dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie zerwana plomba - co zrobić?

    Witam. Mam mały dom z garażem który otrzymałem w spadku, w owym domu jest studzienka wodomierzowa lecz jest ona notorycznie zalewana i nie jest możliwy odczyt wodomierza przez pracowników wodociągów. Raz jak spisywałem wodomierz zauważyłem ze zaplombowany jest tylko jeden śrubunek i licznik można swobodnie wykręcić i nikt by niezauwarzył... więc go wykręciłem i chciałem go przenieś do garażu (chciałem uniknąć robotę papierkową) bo tam biegnie rura od wodomierza, lecz pożyczyłem gwintownice do rur znajomemu i nie miałem jak zainstalować tego wodomierze w środku więc zdecydowałem się go wkręcić spowrotem do studzienki lecz gdy go chciałem dokręcić niefart chciał że kluczem ścisnąłem plombę i ją przerwałem nie wiem co teraz mam zrobić licznik jest wkręcony lecz plomba dziurawa... myślałem żeby ją podkleić pod śrubunkiem kropelką i zgłosić wniosek o przeniesienie i zerwać wtedy całkiem legalnie tą plombę, co mi radzicie zrobić?? ;(

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    zgłosić, że zerwałeś.
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #3

    Domyślnie

    dostane za to jakąś kare? macie jeszcze jakieś pomysły czy tylko taki jak Kolega wyżej napisał?

  4. #4

    Domyślnie

    Z tego co piszesz wynika, że odczyty wykonujesz Ty.
    Jeżeli tak jest, to w czasie kolejnego odczytu wszedłbym do studzienki podałbym pracownikom wodociągów wyświetloną wielkość, a następnie zdziwiłbym się tym że prawdopodobnie jest zerwana plomba.
    Jeżeli wskazania nie odbiegają od poprzednich, to myślę, że nikt nie będzie zakładał kradzieży.

  5. #5

    Domyślnie

    jest nabite 37m gdyż wzeszłym roku pękła mi rura w domu w zimę bo raz zapomniałem zakręcić a wchodzenie do tej studzienki to nierada wyczyn, gdyż studzienka jest notorycznie zalewana albo poprostu podkleić ta plombę pod spodem (jest to taka gumowa linka żeby niezardzewiała zwykłą plomba) i przenieść ten wodomierz do mieszkania i się tym nie przejmować. co radzicie?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    radzę Ci przejmij się i idź do wodociągów,
    kary są naprawdę dotkliwe jak sami to stwierdzą

  7. #7

    Domyślnie

    Musisz to jakoś rozwiązać i nie ma co odwlekać - im szybciej tym lepiej dla Ciebie.
    Jeśli zaczniesz podklejać, a się wyda, to zarzucą Ci świadome oszustwo.

    Spróbuj podrzucić dodatkowo temat na Woda i ścieki, albo Przyłącza. Może odnajdzie Cię tam jakiś Instalator i pomoże.

  8. #8

    Domyślnie

    a jakby polać tą całą plombę jakimś kwasem i wcisnąć im że to jakiś kwas naturalny albo coś... ?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    nie kombinuj,
    czas działa na Twoją niekorzyść

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie zeszlej zimy pekl licznik. Jak tylko zauwazylem, to wymienilem i telefonicznie zglosilem do odpowiedniej osoby podajac ostatni odczyt starego licznika. Przez pol roku nikt nie przyjechal plombowac, a jak przyjezdzal pan od odczytow, to zwykle zapominal zabrac ze soba plombownicy.

    Mysle, ze reakcja na zerwana plombe zalezy od czlowieka. Jesli Twoje odczyty nie roznia sie od ostatnich srednich odczytow, to nawet niekt na ten licznik nie spojrzy)) Ale, rzeczywiscie, ten fakt nalezy jak najszybciej zglosic.

    pozdro,
    mp
    REKLAMA JEST PŁATNA

  11. #11

    Domyślnie

    Powiedz im, że chciałeś założyć lub
    zmienić przegniłą otulinę ocieplającą
    rury i przez przypadek się zerwałeś
    plombę.
    Albo, że chciałeś oczyścić rury z rdzy.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Przecież w wodociągach nie pracuja idioci i każdego kombinatora wyczuwają na kilometr. Lepiej zgłosić, że przez przypadek zerwałeś plombę i prosisz o założenie nowej. Może będzie jakaś opłata a może zrobią to przy okazji. Jak trafisz na dziwaka który sam to odkryje to opłata za kradzież wody będzie dużo większa. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  13. #13

    Domyślnie

    Oczywiście, że idioci nie pracują w wodociągach.
    I na pewno zadadzą pytanie po coś przy tej
    plombie majstrował? Wypadałoby wtedy im coś
    odpowiedzieć. Każda odpowiedź będzie wtedy
    lepsza niż milczenie. Oczywiste jest jednak, że
    w to nie uwierzą. Ale też nie będą mieli podstaw
    aby zarzucać Tobie kłamstwo.
    No chyba, że Serwis24 radzi powiedzieć szczerze
    całą prawdę.

    Łączę pozdrowienia

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony