dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Angry Problem z minimalną wysokością murka ogrodzeniowego

    Witam.

    Chciałem się dowiedzieć czy są jakieś przepisy dotyczące wysokości murka ogrodzeniowego.

    Aktualnie mam spór z sąsiadem że część wody wypompowanej podczas powodzi z mojego podwórka wlewa się na jego podwórko.
    Moja działka usytuowana jest na lekkim zboczu i działka jest poprzecznie względem zbocza, dodatkowo tył działki też opada.

    W praktyce wszystkie ogrodzenia budowane są przez mojego ojca i ich murki były gdzieś na 25-30cm od terenu. Jednak po powodzi w 1997 sąsiad będący wyżej niż moja działka zasypał swoje podwórko zrównując się z murkiem więc cała woda płynąca podwórkami (w czasie powodzi woda płynie w poprzek podwórek przez podwórka) wpływa na moje podwórko.
    Niestety dalej nie płynie (a w murku od nas do sąsiada niżej było zrobione otwory które aktualnie sąsiad zapchał workami z piaskiem) i spiętrza się u mnie na podwórku (taki pech że w okolicy domu jest najgłębiej) dopóki nie spiętrzy się na murku z sąsiadem niżej i się przez niego nie przeleje.

    Teraz moje pytanie - czy ogólnie w ogóle są wymagane jakimiś przepisami murki? Bo mam ochotę zburzyć ten murek do sąsiada niżej ponieważ aktualnie cała woda z całej wsi gromadzi się u mnie na działce.

    Dodatkowo część wody którą udaje mi się przepompować do zbiornika za domem (znajdującego się ok 2m od granicy z nim) przepełnia ten zbiornik i logicznie po spadzie terenu spływa do tego sąsiada niżej i on do mnie ma pretensje - więc powiedziałem mu niech sobie buduje mur oporowy jak mu nie pasuje bo grawitacji nie pokona).

    Proszę o odpowiedź na moje pytania i ew jakieś rady bo już nerwicy dostaje z sąsiadami - jeden mnie zalewa drugi skrupulatnie dąży żebym całą wodę gromadził - z całej wsi...

  2. #2

    Domyślnie odsyłam do mojego postu: Ogrodzenie, płot, murek..od strony sąsiada

    Ogrodzenie, płot, murek..od strony sąsiada - do jakiej wysokości?: http://forum.muratordom.pl/showthrea...wysoko%C5%9Bci

  3. #3

    Domyślnie

    Proszę zauważyć że nie pytam na jaką wysokość mogę (bo ta kwestia dotyczyła by sąsiada który podsypał sobie teren - jednak nie całe ogrodzenie stanowi moją własność więc połowiczny mur tylko na części granicy nic by nie dał), tylko pytam jaki (jeśli jest jakieś wymaganie) musi być murek pod siatką (aktualnie ogrodzenie ma ok 170cm - z czego 25-30cm murka i 150cm siatki).

    Chcę zniszczyć murek betonowy pod siatką umożliwiając wodzie swobodny przepływ - ew niech sąsiad sam sobie buduje jakieś mury obronne na swojej posesji...

    Co do sąsiada który zrównał sobie swoją posesję z moim murkiem to z nim mam budować murek na ok 70cm w ziemie i 50cm ponad poziom ziemi oddzielając jego od następnego sąsiada a tym samym też zabezpieczający moją działkę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał o-w-c-a Zobacz post
    jaki (jeśli jest jakieś wymaganie) musi być murek pod siatką (aktualnie ogrodzenie ma ok 170cm - z czego 25-30cm murka i 150cm siatki).
    W ogóle nie musisz mieć murka - ba, w ogóle nie musisz mieć ogrodzenia! Jesli ogrodzenie jest Twoje, to zlikwiduj je w całości i rozłóż siatkę na słupkach (bez murków - pomurówek) i kwita.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony