dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    najpierw randap, odczekać, później glebogryzarka.mam taką 4kM i szerokość 60 cm.od kilku lat używam i jestem bardzo zadowolona. odpada przekopywanie kilkugodzinne.glebogryzarka załatwia temat w 40minut.
    ale zaznaczam, że ziemia jest już uprawiona.(warzywnik)
    natomiast tam gdzie trzeba na nowo cos założyć to tak jak wyzej; randap i później glebogryazrka.. i ziemia uprawiona i chwaściorów niet.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    No nie wiem z tym roundapem czy to taka dobra rada... Przekopałam trochę temat i znalazłam sporo informacji o tym, jak się ładnie magazynuje w glebie i jak oddziaływuje na człowieka. Mój mąż po lekturze stwierdził, że jednak woli wykosić te wielkie chwasty niż przez następne x lat zastanawiać się, czy nas szlag nie trafi... Zależy pewnie, czy ktoś robi u siebie czy u obcych, czy pod trawnik, czy pod warzywa, ale tak czy owak - herbicydy nie są obojętne dla naszego organizmu i już.

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilwarka

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ja mam mniejszą bez niezależnego napędu - coś w tym stylu:
    http://www.youtube.com/watch?v=2PU3H...eature=related

    Filmik nie jest zbyt przekonujacy... zaczynam miec watpliwosci, aby nie wyrzucic pieniedzy w błoto. Potrzebuje sprzetu typowo pod zakladanie trawnikow.
    Przyjrzałem sie glebogryzarkom z niezależnym napędem... masz racje, od razu widac wyzszosc technologiczna. Niestety cena x2. Z niezaleznym napedem zaczynaja sie od 5tys pln. Poza moim zasiegiem.


    Jesli bez napedu to tylko wsciekly dwusuw
    http://www.youtube.com/watch?v=i69jL...eature=related
    Ostatnio edytowane przez kamilwarka ; 27-07-2010 o 17:30

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilwarka

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    No nie wiem z tym roundapem czy to taka dobra rada... Przekopałam trochę temat i znalazłam sporo informacji o tym, jak się ładnie magazynuje w glebie i jak oddziaływuje na człowieka. Mój mąż po lekturze stwierdził, że jednak woli wykosić te wielkie chwasty niż przez następne x lat zastanawiać się, czy nas szlag nie trafi... Zależy pewnie, czy ktoś robi u siebie czy u obcych, czy pod trawnik, czy pod warzywa, ale tak czy owak - herbicydy nie są obojętne dla naszego organizmu i już.

    Musi byc w tym cos prawdy. Jak wspomnialem kilka postow wczesniej, przygotowywalem kiedys kawalek ziemi (jakies200m2) pod domem pod trawnik u pewnej wlascicielki sklepu z chemia rolnicza. Wolala zaplacic x2 za reczne pielenie chwastow niz po kosztach prysnac Rundapem.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilwarka Zobacz post
    Musi byc w tym cos prawdy. Jak wspomnialem kilka postow wczesniej, przygotowywalem kiedys kawalek ziemi (jakies200m2) pod domem pod trawnik u pewnej wlascicielki sklepu z chemia rolnicza. Wolala zaplacic x2 za reczne pielenie chwastow niz po kosztach prysnac Rundapem.
    Daje do myślenia, prawda?

    Ja jeszcze nie mam glebogryzarki, na swoją nową "posiadłość" wpuszczę najpierw traktor, ale jak już coś kupisz i przetestujesz, to podziel się wrażeniami, dobrze?
    pozdrawiam!

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilwarka

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post

    Ja jeszcze nie mam glebogryzarki, na swoją nową "posiadłość" wpuszczę najpierw traktor, ale jak już coś kupisz i przetestujesz, to podziel się wrażeniami, dobrze?
    pozdrawiam!
    Naturalnie.

    I jeszcze jedno pytanie dotyczace zakladania trawnika: Po przerzuceniu gleby glebogryzarka, darnie starej trawy trzeba usunac?

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Nie wiem, czy trzeba usunąć. Na chłopski rozum, to chcąc uzyskać w miarę równą i płaską powierzchnię, należy te kawałki starej darni dość drobno "rozmielić". Bo takich kawałków jak spod szpadla nie da rady zagrabić i rozplantować, żeby było gładko.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GIGA81

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam proponuje glebogryzarke texas hobby 500br w 3godz zorane 500m działki zajefajna sprawa niezałuje wydanych pieniazkow ,gdybym miał to zrobic szpadlem to bym sie garba nabawił ot tyle na temat
    http://www.youtube.com/watch?v=xTZ9nuGXZDs

  9. #29

    Domyślnie

    Nie zapominajmy: co tanie to drogie. Glebogryzarka to nie drapak. Moc musi być no i przydała by się jeszcze masa. A sprzęt, który może obsługiwać kobieta to umówmy się, nic nie jest wart a na pewno nie naszych pieniędzy.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony