dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Forsycja

  1. #1

    Unhappy Forsycja

    Witam, właśnie przed chwilą rodzice oznajmili mi że kupili mi Forsycję ( w markecie) ...ale ona ma już listki ( i chyba kwiatki ) , jest w donicy . Czy mogę ję wsadzić do gruntu za 2 tygodnie czy będzie za póżno ?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Na kwiatki to akurat czas
    skoro rośnie w donicy - to sadź kiedy znajdziesz czas i ochotę tylko trzymaj ją na zewnątrz, nie wnoś do domu!

  3. #3

    Domyślnie

    Mnogość tego krzewu sugeruje,że nie jest trudny. Niestety dla laika opisy rozmnażania forsycji są dość skomplikowane.
    Oto kilka cytatów:
    Najprostszym, i szeroko rozpowszechnionym sposobem rozmnażania forsycji jest zanurzenie jej gałązki w wodzie. Po prostu. Korzenie powinny pojawić się już po miesiącu. Ukorzenione sadzonki wsadzamy do gleby. Pobierając pędy do ukorzenienia wybierzmy jedynie pędy jednoroczne.
    Gdzieś przeczytałam, że trzeba uciąć młode pędy po przekwitnieniu, gdzieś w czerwcu.
    Ale oto drugi cytat:
    Sadzonki pobieramy z jednorocznych pędów, których wierzchołki są jeszcze miękkie, ale części dolne już drewnieją. Na sadzonki wybieramy niekwitnące pędy boczne. Pęd taki utnij tuż nad węzłem, w taki sposób aby sadzonka miała około 15 do 20 cm długości. Następnie oderwij liście z dolnej części odciętego pędu i usuń miękki wierzchołek powyżej liścia. Po tych zabiegach długość sadzonki powinna wynosić około 10 cm.
    Dolne części pędów zanurz w ukorzeniaczu, a następnie posadź je do doniczek wypełnionych drobno zmieloną korą sosnową lub mieszaniną równych części torfu i gruboziarnistego piasku. Sadzonki umieszczamy w dołkach na głębokości 1/3 długości sadzonki, w takich odległościach pomiędzy sadzonkami, aby ich liście nie stykały się ze sobą. Następnie podłoże ugniatamy i obficie podlewamy. Można użyć wody z roztworem środka przeciwgrzybiczego.

    Po posadzeniu sadzonek doniczki nakrywamy folią (najlepiej na drucianym stelażu aby folia nie dotykała bezpośrednio roślin) i ustawiamy w zacisznym i zacienionym miejscu. Sadzonki mogą zimować w szklarni lub zimnym inspekcie (pamiętajmy o zabezpieczeniu ich przed mrozem). Sadzonki ukorzenią się szybciej, jeżeli będą od dołu podgrzewane.
    To jest już bardzo skomplikowane, zwłaszcza ten węzeł i nijak nie mogę zrozumieć, co mam uciąć z 20 cm żeby zostało 10cm.
    HELP .
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony