dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tofiol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Małe pistolety to niekoniecznie lipa, zależy jakiej firmy. Pewnie, że jak kupisz taki z lidla czy mango to nie oczekuj cudów. To tak jak z samochodami czy innymi urzadzeniami-najczesciej za jakoscia idzie wieksza kasa. Więc za 120-150 zł jakości raczej nie będzie. Jeśli chodzi o agregaty, to już na pewno inna liga, ale i koszt zakupu i serwisowania inne. Zależy do czego i jak często się będzie używany- czy do przydomowych sporadycznych robotach malarskich, czy gdzieś na budowę. Moim zdaniem to i tak jest nieco drogo. Ja tam w tym temacie jestem zwolennikiem wypożyczenia, nie mrożę niepotrzebnie kasy i nie martwię się serwisowaniem. Pryjeżdzam, płacę, pracuję, oddaję i zapominam o sprawie...Osobiście z racji mojej profesji często wypożyczam sprzęt z painttech.pl , ceny są przystępne, agregaty dobrych producentów,a malowanie agregatem pozwala mi brać większe roboty, poprostu szybko się nimi maluje.

    pozdr,
    Ostatnio edytowane przez tofiol ; 04-02-2012 o 12:25

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    i domyslam sie że w ten sposób werbujesz sobie klientów?

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tofiol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    No wiesz, w tych czasach trzeba być w jakimś stopniu konkurencyjnym, a tak masz przede wszystkim oszczedność na czasie i materiale...a i jeszcze jedno- tak ręce nie bolą

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Co masz na mysli mówiąc o oszczędnościach na materiale? Że niby przy malowaniu agregatem oszczędza się farbę?

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar konik84szn
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-126
    Posty
    10

    Domyślnie

    A przy malowaniu wałkiem nie oklejasz?

    Nakładając farbę pistoletem jest szybciej.. ale też większe zużycie farby.
    A pistolet... wiadomo, czym lepszy tym lepiej.. .ale to tak samo jak z wałkiem. Dobry wałek i praca też idzie szybciej

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tofiol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZygmuntRolicz Zobacz post
    Co masz na mysli mówiąc o oszczędnościach na materiale? Że niby przy malowaniu agregatem oszczędza się farbę?
    Wszystko zależy jaką farbą malujesz i jakim sprzętem. Jeśli masz wprawę to oszczędności są rzędu 10-15 % i pamiętaj że nowoczesne farby do nanoszenia agregatami malarskimi powinno się rozcieńczać od 10 do 20 % i nie tracą one swoich właściwości. O szybkości malowania nie będę się rozpisywał bo to chyba oczywiste...

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Pistolety takie, pistolety inne....

    MOJE doświadczenie w tej dziedzinie jest dość "przeterminowane", ale mam zamiar do niego wrócić.
    Kiedyś, w głębokiej "komunie" powszechnie stosowano agregaty malarskie.
    Taka deska z baniaczkiem i "wajchą" blisko 2 metrową.
    Jeden pacjent z czymś w rodzaju opryskiwacza MALOWAŁ co trzeba, a drugi - wajchował stojąc na tej "desce"
    ZERO drabin, bo "zasięg" był imponujący.
    Stopień "rozpylenia" absolutnie poprawny.
    "Brało" to (wężem zanurzonym w kuble z farbą) najbardziej badziewne farby i efekt był dobry!
    Może jeszcze ktoś "to" pamięta?

    DOBRE było!

    Pistolet jest dobry do pomalowania autka czy deski - a i to w warunkach specjalnie stworzonych.
    TO narzędzie było skonstruowane specjalnie do malowania ścian i sufitów...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    ...
    To nic innego jak takie coś:
    http://www.agregatmalarski.pl/pl/pro...zadlem-recznym
    Tyle że zamiast wbudowanej pompy ręcznej podłącza się to do kompresora. Kiedys kompresory to były spore "bydlątka". Do mobilnych raczej ich zaliczyć nie można było stąd pomysł z pompowaniem ręcznym.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "To" widziałem , ale osobiście nie pomacałem.
    "Tamto" - tak!

    Usprawnili?
    Bo pomysł zły nie był!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Witam,
    Odświeżę wątek, bo zaczynał się ciekawie, a suma sumarum zabrakło w nim konkretu, jak malować z pistoletu ściany w domu jednorodzinnym, a sam się do tego przymierzam, i potrzebuję podpowiedzi.

    Otóż:
    - mam w domu sprężarkę/kompresor Stanley o podanych na końcu postu parametrach
    - dom o powierzchni ścian i sufitów około 900m2
    - ściany i sufit będą malowane w tym samym kolorze (jasny prawie biały)
    - malowanie przed montażem drzwi (regulowane ościeżnice można zamontować po malowaniu) i przed klejeniem podłóg drewnianych. Kaloryfery będą zdjęte do malowania

    W związku z powyższym, malowanie pistoletem wydaje się racjonalne. Do zaklejenia tylko okna + parapety. Ponieważ pomalować trzeba 3 razy (podkład + 2x "kolor" (?)) to chętnie bym to zrobił pistoletem z długą lancą (żeby nie latać po drabinie)

    Czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniami w zakresie malowania takimi pistoletami, najlepiej chciałbym dostać namiar na model pistoletu który można podłączyć do sprężarki powietrza.

    Jestem w stanie wydać na pistolet z lancą powiedzmy około 500zł - czy to w ogóle realne?

    Parametry sprężarki:
    pojemność zbiornika: 24 l
    zasilanie: 230 V,
    moc: 2 kM/ 1500 W
    obroty silnika: 3400 obr/min
    wydajność: 220 l/min
    ciśnienie max: 10 bar
    przyłącze: gniazdo szybkozłączki
    waga: 18 kg
    wymiary: 570 x 290 x 422 mm


    Pozdrawiam

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    nikt nie podpowie?

  12. #32

    Domyślnie malowanie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    nikt nie podpowie?
    Jeśli taka powierzchnia to albo wziąć kogoś z agregatem malarskim tym bardziej, że mówisz o jednym kolorze lub wynająć agregat, jak jest wyżej niż 2,7 do sufitu to potrzebna lanca do pistoletu lub ruchomy pomost.
    Ja maluję agregatem Wagnera p117, cena takiej usługi to z gruntowaniem 8zł/m2, kolory 12zł/m2.
    Jest zima czas na zrobienie planu działania, odnowienia mieszkań, remonty, ogrodzenie działki, wykończenia elewacji, położenie tynku na elewacji(struktury), wykonanie podbitki lub szalówki na budynku, ocieplenie poddaszy, karton gipsy lub boazeria, sufity podwieszane

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony