dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Question Malowanie kompresorem

    Co myślicie o malowaniu ścian wewnętrznych kompresorem z pistoletem do emulsji. Czy wybrać standardowy kompresor, który mi się później przyda do innych rzeczy + pistolet? Czy coś takiego jak gotowe urządzenie do malowania (grafitti, bosch itp)? Do pomalowania mam około 1000m^2

  2. #2

    Domyślnie

    Szkoda że nie ma odpowiedzi bo sam szukam argumentów. Nie wiem ile mam ścian. Ale obawiam się że proces oklejania dokładnego całego domu bedxie większy i zdecydowanie bardziej pracochłonny niż przy malowaniu wałkiem.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gr***ch
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-898
    Dzielnica
    wola
    Posty
    64

    Domyślnie

    Moje zdanie jest takie : malowanie pistoletem najczęściej jest stosowane w dewelopperce i najczęściej na biało - wychodzi jak wychodzi.Ogólnie wiadomo że emulsja to nie lakier.Pistolety typu wagner sprzedawane w marketach to lipa jakich mało. Te co się nadają to za parę tysi. Do malowania w kolorach w ogóle nie warto biorąc pod uwagę konieczność zakrywania i nie ma pewności że się uda.Dobry - markowy wałek i bez problemowo, elegancko wychodzi i struktury też nie ma.

  4. #4

    Domyślnie

    A dobry wałek co nie daje struktury to jaki ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Mam takiego: http://www.wagner-polska.com.pl/?mod...=184&kat_id=53 wagnera. Nie powiedziałbym że to g... ale rewelacja to niestety nie jest. Kupiłem bo chciałem pomalować domek ogrodnika, no i potem dom. Dwie podstawowe wady:
    1. Pluje niezależnie od stopnia rozcieńczenia, nie ma równomiernie rozpylonej chmury farby tylko dodatkowo gluty i to mimo tego że farba jest bardzo dobrze wymieszana i odpowiednio gęsta. Tak to wygląda jakby ciśnienie powietrza było zbyt małe by je rozbić. Wodą psika bez glutowania więc chyba w tym problem. Da się mimo to pomalować ścianę równomiernie ale lakierowania kryjącego czy bezbarwnego już sobie nie wyobrażam.
    2. Jest straszliwie nieekonomiczne. Mimo że na filmach wygląda to tak jakby farba trafiała tylko na malowaną powierzchnię to niestety tak różowo nie jest, wszystko dookoła trzeba osłonić. Farba idzie piorunem tylko nie wiadomo gdzie. Dla porównania: litr farby wystarczył na pokrycie ok 5m2 wagnerem, 10m2 wałkiem. Dwa razy więcej. Jakość podobna.
    Jedyna zaleta to oszczędność czasu ale tylko przy dużym malowaniu. Dla drobiazgów nie warto tego wyciągać bo rozbieranie i mycie tego potem jest pracochłonne. Nie da się tylko przepuścić wody, trzeba wszystko dokładnie umyć bo się potem skleja.
    Nie warto! Podpaliłem się, nie sprawdziłem i teraz mam drogiego klocka z którym nie bardzo wiadomo co zrobić. Małym pocieszeniem jest fakt że podobne cechy maja wszystkie tzw niskociśnieniowe agregaty niezależnie od producenta. Widziałem w akcji podobne urządzenie Boscha, czy też jakiś taki tani z Lerua. Są jeszcze gorsze (efekt malowania).
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz kupić kompresor do malowania to zainwestuj w konkretny sprzęt. Spotkałem się z urządzeniami dla amatorów (takie mini kompresory), które okazują się jednym wielkim picem. Zapychają się, psują i pryskają jak by chciały a nie mogły. Szybciej maluje się zwykłym wałkiem.

  7. #7

    Domyślnie

    MAlowałeś profesjonalnym pistoletem ?
    Jak to oceniasz w odniesieniu do typowego domu i licznych przeszkód w malowaniu (okna, grzejniki, podłoga, sufit w innym kolorze itp).
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #8

    Domyślnie

    Kompresorem malowałem tylko przęsła płotów klinkierowych. Jak już okleiłem kartonem murki (bo przęsła były zamocowane) to poszło ekspresowo. Co do ścian w domu, ciężko powiedzieć czy jest to opłacalne- dużo przygotowań. Jeżeli masz duże powierzchnie to owszem, ale jeśli jest mnóstwo okien, drzwi i innych przeszkód dałbym sobie spokój.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar gr***ch
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-898
    Dzielnica
    wola
    Posty
    64

    Domyślnie

    Malowałem ogromne powierzchnie w dewelopperce dawno temu tytanem - cudo ale jest i ale. Kolorów tym nie zrobisz chyba że okleisz pół sufitu.Reszta oczywiscie też do oklejenia.Pytanie jak odetniesz kolor na futrynie? wszystko wręcz idealnie musi być okryte a i tak wychodzi lipa.Dobry wałek i wprawna ręka załatwia temat wręcz bezstresowo.Tam na dewelopperce to inna gadka - idzie jeden osłania okna i jazda.Malarz musi mieć machę i okulary oraz bardzo dokładnie odkurzoną posadzkę bo inaczej pistolet podniesie kurz. W remontach przy dokładności i kolorach wysiada wszystko.

  10. #10

    Domyślnie

    ...posiadam agregat i potwierdzę, że do domków średnio się nadaje.... moje chłopaki używają go tylko do farby gruntującej, do koloru w ruch idą wałki
    ...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    a ja sie zapalilam dzis na tego wagnera ... ech ... chyba sobie odpuszcze jednak ...

    poradzcie czym malowac - jakim walkiem - farbami lateksowymi ??
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    a nie lepiej sobie wypozyczy profesjonalne urzadzenie ? zamiast kupowac?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał gr***ch Zobacz post
    Malowałem ogromne powierzchnie w dewelopperce dawno temu tytanem - cudo ale jest i ale. Kolorów tym nie zrobisz chyba że okleisz pół sufitu.Reszta oczywiscie też do oklejenia.Pytanie jak odetniesz kolor na futrynie? wszystko wręcz idealnie musi być okryte a i tak wychodzi lipa.Dobry wałek i wprawna ręka załatwia temat wręcz bezstresowo.Tam na dewelopperce to inna gadka - idzie jeden osłania okna i jazda.Malarz musi mieć machę i okulary oraz bardzo dokładnie odkurzoną posadzkę bo inaczej pistolet podniesie kurz. W remontach przy dokładności i kolorach wysiada wszystko.
    Witam, mam kompresor firmy Graco. Model XR9. zapłaciłem za niego 4,5 tyś netto. maluję farbami takimi jak caparol i flugger. Zużycie na tym filmiku wyniosło 350ml/m2. Wałkiem było by to jakieś 220ml/m2

    malowałem halę 900m2 z dwoma pomocnikami, którzy podstawiali tylko wiadra i przepychali rusztowanie w 9 h a więc 100m2/h. Wałkiem musiałbym malować to jakieś 3 dni w 3 osoby. Jak widac nie mam maski bo zapylenie było minimalne. Okularów również nie potrzebowałem może z racji tego że miałem lancę, która przesunęła dysze od mojej głowy o jakieś 80cm. Jest to agregat "amatorski" ale z tym lepszych. Hala to nie mieszkanie inwestora ale i tam malujemy agregatem. Malowanie wstępne czyli naniesienie niewielkiej ilości farby na ścianę agregatem. W ten sposób potrafię pomalowac 400m2 w ciągu soboty. Sufit jeżeli nie jest malowany w kolorze ściany po uprzednim pomalowaniu go w odpowiednim kolorze oklejam kurtyną z taśmą klejącą o szerokości 55cm. Idzie szybko. Drugie malowanie z walka po montażu podłóg, listew i drzwi. Kurtyna na rolce ( antychlap Hardy) kosztuje 4,5zł netto 20mb więc koszt niewielki. Agregatu używam rónież do gruntowania powierzchni pod malownie.
    Pozdrawiam

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    a nie lepiej sobie wypozyczy profesjonalne urzadzenie ? zamiast kupowac?
    chetnie tylko gdzie i za ile ??
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    na zapytanie googla "wypożyczalnia agregatów malarskich rybnik" 1 wynik (poza reklamami)
    http://www.agregatmalarski.pl/pl/wynajem
    na użytek własny zdecydowanie taniej wypozyczyć na raz niż kupować dobrą maszynę za 5k netto a te tańsze zabaweczki to niestety zabaweczki, namiastki malowania agregatem
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    Ja kupilem kompresor w Lidlu, poki co czeka..... zobaczymy jak bedzie.
    Natomist moge polecic walek do malowania z Lidla, ten ze zbiornikiem w w "raczce" podajacy farbe na walek od srodka.
    Bardzo czyste malowanie, przez 2 dni wymalowalem poddasze 80 m2 (5 pomieszczen) praktycznie bez smug, bez drabiny...
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    820

    Domyślnie

    Dzisiaj uzylem kompresora z Lidla, mimo ze moja farba wg testow byla duzo za gesta (ponad 80 din) urzadzenie dzialalo sprawnie. Bardzo szybkie malowanie, naprawde jestem pod wrazeniem...
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tofiol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    A nie lepiej wynająć agregat? Ja tak zrobiłem i prace poszły bardzo szybko. Co do oklejania to wcale nie jest duży koszt, a oszczędzasz czas na sprzątaniu i samej pracy. Ja malowałem agregatem W 117, rewelka Wałkiem to się malowało kiedyś, a przy takim metrażu to życzę powodzenia

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fromis

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Małe pistolety do malowania to lipa,mam taki i jak próbowałem nim robić ,to bardzo szybko zmieniłem na wałek ,zastanawiam się nad kompresorem ,który będzie przydatny do wielu innych spraw oprócz tego .jeśli chodzi o wałki ,to ja kupuję zawsze taki za 30 zł 23 cm szerokości z wełny owczej czy jakoś tak ,wytrzymują mi dosyć sporo metrów ,reszta zależy od wiedzy i umiejętności malującego .Pozdrawiam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony