dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Projekt instalacji

    Witam

    Może temat niezwiązany dokładnie z profilem tego forum, ale proszę o pomoc.

    Jakie muszę spełniać warunki, jeżeli chciałbym otworzyć biuro projektów i wykonywać projekty w zakresie:
    1)sieci wodociągowych
    2)sieci kanalizacyjnych
    3)instalacji gazowych
    4)centralnego ogrzewania
    5)kotłowni
    6)wentylacji
    7)klimatyzacji

    Skończyłem Politechnikę na wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej-to może być troszkę zwodnicze, ale obliczenia w zakresie wymiany masy i ciepła, przepływów, hydrauliki, obliczeń ciśnieniowych aparatury (zbiorniki ciśnieniowe, kotły etc.), przemiany fazowe, a także projekty układów pompowych i obliczenia termiczne mieszkań/pomieszczeń etc. są w programie nauczania tej uczelni. Ponadto posiadam 5-cio letnie doświadczenie w projektowaniu instalacji technologicznych w zakładach chemicznych. Mam tu na myśli projekty i obliczenia w zakresie, o którym wspomniałem powyżej - pracuję w biurze projektowym projektującym instalacje dla różnych zakładów.

    Chciałbym wiedzieć jakie muszę posiadać uprawnienia, abym mógł dla domów mieszkalnych, średniej wielkości obiektów przemysłowych, handlowych i innych wykonywać projekty instalacji wspomnianych w punktach od 1) do 7).
    Próbowałem uzyskać informacje na innych forach ale odpowiedzi często były sprzeczne i sam już nie wiem jak to jest.
    Jeżeli nie wiecie jakie muszę spełniać wymagania, to może wiecie gdzie można takie informacje uzyskać? Oczywiście o sprawach związanych z założeniem DG i rejestracją firmy doskonale wiem.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    UB - Uprawnienia Budowlane to na początek.
    UB zdobywa się praktykując na budowach i w biurach projektowych.
    Później zdaje się egzamin państwowy.
    I masz nadane dożywotnio Uprawnienia Budowlane.

    Odwiedź najbliższą Izbę Inżynierów Budownictwa i pytaj o szczegóły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony