dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie Tanie piły spalinowe - z allegro - Czy rzeczywiście fatalne

    Witam

    Może temat jest głupi ale wbrew pozorom bardzo trudno znaleźć rzeczowe informacje na temat pił tanich w sieci.
    Otóż na allegro w kategorii "pilarki spalinowe" są piły po 200-400zł gaźnik markowy prowadnica niby też.
    Piły te mają 12-24 mce gwarancji

    Oczywiście ja wiem że:
    - nie są to marki znane
    - nie nadają się do pracy ciągłej cieżkiej
    Ale obserwując ilość sprzedanych sztuk jest ona kolosalna.

    Czy do domowych amatorskich zastosowań w stylu podcinanie drzew lub pocięcia kawałków pni itd nie nadają się ?
    Czy ich trwałość jest aż tak marna ?

    Oczywiście wiem że nie jest to piła tak dobra jak te z górnej półki ale np wiertarki za 40-50 zł do zastosowań domowych te obecne sprawdzają się doskonale i nie psują.

    Mam też możliwość obserwacji ekip budowlanych z wyżynarkami i piłami tarczowymi niemarkowymi i całkiem sobie chwalą ponieważ różnica ceny jest kolosalna.

    Uprzejmie prosił bym o opinie ponieważ nie ma drugiego takiego forum jak to i ludzi którzy tak się znają na tym temacie jak Wy.
    Dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Tato kupił nie tyle co z allegro co z marketu taką właśnie nie firmową i powiem tak, że jest z niej zadowolony bardzo. i po mojemu jest tak samo jak z resztą taniego sprzętu - jak się nie zepsuje w ciągu "pierwszego miesiąca" to będzie długo działać.

    ps. lub nie ale zasada ta obowiązuje też i drogie urządzenia.
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Co tanie to drogie - nie raz sprawdziło się to powiedzenie - nawet jesli przyjmiemy okazjonalne używanie sprzętu ...

    Rzeczywiście na Allegro takich pił łańcuchowych jest mnóstwo - aż sam byłem zaskoczony - podane parametry takich pił w stosunku do ceny są niemal szokujące - piła za 250zł posiada prowadnicę pół metra i silnik prawie 4KM - jak oni to robią ??

    Klasyczna piła jednego z markowych producentów o mocy 2-2,5KM z prowadnicą 38cm kosztuje w granicach tysiąca złotych ...
    --
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    macie rację w tym co piszecie. Ja mogę powiedzieć o wiertarkach że zawsze już będę wybierał te tanie marki uważam że w niczym nie są gorsze od tych droższych lepszych.

    A co do pił bo o nich mam mierne pojęcie ale tak sobie myślę

    - 250 zł i gwarancja na rok to dobra sprawa,
    - za jedną drogą mam 4-5 tanich razem 4-5 lat gwarancji
    - jak kupię tą markową to cena jej i tak spada minimalnie 200zł w ciągu roku czyli prawie nowa piła co rok
    No ale nie wiem czy mam rację do końca

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Z tą Twoją racją to różnie bywa ...

    Również miałem takie zapędy i ciągotki do sprzętów za kilkadziesiąt złotych z marketów czy Allegro - bo przecie po co płacić kilkaset jak można mieć za kilkadziesiąt - jakość - jaka taka - a zawsze za jedną markową można mieć kilka no-name , poza tym jest jakaś szczątkowa gwarancja i tym podobne ...

    Tylko że wyleczyłem się z tego bardzo szybko .
    Budowałem dom - juz wybudowałem i mieszkam - podczas budowy wiele rzeczy robiłem sam , budowałem , wykańczałem , teraz po wybudowaniu wiele majsterkuję - potrzeba mi narzędzi i wyposażenia - nigdy już nie kupię syfa za kilkadziesiąt złotych ponieważ :
    - jakość takich sprzętów jest na katastrofalnym poziomie
    - zawsze "toto" się psuje jak jest najbardziej potrzebne lub niezbędne - i co z tego że jest gwarancja ? - jak potrzebuję używać piły już - bo mam rozpoczętą robotę - a nie jeździć i użerać się o naprawę gwarancyjną - robota wtedy stoi , nerwy i złość ...
    - zepsuje się - oddam do naprawy gwarancyjnej - czekam na naprawę - a z robotą co?? - też czeka bo teraz juz szkoda kupić nowy lepszy sprzęt - choć już się człowiek wyleczył z dziadostwa ...
    - nigdy nie jestem pewien czy sprzęt jest w pełni sprawny i czy coś znowu się z nim nie stanie jak będę nim pracował
    - potrzebuję pewnych narzędzi które zawsze jak je użyję nie zawiodą mnie w trakcie pracy
    - wolę nabyć używane sprzęt dobrej marki i klasy - siłą rzeczy taniej niż nowe - niż nowego no-name marketowego za ułamek ceny licząc na to że może przez rok sie nie zepsuje ...
    Jak jeszcze nie miałem piły łańcuchowej pozyczyłem od sąsiada właśnie takiego "wynalazka" za kilka stówek z marketu - pożyczyłem celem podcięcia krokiew do mocowania deski okapowej - sprzęt nie miał roku - był tak rozklekotany że więcej się namęczyłem żeby to odpalić i utrzymać na obrotach i żeby sobie samemu krzywdy nie zrobić niż pracować. Oddałem mu złoma i powiedziałem sobie - nigdy więcej.

    Osobiście tak się przejechałem na wiertarce i wyżynarce - oczywiście sprzęty padały lub rozlatywały się jak były najbardziej potrzebne - co wtedy robiłem - jechałem do sklepu i nie popełniałem już więcej podobnego błędu ...
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 21-04-2010 o 11:08
    --
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    może to i racja
    ale jednak ilość kupujacych te piły widoczna na allegro jest ogromna

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Racja czy nie racja ...

    Wszystko zależy od podejścia do takich spraw ... - moje jest takie jak wyżej opisałem.

    A to że mnóstwo ludzi tak robi - nie świadczy o tym że i Ty tak musisz zrobić
    --
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    pablitoo ogólnie się zgodzę, mam jednak jedno ale.mianowicie przy markowym sprzęcie pada on przeważnie też w najmniej odpowiednim momencie. to tak zwana złośliwość rzeczy martwych. chociaż tak jak mówisz jeśli zakładamy, że będziemy używać czegoś i chcemy mieć to na dłużej to warto sie niejednokrotnie zastanowić na wydaniem tych paru złotych więcej.
    Sprzedam działkę w Libertowie k.Krakowa.
    kontakt na priv.

  9. #9

    Domyślnie

    ale w przypadku pił to jest różnica duża bo 1000 zł
    przykładowo piła bass polska 300zł 4KM 50cm prowadnicy
    najtańsza makita stihl dużo mniejsza to koszt około 1000 zł
    więc to już nie tak jak z wiertarkami

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cordoba_2004 Zobacz post
    ale w przypadku pił to jest różnica duża bo 1000 zł
    przykładowo piła bass polska 300zł 4KM 50cm prowadnicy
    najtańsza makita stihl dużo mniejsza to koszt około 1000 zł
    więc to już nie tak jak z wiertarkami
    Hmmm - podeślij linka - z ciekawości przeglądałem Alle i takiej piły nie widziałem ...

    Nigdy nie uwierzę w te 4KM za 300zł i to jeszcze z 50-cio centymetrową prowadnicą - tzn. może i uwierzę ale przez tydzień , dwa , miesiąc ...

    Za to na Allegro mnóstwo jest pił spalinowych marek : Stiga / grupa Stihla jak mnie pamięć nie myli / , Partner / Husqvarna / - pił 2-3KM z prowadnicami ca 40cm w cenach 600-700zł .
    --
    Pozdrawiam

  11. #11

  12. #12

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Podany link odnosi się nie do konkretnej aukcji - tylko do listy aukcji - konkretnie - 42 stron
    --
    Pozdrawiam

  14. #14

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo

    Popatrz na dane techniczne tej pilarki - 3,1kW z 51cm3 i max 7500obr/min ...
    Dla porównania tożsame maszyny Stihla czy Husqvarny o podobnych mocach :
    HQ - 3,2kW z 56,5cm3 i max 14000obr/min
    SH - 3 kW z 56cm3 i max 14000obr/min

    Ciekawe skąd biorą taką moc z mniejszej pojemności i o dwa razy mniejszej prędkości obrotowej ...
    --
    Pozdrawiam

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Też uważam, że unikać należy tanich atrakcji. Pablitoo i tak masz szczęście, że ta pożyczona piła Ci nie padła, bo pożyczając gówno piłę musiałbyś odkupić pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  17. #17

    Domyślnie

    bardzo cenna uwaga z tymi obrotami nie zwróciłem na to uwagi .
    ......ale jedno małe ale.....
    ile kosztuje średnio na jeża taki still czy husquarna ? ten typ który podałeś? bo mi wychodzi że średnio około 2500 tys i w górę

    Jasne w tym co mówicie że nie ma to porównania z markowymi, lecz pytanie jest inne
    Za jedną markową będę miał 10 nie markowych..
    Pytanie czy w tym szaleństwie nie ma metody.....bo jeśli moja piła do podkręślam amatorskiego rżnięcia na gospodarstwie wytrzyma rok.....
    To za rok kupię co najmniej nową lub lepszą........ A co jeśli wytrzyma więcej niż rok --- wszak wiadomo że tniesz góra kilka dni w miesiącu .......
    A więc wniosek kupić tanią iii można nawet na tym zarobić ....
    Dwóch i pół tysiąca wydanego na markowy sprzęt nikt mi już nie wróci nigdy już nie odzyskam, nawet jeśli po kilku latach zapragnę spienieżyć to dostanę góra
    600zł.

    Oczywiście to rozumowanie jest może i dziwne ale kurcze przekonałem się na szlifierce kątowej, wiertace, młocie do kucia, że tanie no name
    chodzi i to dobrze a markowa elektryczna glebogryzarka padła w 1 sezonie...

    Powiem kontrowersyjnie że jak obserwuję to z chińszczyzną jest jak z disco polo kiedyś. Wszyscy ganili i narzekali
    aaaaa każdy miał i słuchał tak chyba i z tą chińszczyzną....

    Tak czy owak dzięki za opinie dużo mi podpowiedziały

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Ależ ja Ci nie proponuję zakupu profesjonalnej Husqvarny czy Stihla za grube tysiące do okazjonalnych robótek domowych - napaliłeś się na te 4KM za 3 stówy - i nic ponadto - mam rację - prawda

    Pomyśl nad pilarką o mniejszej mocy - realnej - dodam - bo ja w te 4KM z tego silniczka nie wierzę - pomyśl o jakimś Partnerze , może Stiga , OleoMac , Makita - to nie są firmy krzak - to są producenci związani z liderami rynku - robią maszyny trwałe i niezawodne - do zastosowań jakie podałeś - czyli amatorskiego cięcia tu i ówdzie drzewka czy pniaka pilarka 2-2,5KM z prowadnicą 38-40cm Ci w zupełności wystarczy - a w tej grupie za te 600-700 zł masz już duży wybór ...

    Zresztą - wybór należy do Ciebie - możesz i nabyć tą pilarkę za te trzy stówy - poużywasz ja i podzielisz się z nami wnioskami ... - może jednak się mylę w swoich osądach - warto by było zweryfikować takie podejście do tematu ...



    PS.
    Posiadam i używam pilarkę Husqvarna 42 - moc 3KM , prowadnica 45cm do tego łańcuch typu pełne dłuto - używam już ją 4 lata - a kupiłem jak miała z dziesięć ... To pierwszy ,starszy model profesjonalnej serii 42 - tnę nia kloce o średnicy a z 70cm buka i dębu. Prędzej ja się zmęczę niż ona .
    Ostatnio edytowane przez pablitoo ; 21-04-2010 o 17:23
    --
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Gdybym się napalił to bym kupił a ja tu pytam mądrzejszych ode mnie
    Nie wiem czy kupie zobaczymy ...ale raczej tak ...cóż najwyżej przyjdę ze spuszczoną głową powoli i napisze oświadczenie o waszej racji.
    Ale swoimi postami wbiliście mi niezłego klina......

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Miałem kiedyś chińską kosę spalinową (nie pamiętam marki), która teoretycznie (parametry) była doskonała. Kiedy w końcu przesiadłem się na słabszą wg danych fabrycznych Husquarnę to przejrzałem na oczy (i uszy). Dane podawane przez sprzedawców chińskiego badziewia są wyssane z palca. Polecam na prawdę kupić coś markowego.
    W zeszłym roku skradziono mi pilarkę i teraz przymierzam się do nowej. Na razie najbardziej interesująca wydaje mi się oferta Makity (stosunek ceny do jakości).
    A co do mocy silnika to jest ona wg mnie mniej ważna niż moment obrotowy a tych danych już raczej na aukcjach nie uświadczysz!
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 21-04-2010 o 18:20

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony