dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaitomek

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Ściany fundamentowe z keramzyto-betonu

    Proszę o opinie na temat wykonania ścian fundamentowych z keramzyto-betonu. Bloczki keramzytowe maja wymiary 24x24x38, nie chłoną wilgoci i nie wymagają docieplenia.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Najlepiej robić z tego co jest w projekcie, a jeżeli chcesz zmienić to od czego jest kierownik
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaitomek Zobacz post
    Proszę o opinie na temat wykonania ścian fundamentowych z keramzyto-betonu. Bloczki keramzytowe maja wymiary 24x24x38, nie chłoną wilgoci i nie wymagają docieplenia.
    teraz jest reklama w tv ,MATEMATYKA -po prostu daj to do obliczenia,parametr izolacyjny ok. ale jeszcze wytrzymałościowy - pobierz ze strony producenta parametr i daj konstruktorowi ,chyba powie CI z marszu.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar C-u-b-e
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Dołączę się do wątku. W projekcie mam zaplanowane ściany piwnic z bloczków keramzytowych. Po rozmowie z kilkoma fachowcami trochę się zniechęciłem do tego rozwiązania, bo mi mówili: "a, Panie, to za słabe jest, żeby całą chałupę udźwignąć". Sugerowali robienie ścian monolitycznych. Ale w sumie doszedłem do wniosku, że skoro architekt zaprojektował takie rozwiązanie to powinno działać. Tym bardziej, że warunki gruntowe mam dobre - woda gruntowa nisko, dom na szczycie górki. A zależy mi do dobrym dociepleniu pomieszczeń w piwnicy. Keramzyt wydaje się do tego bardzo dobry.
    Mimo wszystko wciąż zbieram opinie na temat tego budulca. Jakby ktoś miał doświadczenia, dajcie znać.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    moo88

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Ko Shaolin
    Dzielnica
    UE
    Posty
    214

    Domyślnie

    Jak jest w projekcie to zostało (prawdopodobnie) przeliczone i nie ma problemów.

    Moją wątpliwość wzbudza raczej porowatość materiału a nie jego wytrzymałość. Jeśli bloczek ma przeznaczenie fundamentowe to nie będzie żadnego problemu. Polecałbym jednak produkty renomowanych firm. Bo tam systemy kontroli jakości nie dopuszczają bubli. A ze źródła nie pewnego mogą być rzeczywiście "słabe".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony