dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pluto

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie Krucha zaprawa cementowo wapienna! Czy to jest normalne ?

    Witam !

    Ściany parteru zostały skończone 2 dni temu. Ponieważ nie bylem na budowie podczas tego etapu budowy przejechałem się w sobotę gdy chłopcy mieli wolne. Zastanawiało mnie dlaczego po odłamaniu zaschłej zaprawy z muru bardzo łatwo mogłem ją rozkruszyć. Mam porównanie z domem obok który był murowany przez tego samego murarza w tej samej technologii (bloczek komórkowy + zaprawa cementowo wapienna) i tam spoina jest bardzo trwała. Co prawda można ją kruszyć w dłoni ale trzeba się mocno wysilić. Ponieważ obecnie pada sprawdziłem że po odłamaniu zaprawy mogę ją zarówno łatwo rozkruszyć oraz łatwo się taka bryłka rozpuszcza w wodzie.

    Czy słusznie się domyślam że zaprawa w moim domu nabierze pełnej wytrzymałości dopiero po 28 dniach a minęło dopiero 2 ? Czy powinienem się martwić tą kruchością?

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Daj spokój tej zaprawie co najmniej przez dwa tygodnie i potem sprawdzaj. Jeśli po tym czasie będzie się zachowywała tak samo, to dopiero wtedy zacznij się martwić.

    Pozdrawiam

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pluto

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    OK dzięki za uspakajające słowa poczekam cierpliwie bo nie mam wyjścia. Ale dobrze byłoby wiedzieć czy świeża choć już zaschła i utwardzona zaprawa zachowuje się w podobny sposób. Może ktoś z murujących może coś jeszcze dopisać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony