dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 20
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 382
  1. #21

    Domyślnie

    z tego co mi wiadomo silkatu nie trzeba malować,wiem też, że jest tynk polimerowo-mineralny występujący w kilkunastu kolorach którego producent zaleca malować,kładłem to kilka razy bez malowania i powiem,że o 5 latach wygląda to "przyzwoicie
    Jeśli chodzi o samo nakładanie oraz zacieranie tynku to czy jest to akryl,silikatowo-silikonowy, silikatowy,silikonowy czy mineralny itp. w zasadzie nie robi mi to różnicy natomiast, silikatowy jest najbardziej "wymagający" podczas schnięcia

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Proces nakładania i wiązania tynku powinien przebiegać przy bezdeszczowej
    pogodzie i w temp. powietrza od +10°C do +25°C, przy
    stabilnej wilgotności względnej powietrza na poziomie 55÷65%
    ponieważ zbyt wysoka wilgotność i za niska temp. powietrza mogą
    spowodować zmianę koloru tynku.
    Prace tynkarskie należy wykonywać na powierzchniach nie narażonych
    na bezpośrednią operację słońca i wiatru, na podłożu o temperaturze
    od +10°C do +25°C.
    Nowo wykonane warstwy należy chronić przed opadami atmosferycznymi
    i działaniem temperatury poniżej +10°C i powyżej +25°C
    do czasu związania.
    Aplikacja masy w różnych warunkach wilgotnościowych i w różnej temperaturze
    powoduje różnice w kolorystyce wyprawy tynkarskiej.
    Nie zaleca się stosowania ciemnych kolorów na dużych, nasłonecznionych
    powierzchniach elewacji z uwagi na zwiększoną absorpcję promieniowania
    słonecznego i większe ryzyko pogorszenia właściwości
    estetycznych i eksploatacyjnych wykonanej wyprawy tynkarskiej.
    To jest fragment z karty tech. Bolixa - tynku silikatowego, praktycznie kazdy producent ma taki zapis. Dosc trudno spelnic wszystkie zalecenia wykonawcze zawarte w karcie tech. produktu. Stad tez biora sie na tynkach siliktowych przebarwienia (za co bardzo czesto nieslusznie posadzany jest wykonawca) Tu juz fragment z Caparola:
    Jeżeli użytkownik chce z powodów estetycznych użyć intensywniejszych odcieni o współczynniku jasności < 20, to powinien je uzyskać poprzez pomalowanie tynku farbą Capatect-SI-Fassadenfinish 130. (Kolory o współczynniku jasności < 20 nie na-dają się do stosowania na systemach ociepleń Capatect).
    Z powodu powstawania specyficznych wiązań chemicznych barwione tynki krzemianowe mogą w pewnych warunkach atmosferycznych zasychać tworząc plamy. Nie jest to wada techniczna i nie podlega reklamacji. W celu uniknięcia powstawania różnic kolorystycznych, powierzchnie pokryte tynkiem barwionym należy dodatkowo pomalować farbą wyrównującą Capatect-SI-Fassadenfinish w odcieniu tynku.
    Dlatego też przy silikatach należy z góry założyć konieczność pokrycia farbą, oczywiście zdarza sie, ze silikat wychodzi ladnie, jednak przebarwienia które mogą się na nim pojawić są rzeczą naturalną i należy z tym się liczyć. Podkreślam jeszcze raz - jest to cecha materiału a nie błędu wykonawcy.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Dlatego też przy silikatach należy z góry założyć konieczność pokrycia farbą, oczywiście zdarza sie, ze silikat wychodzi ladnie, jednak przebarwienia które mogą się na nim pojawić są rzeczą naturalną i należy z tym się liczyć. Podkreślam jeszcze raz - jest to cecha materiału a nie błędu wykonawcy.
    No i tutaj się nie zgodzę z tobą. Nigdy nie zakładam, że silikat należy pokryć farbą! Jeżeli byśmy z góry zakładali taką możliwość, to ich stosowanie mijało by się z celem, bo równie dobrze i taniej można by było zastosować tynk mineralny pomalowany farbą. Nakładałem już silikaty wielu producentów i mogę smiało powiedzieć, że najlepszym tynkiem tego rodzaju z jakim się spotkałem był tynk polskiego producenta z Rzeszowa - GREINPLAST. Jest to oczywiście moje skromne, ale obiektywne zdanie wykonawcy
    Trzymajmy się ciepło

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a ja zakładam, a przynajmniej staram się informować klienta (jak nie zapomnę), że może coś takiego się stać z silikatem, żeby nie było później pretensji. To moje skromne i nieobiektywne zdanie techniczno-handlowego
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hanka S.

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Niedlugo z mezem bedziemy przygotowywac sie do polozenia elewacji w nowo wybudowanym domku. Moj mezczyzna nie ma zupelnie glowy do tego, wiec to na mojej glowie lezy zalatwianie fachowcow i podpowiadanie im co maja zastosowac, choc w wiekszosci to oni mi podpowiadaja. Chcialam sie troche tu poedukowac, ale to jest dla mnie czarna magia. Dlatego zapytam sie wprost: gdybyscie nie patrzyli na koszt (cena nie gra roli w tym przypadku), to jaki system fasadowy byscie zastosowali? Na poczatku pisaliscie o jakims nowym systemie carbon edition, poczytalam sobie o tym i zastanawia mnie jedno, czy jest potrzeba isc w az tak wytrzymaly system?

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    czy jest ktos z okolic wrocławia umiejący zrobic ładną elewację w 2 kolorach, w systemie carbon edition?

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jezeli cena nie gra roli to Caparol Carbon albo DRYVIT.... a czy trzeba? To troche jak z samochodem: mozna jezdzic Bentleyem, Rollsem, Meredesem, Audi, Bmw a mozna też Fiatem cienko-cienko, to samochod i to samochod.... tak samo na elewacji: to tynk i to tynk. Ale jesli cena nie gra roli to moze lepiej zrobic elewacje z klinkieru albo kamienia?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    ale rozrzut od Rollsa do cienko-cienko!
    idąc takim tokiem myslenia po co w ogóle się budowac skoro mozna zamieszkać pod namiotem lub jak Drzymala w wozie drabiniastym.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    ale rozrzut od Rollsa do cienko-cienko!
    idąc takim tokiem myslenia po co w ogóle się budowac skoro mozna zamieszkać pod namiotem lub jak Drzymala w wozie drabiniastym.
    Mała poprawka:
    Na wozie drabiniastym cięzko by było mieszkać - deszcz pada na głowę . Wóz Drzymały bardziej przypominał barakowóz
    Ostatnio edytowane przez leszeq ; 30-04-2010 o 20:23
    Trzymajmy się ciepło

  10. #30
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atlarad

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Ach ten tynk zewnętrzny...

    Witam serdecznie,

    Jestem początkującym użytkownikiem portalu muratordom.pl starającym się znaleźć w gąszczu informacji kilka porad związanych z budową domu.

    Obecnie jestem na etapie wyboru rodzaju tynku i skłaniam się ku opcji "silikon" barwiony w masie, 2mm baranek lub kornik.

    Caparol i Sto odstrasza mnie nieco ceną, alternatywą wydaje się być Kabe Armasil T (koszt ok. 152 PLN brutto za 25kg, barwiony w masie, uziarnienie baranek 2mm, zużycie 3kg/m2) poprzedzony gruntowaniem Armasil GT (koszt ok. 103PLN za 10 litrów, zużycie 0.2l/m2).

    Dom zbudowany jest z pojedynczego pustaka, do tego ocieplenie styropianowe 15cm Rigips. Położenie tynku planowane jest w najbliższych 2-3 tygodniach.

    Prosiłbym o szersze przedstawienie opinii na temat tynków silikonowych, których stosunek jakości & wydajności do ceny wydaje się być korzystny oraz być może alternatywnej opcji, której wybór związany byłby z ograniczeniem kosztów.

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Z pozdrowieniami,

    Radek

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Armasil GT (koszt ok. 103PLN za 10 litrów, zużycie 0.2l/m2). nie ma opcji.... 0,3kg/m2 takie to zuzycie bedzie, moze nawet lekko wieksze. I ten grunt piekielnie drogi... 10,30 zl za L.
    jakosc/cena: Caparol
    jakosc: Dryvit
    cena: garażowiec
    Ile masz m2, że róznica 3zł /m2 tak powala? (Kabe vs Caparol)
    i jeszcze sprawdz ile w kolorze bedzie kosztowal jeden i drugi... bo to tez ma spore znaczenie i moze sie okazac ze ten sam kolor u roznych producentow bedzie diametralnie inaczej kosztowal.

    A jeżeli ma być tanio i dobrze to mineralny malowany.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atlarad

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Dziękuję za odpowiedź.

    Zużycie Armasilu na poziomie 0.2l/m2 przedstawiłem ze strony Kabe, ale rozumiem, że producent mógł podać owe dane w wersji nazbyt optymistycznej

    Co do Caparolu, to moja wiedza cenowa oscylowała w okolicy 180 PLN za 25kg (AmphiSilan Fassadenputz K20, baranek 2,0 mm).

    Elewacji jest 150m2, wiec niezbyt dużo. Położenie budynku 6m od nieutwardzonej drogi, ok. 150 metrów od rzeki, teren nieco podmokły.

    Mineralny malowany? Masz na mysli Capatect 139 ML - K20 i do tego grunt + farba silikonowa (Putzfestiger + AmphiSilan Plus)?

    Cos widze, ze koncepcja moze mi sie zmienic


    Radek

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    liczyles tą różnice wg swoich cen?
    Kabe: 152 / 25kg czyli 6.08/kg
    Caparol: 180 / 25kg czyli 7.20/kg
    roznica: 1,12/kg
    2.0mm baran lub kornik, rzeczywiscie bedzie 3kg/m2
    elewacja: 150m2 czyli potrzeba 450kg
    450kg x 1,12(roznicy) = 504 zł na calości
    przy czym w "słoniu" grunt jest tańszy.

    A co do mineralnego malowanego: 139 + Amphisilan Plus i jest git... i materiał polowe tańszy kwestia tylko czy Cie wykonawca nie skasuje dodatkowo za malowanie
    To był także mój świadomy wybór przy elewacji dla siebie... a na co dzień dostarczam ludziom na budowy Amphisilany, Siliteole, Capatecty i MineralLightputzy z Caparola
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    fighter1983,
    a co proponujesz na ściane w systemie trójwarstwowym?

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    fighter1983,
    a co proponujesz na ściane w systemie trójwarstwowym?
    Dołączam sie z pytaniem.
    W moim przypadku dom wybudowany z silikatów: sciana konstrukcyjna N24 i osłonowa N9. w srodku 17cm styropianu.
    Planuję najpierw tynk cementowo-wapienny i po 6 miesiacach klej/siatka/klej i tynk baranek 1,5mm.
    Tylko jaki rodzaj tynku wybrać przy załozeniu, ze tynk na razie bedzie biały i za ok. 2 lata planuje go pomalować na kolor docelowy ( obok trwające budowy i pylaca droga, stad taki pomysł ). Boje sie trochę mozliwości powstawania rys, dlatego odrzuciłem tynk mineralny, akryl jest elastyczny ale czy dobry na scianę trójwarstwowa ? Pozostaje jeszcze biały silikonowy ( tak czy inaczej za dwa lata planuje pomalować farba silikonową) .

    P.s. co sadzicie o kleju do styropianiu i masie do zatapiania siatki Mapei ( mapeterm ) lub produktach Ceresita CT83 i CT85.
    Wykonawca namawia mnie ostro do tynku akrylowego lub silikonowego z Greinplasta.

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Graszka
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    czy jest ktos z okolic wrocławia umiejący zrobic ładną elewację w 2 kolorach, w systemie carbon edition?
    Po sugestiach w temacie rozważałam i nadal rozważam skorzystanie, więc się nieco rozeznałam. Po pierwsze słusznie pytasz, bo ponoć początkujący tynkarz może carbonu nie ogarnąć. Po drugie zapytaj u dystrybutora, bo powinni mieć kontakt do przeszkolonych w temacie ekip [a ponoć takie szkolenia są]. Po trzecie na stronie extremalnefasady.pl/kontakt.html wejdz sobie w dolnoslaskie i skontaktuj sie z doradcą technicznym. Z tego co wiem, ten support nie jest dla picu, a naprawdę działa, więc sprobować nie zaszkodzi

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    graszka,
    dzięki za podpowiedź - może faktycznie uda sie w ten sposób.

  18. #38

    Domyślnie

    Jeśli tanio i dobrze....to tylko Nuvatherm...pewnie jeszcze niewielu zna? ale przed tym systemem jest przyszłość....
    Nigdy nie szukaj prawdy, jeśli nie wiesz co zrobisz gdy ją znajdziesz.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    fighter1983,
    a co proponujesz na ściane w systemie trójwarstwowym?
    U siebie robilbym tak: cem-wap, siatka+klej, grunt, mineralny plus farba
    U Ciebie: cem-wap, siatka plus klej, grunt, mineralny malowany, akryl, silikat, silikon (jak juz uwazasz)
    Zreszta tak jak kolega pisal
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    fighter,
    dzieki za odpowiedź.
    masz zdanie na temat Nuvatherm?

Strona 2 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony