej awaryjny od Economica, to czas pokaże. Na pewno silniki ma o niebo lepsze i jest lekki. jedyna różnica na minus w moim odczuciu, to droższe w wymianie filtry, choć teraz z ramkami wymiana to juz normalna rzecz. Ma dobra sprawność, mierzyli my ale nie mam notatek przy sobie. Tak czy inaczej mnie sie podoba bardziej od poprzednich modeli a teraz to jeszcze cena czyni cuda.
    Nie bij, wytłumacz!

  5. #5

    Domyślnie

    Czy masz ten model z automatycznym by-pasem, bo miał być w sprzedaży. Czy potrzebna do niego grzałka jeśli brak gwc?
    Cezar

  6. #6

    Domyślnie

    Model z by-passem pojawił się już na alle***. Natomiast moja korespondencja z poznańskim oddziałem Dospela nie przyniosła właściwie żadnych wartościowych informacji a do tego nagle się urwała z nieznanych mi przyczyn. Dołączam się do pytania o zabezpieczenie przed zamarzaniem.

  7. #7

    Domyślnie

    Na all... widziałem tylko bez by passu, na moje pytanie Dospel też od miesiąca nie udziela odpowiedzi,,chyba jednak zdecyduję się na Brinka
    Cezar

  8. #8

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Dospel ma chyba ogólny problem z melami i odpisywaniem, trzeba do przedstawicieli dzwonić, im raczej zależy. Taka moja rada.
    Nie bij, wytłumacz!

  10. #10

    Domyślnie

    No ale mi chodziło o bypass automatyczny, a ten to chyba kaseta, ale może się mylę.
    Cezar

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Optimal nie będzie miał automatycznego by-passu, tylko ręczny tak jak w Lunie. Ale to i tak wygodniejsze niż wyciąganie wymiennika.
    Nie bij, wytłumacz!

  12. #12

    Domyślnie

    zabezpieczanie przed zamarzaniem to wszędzie standardowo wygląda, albo grzałka albo robienie podciśnienia w domu, jedno i drugie to straty kasy na prąd albo ciepła z domu co na jedno wychodzi, lepsze sa takie które nie zamarzają i nie maja zabezpieczeń

  13. #13

    Domyślnie

    Właśnie otrzymałem przesyłkę z Optimal400 z automatycznym bypasem. Dokumentacja jest dosyć uboga. Brak polskiej instrukcji do sterownika. Jeśli ktoś już instalował ten rekuperator, to proszę o opis jak najdogodniej zamontować go na ścianie. W zestawie nie ma elementów do powieszenia, więc trzeba samemu wykonać konstrukcję do zawieszenia.

    Nie widzę opisu, czy można ingerować w sposób działania bypasa (zakres temperatur, możliwość wymuszenia otwarcia), więc jeśli ktoś wie, to proszę o info.
    Nie wiem również, czy można bez zbytniej ingerencji, z pominięciem ustawień na sterowniku wymuszać okresowe zwiększenie obrotów wentulatorów (np. podczas gotowania czy używania łazienki)?

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Masz sterownik z nastawą tygodniową, lokalnie nie możesz zwiększyć wydatku na anemostacie tylko w całym systemie. Do podwieszenia trzeba zrobić sobie platformę: blacha lub kątowniki na wymiar i podpórki ze skosa podtrzymujące.
    Nie bij, wytłumacz!

  15. #15

    Domyślnie

    Wiadomo, że dla całego systemu. Chodziło mi o to, czy można wprowadzić nadrzędne sterowanie w stosunku do sterownika, które wymuszłoby np. prace na maksymalnych obrotach niezależnie od tego, co jest ustawione na sterowniku?

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Nie ma takiego rozwiązania.
    Nie bij, wytłumacz!

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirqu

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    czy posiadacie moze bardziej szczegółowe dokumentacje dot. tej, centrali w wersji elektronicznej, jesli tak bardzo proszę o udostępnienie lub link,
    wlasnie jak nastepuje regulacja obrotów w centrali, wyczytałem że sa 3 biegi, czy mozna ustawić żądane wydatki powietrza dla każdego biegu i przełańczań miedzy nimi z poziomu automatyki ???

  18. #18

    Domyślnie

    Niestety instrukcja sterownika nie jest dołączona do urządzenia. Jeszcze nie próbowałem wyszukiwać w internecie według symbolu sterownika. Może będzie gdzieś udostępniona.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    3 biegi są w Brinkach, w Optimalach jest regulacja płynna.
    Nie bij, wytłumacz!

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirqu

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    3 biegi są w Brinkach, w Optimalach jest regulacja płynna.
    czy to oznacza że mogę sobie ustawić spręż (wydatek powietrza) jaki tylko mi się podoba,
    czy ze ustawiam kilka wartości jakie chce osiągnąć i pomiędzy nimi wybieram,

    estety instrukcja sterownika nie jest dołączona do urządzenia.
    a jaki jest symbol tego sterownika ?

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony