dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 59
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1168
  1. #1021
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał majself Zobacz post
    Co do urządzenia grzewczego - jest jasne. Ma grzać to grzeje
    Moje obawy są tylko związane z tym, dzięki jakiemu czynnikowi grzeje - w jakich proporcjach grzałka, a w jakich agregat. Kocioł elektryczny w okresie wzmożonych mrozów to nie to, co chciałbym mieć.

    Tak jak mówisz....
    Muszę faktycznie rozejrzeć się w temacie, bo w sieci ceny urządzeń, rzeczywiście porównywalne do kotłowni jaką sobie wymyśliłem...

    A czy oprócz tego urządzenia, są jeszcze rzeczy które trzeba extra dokupić? Jakieś inwerter? Pytam o jakieś ukryte koszty, które dochodzą...
    Kotłownia pozostaje bez zmian, bo wymieniamy tylko źródło zasilania?
    Grzałka do grzania w moim przypadku nie włączyła się ani razu,temp.minimalna jaką odnotowalem do tej pory to -18st.C.
    Ja mam pompę mocno powyżej potrzebnej mocy i przy tych temperaturach pompa pracowała tylko ok.7h na potrzeby c.o i cwu.
    Grzałka włącza sie na 2min.podczas defrosta,ja nie mierzylem jej zużycia ale map ma licznik na grzalce i na te cele zuzyla mu chyba 9 kWh co jest jakieś 20zl za cały sezon.
    Jeśli moc pompy jest odpowiednio dobrana do obciążenia to grzałka nie ma prawa się załączyć w celach grzewczych.
    To jest właśnie ten mit którym karmi się nie zorientowanych w temacie.

    Oprócz pompy,zasobnika i zaworu trojdroznego do cwu nic nue trzeba dokupowac,pompa ma w sobie wszystko czyli wymiennik,pompę obiegowa,sterownik wewnętrzny,pogodowy.
    Kotłownia pozostaje bez zmian,podłącza się tylko dwoma rurkami pompę do rozdzielacza podłogowki i to wszystko.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-08-2014 o 11:57

  2. #1022
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    majself

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    87-152
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi, troszkę już poczytałem w necie i rzeczywiście można rzucić świeżym spojrzeniem na dalsze zamiary.
    Dobrze, że kotła jeszcze nie zdążyłem kupić - bo planowałem w sierpniu zakup.
    Rozejrzę się na miejscu w temacie i umówię się z jakimś fachmanem, żeby obejrzał i policzył co i jak...

  3. #1023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No to zanim podejmiesz decyzję wykonaj OZC czyli audyt energetyczny domu bo on uchroni cię od popełnienia błędu życiowego
    Z tym się zgadzam - podstawa to obliczyć OZC i od tego najlepiej zacząć.


    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sądzę,że potrzebujesz max.7kW przy dużych mrozach czyli w tym wypadku powietrzna 9kW będzie ok.
    Sądzę, że się mylisz bo u mnie przy 6-letnim domu z dość dobrym ociepleniem i rekuperatorem max średniodobowo wychodziło ok. 8 kW [150 m2 użytkowej + garaż 24 m2 grzany do 18*C] więc na 160 m2 bez odzysku ciepła wentylacyjnego 7 kW raczej nie wyda, ale 9 kW o ile ta moc będzie dostępna przy największych mrozach [wtedy jej najbardziej potrzeba] powinno dać radę.


    Co do tematu, czyli pompy do CWU to przy ekogroszku się nie opłaca o czym już pisałem bo po pierwsze w przypadku mojej Hewalex rzeczywisty COP jest znacznie niższy od deklarowanego przez producenta, a po drugie chłodu z niej niewiele, więc do chłodzenia lepszy klimatyzator.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #1024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał majself Zobacz post
    Dzięki za podpowiedzi, troszkę już poczytałem w necie i rzeczywiście można rzucić świeżym spojrzeniem na dalsze zamiary.
    Dobrze, że kotła jeszcze nie zdążyłem kupić - bo planowałem w sierpniu zakup.
    Rozejrzę się na miejscu w temacie i umówię się z jakimś fachmanem, żeby obejrzał i policzył co i jak...
    Możesz także obliczyć to samemu korzystając z kalkulatora na www.cieplowlasciwie.pl
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #1025
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    majself

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    87-152
    Posty
    9

    Domyślnie

    Za wszystkie odpowiedzi dzięki
    Dziś pojeżdżę po firmach i rozeznam temat. Napiszę co radzą monterzy

  6. #1026
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał majself Zobacz post
    Za wszystkie odpowiedzi dzięki
    Dziś pojeżdżę po firmach i rozeznam temat. Napiszę co radzą monterzy
    No to pewne jak w banku, że skończysz z ekosyfem - jaki kraj tacy monterzy
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  7. #1027
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    majself

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    87-152
    Posty
    9

    Domyślnie

    Heh... Monterzy w sumie trzech, są jacyś jednomyślni - jakiś monopol , albo mocny marketing... Oferowali pompę Alfea Excelia Tri 11 kW [ tutaj znalazłem w katalogu : http://dane.atlantic-polska.pl/ATLAN...odnawialne.pdf ]
    Mnie nic ta nazwa, ani marka nie mówi...
    Najniższą cenę jaką dostałem niby "po znajomości" to 22 300 z montażem - bez zasobnika. Baniaczek 250 L to dodatkowo 2100 brutto. Czyli razem jakieś 24 400 - a i tak pewnie minimum w 25 tys się zamknie.

    Ta oferta jest najniższa jaką znalazłem... Szczerze mówiąc myślałem, że wyjdzie taniej.

  8. #1028
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    TRI11 to bardzo dobra pompa i masz ją w fajnej cenie ale czy aż taka mocna a tym samym droższa jest potrzebna ? Szczerze wątpię bo ona ma stalą moc czyli 11kW przy -20st.C a tyle potrzebują nowe domy ok.200-250m2.
    Niech goście zrobią ci ofertę na extanse 8kW jak mają w ofercie tylko Atlantica to w 20 powinieneś się zmieścić z całością.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-08-2014 o 11:18

  9. #1029
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Chociaż żeby odpowiednio dobrać moc grzewczą pompy czyli żeby nie przepłacać i żeby grzać musi być zrobiony audyt energetyczny domu czyli OZC ale na 100% TRI11 będzie za mocna.

  10. #1030
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał majself Zobacz post
    Heh... Monterzy w sumie trzech, są jacyś jednomyślni - jakiś monopol , albo mocny marketing... Oferowali pompę Alfea Excelia Tri 11 kW [ tutaj znalazłem w katalogu : http://dane.atlantic-polska.pl/ATLAN...odnawialne.pdf ]
    Mnie nic ta nazwa, ani marka nie mówi...
    Najniższą cenę jaką dostałem niby "po znajomości" to 22 300 z montażem - bez zasobnika. Baniaczek 250 L to dodatkowo 2100 brutto. Czyli razem jakieś 24 400 - a i tak pewnie minimum w 25 tys się zamknie.

    Ta oferta jest najniższa jaką znalazłem... Szczerze mówiąc myślałem, że wyjdzie taniej.
    Jest to mega tania oferta na jedną z najlepszych pomp na rynku. Jakby mi ktoś zaproponował Atlantic Tri 11kW z montażem za 22tys to swojego Panasa bym mu w zębach przyniósł
    Moim zdaniem super oferta i wcale bym się nie zastanawiał na Twoim miejscu. Z tego co pamiętam to masz domek coś koło 160m2 z raczej standardowym ociepleniem, więc przy tej pompce na pewno nie zmarzniesz. Jedynie zasobnik CWU wziąłbym trochę lepszy, choćby ten Galmet Maxi z wężownicą 3,8m2 z a ok 3tysie - szybko się zwróci
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Moim zdaniem super oferta i wcale bym się nie zastanawiał na Twoim miejscu.
    Zastanowić się warto, bo może okazać się, że w tej cenie nie ma połowy rzeczy, które być powinny. Czyli wszystkie śrubunki, zawory, filtry. Na samym osprzęcie można z 3-4 tys zjechać w dół z ceny. Jeśli wszystko jest ok, to faktycznie dobra cena. Ale i tak panas byłby tańszy

    Jedynie zasobnik CWU wziąłbym trochę lepszy, choćby ten Galmet Maxi z wężownicą 3,8m2 z a ok 3tysie - szybko się zwróci
    Raczej szybko się nie zwróci (w sensie finansowym, bo grzanie CWU aż tak dużo znowu nie kosztuje), ale fakt, byłby lepszy od zasobnika Atlantica.
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

  12. #1032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał majself Zobacz post
    Heh... Monterzy w sumie trzech, są jacyś jednomyślni - jakiś monopol , albo mocny marketing... Oferowali pompę Alfea Excelia Tri 11 kW [ tutaj znalazłem w katalogu : http://dane.atlantic-polska.pl/ATLANTIC_ulotka_2014_e1_energie_odnawialne.pdf ]
    Mnie nic ta nazwa, ani marka nie mówi...
    Najniższą cenę jaką dostałem niby "po znajomości" to 22 300 z montażem - bez zasobnika. Baniaczek 250 L to dodatkowo 2100 brutto. Czyli razem jakieś 24 400 - a i tak pewnie minimum w 25 tys się zamknie.

    Ta oferta jest najniższa jaką znalazłem... Szczerze mówiąc myślałem, że wyjdzie taniej.


    "Jeśli chodzi o czystość w domu - jak najbardziej pożądana, tylko bardziej zastanawiam się na tym "dołożyć trochę" "


    Masz teraz jasność - te "trochę" to 22300 - 7600 [kocioł 6600 + montaż 1000] = 14700 zł [komin chyba już masz ?].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #1033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał majself Zobacz post
    Szczerze mówiąc myślałem, że wyjdzie taniej.
    Po sezonie z ekogrochem za taka oferte bedziesz po rekach calowal instalatora.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  14. #1034
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    "Jeśli chodzi o czystość w domu - jak najbardziej pożądana, tylko bardziej zastanawiam się na tym "dołożyć trochę" "


    Masz teraz jasność - te "trochę" to 22300 - 7600 [kocioł 6600 + montaż 1000] = 14700 zł [komin chyba już masz ?].
    Doświadczony współpracą z oboma systemami z całą stanowczością stwierdzam, że warto jest dołożyć każdą kwotę, aby uwolnić się od tego tzw "czarnego złota".
    majself, jeśli najdą Cie jakieś wątpliwości to poczytaj sobie wątek "ranking paliwa typu ekogroszek" w dziale ogrzewanie i potem odpowiedz sobie na jedno bardzo proste pytanie - Czy na prawdę chcesz tak żyć?
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  15. #1035
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    "Jeśli chodzi o czystość w domu - jak najbardziej pożądana, tylko bardziej zastanawiam się na tym "dołożyć trochę" "


    Masz teraz jasność - te "trochę" to 22300 - 7600 [kocioł 6600 + montaż 1000] = 14700 zł [komin chyba już masz ?].
    No i widzisz,nawet z niepotrzebnym kominem jest tylko 14tys.zl różnicy a bez komina byłoby to ok.9-10tys.zł i to przy bardzo drogiej i mocnej pompie i nie licząc do tego osobnego pomieszczenia na kocioł.
    Coż taka kwota znaczy przy 300-400tys.zł za cały dom ?
    Nic bo jest to kropla w morzu a jest to najważniejsza decyzja przy budowie domu wpływająca na całe życie,na życie całej rodziny,na zdrowie rodziny.

    Tylko ludzie nawiedzeni i nie mający styczności zielonego pojęcia w dotychczasowym życiu o bezobsługowym ogrzewaniu wybiorą ekosyf zamiast cieszyć się czystym domem i zdrowym kręgosłupem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 18-08-2014 o 19:11

  16. #1036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Doświadczony współpracą z oboma systemami z całą stanowczością stwierdzam, że warto jest dołożyć każdą kwotę, aby uwolnić się od tego tzw "czarnego złota".
    majself, jeśli najdą Cie jakieś wątpliwości to poczytaj sobie wątek "ranking paliwa typu ekogroszek" w dziale ogrzewanie i potem odpowiedz sobie na jedno bardzo proste pytanie - Czy na prawdę chcesz tak żyć?

    Przecież nikt nie każe szukać lepszej oferty na węgiel [podobnie jak na prąd, tyle, że w tym możliwości jest znacznie mniej] - większość moich klientów w ogóle nie interesują żadne wątki na forum - pytają mnie czym palić w danym sezonie, ile kosztuje tona i zamawiają.

    Większość kupuje zapas na cały rok choć są tacy, którzy biorą po tonie bo nie chcą na więcej poświęcać miejsca w garażu czy kotłowni.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #1037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No i widzisz,nawet z niepotrzebnym kominem jest tylko 14tys.zl różnicy a bez komina byłoby to ok.9-10tys.zł i to przy bardzo drogiej i mocnej pompie i nie licząc do tego osobnego pomieszczenia na kocioł.
    Coż taka kwota znaczy przy 300-400tys.zł za cały dom ?
    Nic bo jest to kropla w morzu a jest to najważniejsza decyzja przy budowie domu wpływająca na całe życie,na życie całej rodziny,na zdrowie rodziny

    Nie każdy dom kosztuje 300-400 tys. zwłaszcza gdy się sporo buduje samemu, i wtedy gdy nie bierze się kredytu 10 tys to sporo.

    Znasz jakiś wpływ tych źródeł ogrzewania na zdrowie rodzin czy tak sobie rzuciłeś tekstem ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #1038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Nie każdy dom kosztuje 300-400 tys. zwłaszcza gdy się sporo buduje samemu,
    Nawet jak bys samemu zrobil wszystko, to na domek 150m2 za materialy zaplacisz raczej wiecej niz 300 tys zl. O dzialce, ogrodzeniu i ogordku, umeblowaniu nawet nie smiem wspominac.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  19. #1039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Nawet jak bys samemu zrobil wszystko, to na domek 150m2 za materialy zaplacisz raczej wiecej niz 300 tys zl. O dzialce, ogrodzeniu i ogordku, umeblowaniu nawet nie smiem wspominac.
    Widzę, że gdy budowałem materiały były droższe niż teraz, a wyszło mi mniej pomimo, że za większość prac płaciłem - no ale domu pasywnego nie budowałem ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #1040
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Widzę temat obszerny więc zapytam i ja

    Koleżanka w pracy mówiła mi właśnie , że ma w piwnicy jakąś pompę co wciaga ciepłe powietrze i ma ciepłą wodę. Rurę mają wystawioną na dwór i do ok 7' na dworze pompa nagrzewa wodę do ok 40' bez problemu, w lecie wiadomo więcej.
    Co mnie najbardziej dziwi. Mówi, że kosztowało ich to ok 4 tys. Możliwe? jeżeli nie to jaki jest koszt?

Strona 52 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony