dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1168

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #9

    Domyślnie

    Dopłat w gminie z tego co wiem nie ma. Teraz tylko sobie uświadomiłem że moje wyliczenia są o tyle błędne że po przerwie w zajmowaniu się tym pogrzały mi się ceny prądu, prąd jest po 25 groszy a nie 18 w nocnej taryfie

    Co do zużycia to zapewne na początku nie będę wykorzystywał*pełnej pojemności zbiornika, pewnie nastawię mniejszą temperaturę i krótszy czas nagrzewania nocą, szczególnie w lecie tej ciepłej wody potrzeba bardzo mało. Będzie nas 5 więc wolę się zabezpieczyć, tak żeby móc tą wodę faktycznie w nocy nagrzać. Teraz ciężko mi policzyć zużycie bo aktualnie nie mieszkamy sami, ale w sumie teraz w 5 osób zużywamy ok. 14 m3 wody w ogóle, nie wiem ile z tego to ciepła. Ale masz rację że liczenie 300l ciepłej to przesadza.

    A co do samych pomp ciepła to występuje przy nich ten sam problem (choć jest dużo mniejszy) co z solarami - grzeją dobrze nie wtedy kiedy tego potrzeba. Teraz mamy solary i zbiornik 400 litrów niemal codziennie pełny jest gorącej wody - niepotrzebnej w zasadzie nikomu. Bo kto w lecie zużyje tyle gorącej wody... tak samo pompy.. grzeją dobrze w lecie kiedy tej wody potrzeba bardzo mało. A to w zimie potrzeba tej wody najwięcej - to dodatkowo obniża średnioroczny COP, bo wody z wysokim COP zużywam bardzo mało.
    Ostatnio edytowane przez Kkropka ; 08-08-2017 o 08:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony