dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 371
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Możesz ustawić wydatek jaki chcesz, w dowolnym czasie.
    Nie bij, wytłumacz!

  2. #22

    Domyślnie

    Możesz zdradzić jaka była cena? Brałeś bezpośrednio z internetowego sklepu Dospela , czy z innego źrodła?

  3. #23

    Domyślnie

    W sklepie Dospela jest bardzo drogo. Ja dałem za wersję z Bypasem 4200 z presyłką. A i tak można podobno na allegro po indywidualnych targach zejść do 4000zł za tą wersję.
    Symbol sterownika Ac2800. Regulacja płynna w pełnym tego słowa znaczeniu. Ustawiasz dowolna wartość. Sterownik ten jest opisany w instrukcji do Daytona 250DC/350DC
    Nie pasuje mi w tym automatycznym bypasie, że nie ma wpływu na temperaturę otwarcia. Otwiera się w zakresie 18-26C. czyli w moim przypadku gdy latem mam z GWC 16C, to chłodne powietrze idzie przez wymiennik i dupa z chłodzenia. Na razie rozważam teoretycznie, bo reku nie zainstalowany. Musze rozeznać, czy nie da się jakoś oszukać tego przełącznika bypasa. Może ktoś jest w temacie?
    Ostatnio edytowane przez 7tonik ; 18-06-2010 o 11:32

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    W temacie wiem tyle, że na centrale zakupione przez internet producent nie daje gwarancji. Powinien być zamontowany przez firmę z doświadczeniem.
    Nie bij, wytłumacz!

  5. #25

    Domyślnie

    Przecież producent sam firmuje sklep internetowy. Ja np. dostałem przesyłkę bezpośrednio od Dospela. Papiery można w razie czego dorobić później

  6. #26

    Domyślnie

    Jaki jest wymiennik w tym reku i jak jest ze sprawnością. Biorę go pod uwagę i rekuperatot Jan Gaz. Który byście wybrali?

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirqu

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    a jak wyglada sytuacja z odzyskiem ciepła
    jaką temperaturę osiągacie za wymiennikiem na nawiewie ?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7tonik Zobacz post
    Regulacja płynna w pełnym tego słowa znaczeniu. Ustawiasz dowolna wartość.
    Niestety muszę zweryfikować ta wypowiedź. Wprawdzie sterownik ma płynną regulację, ale obroty wentylatorów nie do końca reagują na tą regulację. Po ustawieniu 1% mam wrażenie, że pracują conajmniej na 50% mocy. Wcześniej miałem wentylatory 180m3/h i przy nich przepływ był znacząco niższy (i cichszy) niż Optimal ustawiony na 1% mocy.

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Wentylatory startują chyba przy 1/4 swojej mocy.
    Nie bij, wytłumacz!

  10. #30

    Domyślnie

    Niestety nie można ingerować. Ja po otwarciu bypassa odpiołem przewód do siłownika i na razie mam na stałe bypass włączony
    Do Optimala proponują sterownik ten niebieski.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    Ależ nastaw aby-passu jest całkiem przemyślana, zakres temperatur 18-26' sprawia, że kiedy na zewnątrz robi się więcej, oszczędza chłód z domu po zamknięciu.
    Nie bij, wytłumacz!

  12. #32

    Domyślnie

    Nie wiem jak ty, ale ja nie byłem zbyt zadowolony, gdy powietrze z GWC o temp. 16 C przechodziło przez wymiennik zamiast chłodzić. Niestety automatem sie wszystkiego nie obsłuży. Przydałby sie też przełącznik na ręczne sterowanie.

  13. #33

    Domyślnie

    No mam jeszcze jedna uwagę. Nie wiem jak jest w innych rekuperatorach, ale pewna niedogodnością w Optimalu jest to, że po przerwie w dostawie prądu niestety urządzenie się nie załącza przy "powrocie" prądu.

  14. #34

    Domyślnie

    Ja kupiłem Dospela Optimal 400 jak tylko pojawił się na rynku, w kwietniu. Został zamontowany przez firmę, która instalowała kanały systemu rekuperacji. Gdy trwała jeszcze budowa rekuperator był wyłączony aby nie zabrudzić filtrów itp. Po wprowadzeniu się w czerwcu okazało się, że rekuperator jest dość głośny, ale najgorsze jest to, że wydaje niemiły dźwięk o wysokiej częstotliwości, który słyszalny jest nawet przy 5-10% mocy na sterowniku. Na noc reku wyłączam (okna uchylone), w dzień nie ma komfortu już przy 30%. Dźwięk dobiega z anemostatów nawiewnych. Przy samym rekuperatorze też jest słyszalny. Przy ok. 66% dziwny dźwięk zanika, słychać tylko szum wentylatorów i powietrza, potem od 70% do 100% znowu słychać ten dźwięk (wzrasta wraz ze wzrostem prędkości obrotowych silników).
    Kanały mam fi 200 od reku, zaraz za reku miękka rura, która skręca 90' do góry, potem trójnik stalowy i kanały sztywne do pokoi. Problem by zamontować tłumik, choć instalator mówi, że naprawdę żadko jest to wskazane do rekuperatorów o wydatku 400m3. Ale i tak przy takim położeniu rekuperatora (wisi na ścianie) nie da się zamontować żadnego tłumika.
    Czy poprawiłby on sytuację? Spotkał się ktoś z takim czymś? Może problem leży w instalacji?
    Zgłaszałem reklamację rekuperatora, wymieniono silnik nawiewowy i jest na razie bez zmian. Poproszono mnie o przedstawienie sytuacji mailem, czy się poprawiło, czy pogorszyło. Odpisałem i teraz czekam na rozwój wydarzeń na koniec przerwy wakacyjnej, która trwa do 13 sierpnia. Czekam cierpliwie, bo na razie kontakt i szybkość działania ze strony Dospela OK, a pogoda umożliwia oszczędzać wentylację...

  15. #35

    Domyślnie

    U mnie też słychać nawet przy minimalnych obrotach (czyli 25% - ustawienie mniej na sterowniku nie powoduje już zmniejszenia obrotów). Jednak przy minimalnych obrotach da się spać. Nie mam porównania z innymi rekuperatorami, więc nie wiem czy wina lezy po stronie rekuperatora czy instalacji. Doczytałem na innym wątku, że rekuperator powinien być połączony z rurami tzw giętkimi tłumikami czyli harmonijką z gumy. Na początek chcę zrobić taką poprawkę, ale nie za bardzo na razie mogę namierzyć, gdzie to kupić.

  16. #36

    Domyślnie

    U mnie regulacja płynna od 0 do 100% mocy. Jest znacznie ciszej i słabiej dmucha pomiędzy 25% a 10%. Przy 1 cz 3% silniki pracują ale powiewu praktycznie nie czuć przykładając rękę do anemostatów.
    Czy u Ciebie 7tonik słychać szum, czy takie coś, co możnaby nazwać wyciem?
    Ja szum lubię, jak byłem w liceum lubiałem włączać sobie wentylator na noc aby szumiał. Ale wycia naprawdę nie lubię i wątpię aby ktokolwiek to lubiał.

    Z tego co wiem to reku powinien być połączony z instalacją giętkimi rurami na odcinku ok 1-1,5m (i tak u mnie jest z wyjątkiem nawiewu, gdzie jest tylko jakieś pół metra giętkiej rury i to zagiętej o 90' - a dźwięk słychać z nawiewu) Chodzi o nie przenoszenie ew. wibracji reku na instalację. Co do tłumików to jest to inna sprawa. Są one giętkie lub sztywne, kwadratowe lub okrągłe o różnych długościach i średnicach. Trochę już poczytałem na ten temat

  17. #37

    Domyślnie

    Słychać szum powietrza. Mam całą instalację giętkimi rurami. Z tą regulacją u ciebie to dziwne, bo serwis Dospela twierdzi, że poniżej 25% na sterowniku są już stałe obroty. I u mnie się to potwierdza.

  18. #38

    Domyślnie

    Nie mam Optimala, choć zastanawiałem się nad jego kupnem. Choć to co czytam powyżej troche mnie niepokoi. Przypuszczam że pisk który słychać bierze się z silników sterowanych PWM-em (impulsowo, silnik działa wtedy jak głośnik). A wszystko przez źle dobraną częstotliwość PWM. Jeśli jest dostęp do silników to może dołączenie równolegle do nich kondensatorów coś by pomogło?

  19. #39

    Domyślnie

    To są wiatraki prądu stałego, więc regulacja nie powinna mieć wpływu na głośność .
    Wymieniłem sterownik, gdyż był uszkodzony (nie naliczał czasu). Po wymianie można uzyskać niższe obroty. Poprzednio minimalne zużycie prądu było 60W, obecnie poniżej 40W.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    hałas w tym modelu należy do znikomej mniejszości.
    Nie bij, wytłumacz!

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony