dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 96
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorrk Zobacz post
    Skoszona trawa będzie gnić, będzie brzydko wyglądać.
    Z tym gniciem to bym nie demonizowała. Mam kosiarkę z funkcją mulczowania i koszem. Nie jakąś tam wypasioną, więc może z tego wynika co napiszę.

    Zdarzało nam się nie zbierać skoszonej trawy, ale nie robiliśmy tego za każdym razem ale raz na jakiś czas. Przeważnie trawa była zbierana. Nic nie gniło i się nie kisiło, ale niestety skoszoną trawę było na trawniku widać jakiś czas co nie dodawało mu uroku. Po kilku latach takich praktyk dodając do tego dość kwaśną glebę i inne jej przypadłości wyhodowaliśmy sobie na trawniku mech i teraz czeka mnie dodatkowa robota. Być może kosiarki z wyższej półki cenowej lepiej się sprawują, ale ja już zmulczowanej trawy zostawiać na trawniku nie będę.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    pablitoo - zróbże doktorat z trawników, masz i praktykę i teorie opanowaną zgadzam się w 100%.
    Lepiej kupić kosiarkę z pojemnikiem na skoszona trawę - pytanie tylko gdzie ten pokos składować przy dużej powierzchni trawnika... Trzeba by mieć duży kompostownik.

  3. #23

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedzi.

    No, na razie prawie wszyscy przeciw....


    Jeśli chodzi o mnie, to ja mam akurat gdzie wyrzucać skoszoną trawę.
    Mam 50 arową działkę z dostępem do lasu, a dokładniej mówiąc z takim ogromnym spadem w lesie.
    Ta część jest również moja.
    To jakieś 10 metrów dołu, mogę tam wyrzucać skoszoną trawę i inne odpady z działki ( oczywiście ekologiczne ) chyba do końca życia.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja kupiłam kosiarkę z funkcją mulczowania oraz dużym koszem na trawę. Mam zamiar przynajmniej co drugie koszenie zbierać trawę ale nie zawsze czasem zmulczować. I myślę że to jest optymalne rozwiązanie, ale mogę się mylić

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał alektyc Zobacz post
    Ja kupiłam kosiarkę z funkcją mulczowania oraz dużym koszem na trawę. I myślę że to jest optymalne rozwiązanie, ale mogę się mylić
    Chyba masz rację.
    To byłoby najlepsze rozwiązanie.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał alektyc Zobacz post
    Ja kupiłam kosiarkę z funkcją mulczowania oraz dużym koszem na trawę. Mam zamiar przynajmniej co drugie koszenie zbierać trawę ale nie zawsze czasem zmulczować. I myślę że to jest optymalne rozwiązanie, ale mogę się mylić
    Przeczytaj uważnie mojego posta.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #27

    Domyślnie

    Tylko z koszem mielenie trawy używam b.rzadko straszny syf na trawniku zostaje a i tak częsć trawy niby zmielonej zostaje zebrana do kosza przy następnym koszeniu szkoda zawracać głowe

  8. #28

    Domyślnie

    No cóż,
    stwierdzam, że zdecydowana większość jest przeciwko pozostawianiu zmielonej trawy na trawniku...

    Opinie tym cenniejsze, że wyrażane przez doświadczonych posiadaczy / użytkowników kosiarek z mieleniem.
    Nie ma siły, coś w tym musi być...
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  9. #29

    Domyślnie

    to mulczowanie to fikcja i chwyt marketingowy
    mam husqvarnę z napędem,koszem i funkcją mulczowania - trawa jest niby mielona ale nie wierzcie,że w lecie gdy jest gorąc to wam przegnicje
    W zamian za funkcję mulczowania będziecie mieć piękny mech i filc do wygrabiania na jesień .

    pozdrówka

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorr Zobacz post
    to mulczowanie to fikcja i chwyt marketingowy
    Jakbym słyszała tego Sprzedawcę.
    Stwierdził dokładnie to samo.


    W sumie, naprawdę nie miał interesu w tym, żeby jakoś celowo zniechęcać mnie do tego mielenia.
    Jego duży sklep ( wyłącznie narzędzia ogrodnicze ) ma w ofercie wszystkie rodzaje kosiarek.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  11. #31

    Domyślnie

    ja postawiłem na kosz, bo odnoszę wrażenie, że przy mieleniu to trzeba właśnie dodatkowo zainwestować w okresowo wykonywanie operacje "odnawiania" trawnika, zainwestować w sprzęt do wygrabiania trawnika, napowietrzania trawnika, kto wie co jeszcze, co przy zbieraniu trawy do kosza nie musi być wykonywane tak często...

  12. #32

    Domyślnie

    Gratulucję sprzedawcy. Warto sie z nim zaznajomić. Widać że dba o markę.

    Sporo zależy od trawnika jaki mamy i chcemy mieć. Jeśli jest go dużo i nie musi być reprezentacyjny to mulczowanie jest OK. Ale takich trawników jest mało.

    Moja trawa jest tak gęsta że nawet drobno zmulczowana trawa nie dotrze do gleby ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczorr Zobacz post
    to mulczowanie to fikcja i chwyt marketingowy
    IMO to mulczowanie jednak się przydaje. Lepiej się trawa kompostuje
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #34

    Domyślnie

    Przerabiałem w praktyce funkcję mielenia trawy w zeszłym roku. Trawnik zaczął żółknąc i obumierać. Nie polecam. Założyłem na powrót kosz i wszystko wróciło do normy.

  15. #35

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.


    Przemyślałam wszystkie Wasze wypowiedzi i zdecydowałam - kosiarka musi być z dużym koszem !
    Już kupiona.


    A że mamy 50 arów ( nie wiem, co nas podkusiło, hehe ) to zaszaleliśmy i zakupiliśmy sobie takie cudo :








    Pierwsze koszenie już było - efekt super a zabawa była przednia !
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Dobrze zrobiliście!!! Mój sąsiad kupił sobie kosiarkę mulczującą, niestety nie jako opcję, tylko w ogóle bez kosza - nie da się inaczej nią kosić. Co prawda nie musi używać nawozów (ale też ziemię miał super), a trawa jest zieloniutka i szybko rośnie, ale... filc jest, widać źdźbła przerastające go i przez to trawa jakby rzadsza mi się wydaje, poza tym trawnik wygląda koszmarnie po koszeniu i to przez kilka dni, dopóki rosnąca trawa nie zakryje tego syfu. Dla mnie nie do zaakceptowania. Mam w kosiarkę funkcję mulczowania, ale jeszcze jej nie używałam. Myślę, że z filcem można sobie poradzić, wertykulując ze 2 razy w sezonie, natomiast na tą leżącą, zbitą w grudy trawę nie ma sposobu.

  17. #37

    Domyślnie

    Otóż to.

    W tym wątku zdecydowana większość opowiedziała się PRZECIW mulczowaniu.

    Ach, jak to dobrze, że jest FM...

    Już byłam prawie zdecydowana na te mulczowanie... na szczęście dzięki FM szybko zmieniłam zdanie i kupiłam z koszem.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  18. #38

    Domyślnie

    Mulczowanie się przydaje, ale trzeba stosować z umiarem. Ja mulczuję latem. Wisną i jesienią staram się jednak zbierać trawę. Nie widzę negatywnych skutków, zwłaszcza nie zgadzam się że trawnik wygląda koszmarnie. Może to zależy od modelu kosiarki: moja ma dodatkowe ostrze i zamknięcie wylotu. Plusem mulczowania jest to, że trawnik nie wysycha tak szybko. No i zamiast 2 godzin i kłopotu z trawą oblatuję wszystko w 1 godzinę. Mulczowanie jest dobre dla trawników "ekstensywnych" - większych powierzchni i dalej od domu.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  19. #39

    Domyślnie

    Mi odradził kupno takiej kosiarki kolega, bo niestety kupił i tej funkcji nie używa. Powodem nie jest późniejszy wygląd trawnika, ale ubrań dzieci, które biegają po trawniku.
    Ślady z trawy są trudno spieralne. A że mam 2 maluchów i wyprowadziłam się do domku aby mogły spokojnie biegać w ogrodzie, więc zakupiliśmy kosiarkę z koszem.

    Tamtu
    Ostatnio edytowane przez tamtu ; 11-05-2010 o 15:18 Powód: ....

  20. #40

    Domyślnie

    Aga Nr 1 napisała:
    A że mamy 50 arów ( nie wiem, co nas podkusiło, hehe ) to zaszaleliśmy i zakupiliśmy sobie takie cudo :

    Jeśli to "cudo" jeszcze odśnieża, to chyba pokażę mężowi...
    ewa78_2005

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony