dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ile wylewki na strychu

    Chcę ocieplić strop 15 cm styropianu na przekładkę. Zastanawiam się ile na to wylać (wysypać ) wylewki. Strych będzie magazynem rzeczy wszelakich, więc czasami trzeba się tam będzie przejść. Przy 5-6 cm obawiam się ciężaru (ok 20 ton) Jest to o tyle ważne, że ściany mam z gazobetonu 24 cm nie najwyższych lotów a sam strop to teriva . Czy przy 3 - 4 cm zazbrojonych włóknami nie będzie pękało. Ewentualnie czy jest jakaś alternatywa dla wylewki? Może podłoga na legarach pokryta płytami osb? Tylko podejrzewam, że koszty takiej podłogi są większe aniżeli wylewki z miksokreta.

  2. #2

    Domyślnie

    Alternatywą jest lekka i ciepła wylewka styrobetonowa z granulatu styropianowego.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Alternatywą jest lekka i ciepła wylewka styrobetonowa z granulatu styropianowego.
    Czy po takiej wylewce można normalnie chodzić? Rozumiem, że układa się styropian i zalewa styrobetonem? Jak grubą warstwę należy wylać? Ile lżejszy jest to materiał od samego betonu?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    A możeby tak zgodnie z projektem? Pozdr.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tadek 1

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    możesz dać wylewkę z perlitu eliminuje piach daje się tylko cement i perlit.Jest to bardzo lekke wylewka a zarazem mocna,polecam.

  6. #6

    Domyślnie

    Minimalna grubość wylewki styrobetonowej to 5cm waga takiej wylewki, gdzieś kiedyś czytał 28razy mniejsza niżeli betonowej. Miesza się sam granulat z cementm w proporcjach 1 wiadro cementu do 3 wiader granulatu i dolewa ok 1 wiadro wody. Po takiej wylewce można normalnie chodzić nie trzeba stosować żadnych plastyfikatorów. Styropian pod nią można dawać tak jak pod normalną wylewkę, Ja ze styrbetonu zro0biłem sobie u siebie ciepłego chudziaka.. Jak tylko dostaniesz tani granulat lub mielony styropian jest to bardzo tanie i dobre rozwiązanie jako wylewki na stropy w których już nie ma miejsca na styropian.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony