dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jocer

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Posty
    61

    Domyślnie ocieplić przed zimą czy po ??

    Witam,
    pytanie ja w temacie, 2 tygodnie temu skończyłem kłaść tynki w środku cementowe, teraz wylałem posadzki.
    Chciałem ocieplić dom na wiosnę a przez zimę delikatnie dogrzewać i wykańczać w środku bez pośpiechu, ocieplenie dachu, nida na skosach i gipsować, ale mój jeden fachowiec twierdzi że trzeba położyć teraz styropian aby było można gipsem bawić się w środku bo inaczej jak przyjdzie mróz to gips na nidzie popenka.
    czy to prawda?
    co doradzacie?
    Pozdrawiam Łukasz

  2. #2

    Domyślnie

    fachowiec ma rację,jeżeli chcesz przez zimę wykańczać w środku dom powinien być ocieplony i oczywiście cały czas ogrzewany

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jocer

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Posty
    61

    Domyślnie

    a to właśnie ta wilgoć nie powinna uciekać prze nieocieplone ściany?

  4. #4

    Domyślnie

    Ściany ponoć odpowiadają za odprowadzenie tylko kilku procent wilgoci i nie ma to wielkiego znaczenia dla trybu pozbywania się wilgoci z domu.
    Wietrzenie-wentylacja.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    Ściany ponoć odpowiadają za odprowadzenie tylko kilku procent wilgoci i nie ma to wielkiego znaczenia dla trybu pozbywania się wilgoci z domu.
    Wietrzenie-wentylacja.
    Fakt ok.3% max.Ale ,,świeży" budynek ma znacznie wyższą wilgotność ścian.Dlatego grzany a nie ocieplony szybciej ją utraci bo zimą i na wiosnę wilgoci w powietrzu zewnętrznym jest tyle co kot napłakał.Grzać i wentylować

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A u mnie dziś był kierownik na budowie i wcale nie protestował przeciwko nieocieplaniu przed zimą (wie, że chcemy sobie środek wykańczać powoli do wiosny). Tylko właśnie - musi być grzane i wietrzone.
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał jocer Zobacz post
    Witam,
    pytanie ja w temacie, 2 tygodnie temu skończyłem kłaść tynki w środku cementowe, teraz wylałem posadzki.
    Chciałem ocieplić dom na wiosnę a przez zimę delikatnie dogrzewać i wykańczać w środku bez pośpiechu, ocieplenie dachu, nida na skosach i gipsować, ale mój jeden fachowiec twierdzi że trzeba położyć teraz styropian aby było można gipsem bawić się w środku bo inaczej jak przyjdzie mróz to gips na nidzie popenka.
    czy to prawda?
    co doradzacie?
    Pozdrawiam Łukasz
    Jeśli pomieszczenie będzie dostatecznie ogrzewane, to nie ma potrzeby ocieplania domu w celu prowadzenia prac w jego wnętrzu. Pozostawienie nieocieplonego domu przez pewien okres czasu ma też istotną zaletę – pozwoli na odpowiednie wyschnięcie położonych tynków. Oczywiście ważne jest, aby prace wodne prowadzić w temperaturze dodatniej i należy pozwolić całkowicie wyschnąć wyrobom wodorozcieńczalnym w takich samych warunkach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony