dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arejaski
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Trójmiasto / Wrocław
    Posty
    126

    Domyślnie Montaż kolektorów

    Witam,
    Lada moment zamówię zestaw kolektorów Wolfa, wraz z uchwytami do montażu na dachówkach.
    Wszystko ok. ale nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób "przejdą" przez dachówki rury od kolektorów. Jak to wszystko uszczelnić, by woda tamtędy nie wnikała do domu mego???

    Dzięki za pomoc, sugestie...

  2. #2

    Domyślnie

    musisz kupić dachówke do przejscia rur,kazdy system dachowy ma w ofercie takie------mozna wykorzystać np.dachówke wentylacyjną

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alphatom79
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Łaziska Rybnickie k/Godowa
    Kod pocztowy
    44-340
    Posty
    200

    Domyślnie

    Tak jak powyżej istnieją takie dachówki do przejść mają specjalne otwory które są zabezpieczone przed przeciekaniem.
    www.moja-budowa.eu - Dziennik budowy - opis prac, postępów, porad budowlanych

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arejaski
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Trójmiasto / Wrocław
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekaqua Zobacz post
    musisz kupić dachówke do przejscia rur,kazdy system dachowy ma w ofercie takie------mozna wykorzystać np.dachówke wentylacyjną
    Mam sporo dachówek wentylacyjnych. Pytanie w jaki sposób je wykorzystać do przejścia rur?
    Dach mam Creatona. Szukam na ich stronie "specjalnych" dachówek, ale nie mogę nic znaleźć

  5. #5

    Domyślnie

    często robie to przez dachówke wentylacyjną,rurki przechodzą ,albo specjalna dachówka do systemów solarnych -tu masz link i są http://www.creaton.de/pl/produkty/da...ash=43d8512841

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arejaski
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Trójmiasto / Wrocław
    Posty
    126

    Domyślnie

    Dzięki... jakoś nie mogłem znaleźć tego na stronie Creatona. Dachówkę mamy Harmonicę; z akcesoriów tylko wentylacyjna jest, więc faktycznie trzeba będzie tak kombinować. Oby tylko średnica rur od kolektora była odpowiednia i zmieścił się w dachówce wentylacyjnej...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony