dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 59
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.168 z 1168
  1. #1161
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No te pompy co wrzuciłeś to tanie nie są. Z instalacją i wszystkim może wyjść pod 10k. Myślisz, że Ci się to opłaci?

    Też się zastanawiam nad PC do CWU, ale nie ma tanich i dobrych Ja akurat szukałem splitów, bo nie za bardzo mi się podoba pomysł robienia dwóch ogromnych dziur w ścianach w szczelnym domu. No i najtańszy Ariston Nuos 110 split to niby tylko 4k, ale okazuje się, że to trochę lipa - czas grzania 6h, działa dopiero od 10 stopni.... Trzeba by faktycznie wydać 7-10k żeby takie urządzenie miało sens. Ale chyba wolę kupić jednak za to bojler z grzałką i prądu na kilka lat

  2. #1162

    Domyślnie

    Witam, poszukuję użytkowników PC firmy Dimplex BWP.....z zasobnikiem 290l
    Chcę odkupić używaną przez 10 sezonów. Jestem ciekaw waszych opinii i ile jeszcze sezonów ten model może posłużyć.
    Ewentualnie może jakiś mały serwis i pociągnie jeszcze parę latek.

  3. #1163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepi Zobacz post
    Witam, poszukuję użytkowników PC firmy Dimplex BWP.....z zasobnikiem 290l
    Chcę odkupić używaną przez 10 sezonów. Jestem ciekaw waszych opinii i ile jeszcze sezonów ten model może posłużyć.
    Ewentualnie może jakiś mały serwis i pociągnie jeszcze parę latek.
    10 lat to raczej stara. Ryzyk-fizyk, jak będziesz miał szczęście to może jeszcze kilka lat popracować.
    Nie wiem jak Dimplex, ale 10-cio letni Hewalex to często jest już tylko złom.
    Trudno powiedzieć dlaczego ale często zaczyna przeciekać. Wykonane jest to ze stali nierdzewnej, ale producent wstawił do niej anodę magnezową, którą trzeba regularnie wymieniać.
    Teraz kupiłem hydrobox ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej bez anody. Chyba inny gatunek stali...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  4. #1164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    880

    Domyślnie

    Odgrzewam....

    Coś się zmieniło na rynku ? Jest coś godnego polecenia aktualnie ?

    W moim domu wisi bojler 50L , dzienne zużycie energii od 4 do 5 kWh średnio ( mam licznik zużycia ) , ile wody ciepłej zużywamy nie wiem, ale bojler 50L spokojnie daję radę przy naszej rodzinie 2+1

    Plany są dwa

    1. Wrzucam do pomieszczenia gospodarczego zamiast bojlera pompę ARISTON NUOS EVO 110 lub ATLANTIC CALYPSO ( lub coś podobnego ) , dom jest szkieletowy więc z dolotem i wylotem powietrza nie będzie problemu. W grę wchodzi tylko monoblok bo nie chce kolejnego agregatu przed domem . Pomieszczenie gospodarcze ma malutko miejsca ( 2m2 ) i stojący baniak 200L lub więcej nie wchodzi w grę, musi to być sprzęt wiszący .

    2. Kupić większy bojler ( 100-120L ) bo w tym roku wleci mała instalacja PV , do tego jakieś inteligentne gniazdko i grzać głównie w dzień CWU z paneli . Wieczorem ewentualnie uzupełnić z gniazdka.

    Jakieś pomysły ?

  5. #1165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ja bym wybrał opcję 2, zauważyłem, że bojlery elektryczne stalowe działają po 15 lat i są sprzedawane na olx jako działające pomimo, że użytkownicy olewają wymianę anody a te z podłączeniem do kotła padają szybciej - u mnie pierwszy działał 11 lat a teraz po 4 latach jeszcze w czasie gwarancji padł drugi [pomimo wymian anody i zmiękczacza centralnego w domu, ale to chyba przez częste korzystanie z grzałki w tym drugim odkąd mam prąd z PV].

    Pompa do CWU podziałała u mnie kilka lat i padła sprężarka więc poszła na złom, biorąc więc pod uwagę trwałość i ceny + PV wolałbym bojler 140 L - 100 i 120 są minimalnie tańsze a powyżej 140 są już znacznie droższe.

    Do przemyślenia zostawiam czy nie wziąć bojlera ze stali nierdzewnej - i tu obecnie chińskie nowe są niewiele droższe od zachodnich używek na olx .
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #1166
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Nierdzewka bojler i do tego klimatyzator i dokupić wymiennik gazowo cieczowy i święty spokój na kupę lat , bojler nawet dwupłaszczowy może być to wiem bo działał mi taki z pompą ciepła i wydaje się że szybciej nagrzewał niż dwuwężownicowy.

  7. #1167
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.491

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Nierdzewka bojler i do tego klimatyzator i dokupić wymiennik gazowo cieczowy i święty spokój na kupę lat , bojler nawet dwupłaszczowy może być to wiem bo działał mi taki z pompą ciepła i wydaje się że szybciej nagrzewał niż dwuwężownicowy.
    Kolega @sito nie chce kolejnego agregatu za domem. Ale pomysł z wykorzystaniem jednostki zewnętrznej taniego klimatyzatora ma dużą przewagę nad różnego rodzaju "dropsów" lub innych tego typu wynalazków z rurami wlotowymi i wylotowymi między innymi z tego powodu, że takie coś może skutecznie grzać wodę przez cały rok, nawet przy dużym mrozie.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  8. #1168
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.740

    Domyślnie

    Jak nie chce na zewnątrz to każdy inny pomysł jest do dupy i szkoda kasy , co wadzi jedna jednostka więcej ? można jedną na drugiej postawić i tyle jakaś ramka i jest dobrze ba bardzo dobrze.

Strona 59 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony