dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: fundament 3w

  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie fundament 3w

    Witam
    czy robiac fundament 3w tzn bloczki betonowe styropian i bloczki betonowe na sztorc trzeba te dwie sciany kotwic pod poziomem terenu? czy dociskajac aziemia wystarczy i sciane nalezy kotwic tylko nad poziomem terenu czyli 2 warstwy bloczkow?

  2. #2

    Domyślnie

    A czy budynek jest podpiwniczony, badz podloga najnizszej kondygnacji jest ponizej terenu?
    Kotwienie powoduje wzmocnienie muru a tym samym wspolprace takze czesci oslonowej czyli bloczkow na sztorc. Lepiej jesli kotwienie wystepuje, ale jezeli ziemia/zasypka jest po obu stronach sciany to moznaby ewentualnie z tego zrezygnowac

    QBQ

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    bez piwnicy i podl;oga 45 cm nad gruntem

  4. #4

    Domyślnie

    Gentlemen,
    Uwazam, że nie trzeba, a nawet żle jest robić fundament 3 warstwowy - po co ta 3 cia warstwa z zewnatrz? Skoro nośna warstwa jest wewnatrz, to dobrze ją trzeba zatrzeć betonem, na to 2 warstwy izolacji pionowej i pianka polistyrenowa. Są 2 produkty do tej operacji - styrbit i dysterbit - jeszcze umiarkowane cenowo, ale juz dobre. Są i inne, ale te akurat znam, bo sam zastosowalem.
    Ja uwazam, że ścianę zewnętrzna trzeba kotwić. A zakotwienie powoduje dziury w izolacji pionowej. I nie rozumiem roli tej zewnetrznej sciany przy fundamencie? Jeżeli ma sie na tym opierac ścianka elewacyjna (oslonowa) na parterze, to raczej proponuję odpowiednio szeroki wieniec z żelbetu na samej górze fundamentu. Koszt moim zdaniem porównywalny z murowaniem dodatkowej ściany, efekt o wiele lepszy, bo zapobiegnie pękaniu, no i izolacja p/wilgociowa w całości, a nie podziurkowana kotwami.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  5. #5

    Domyślnie

    Kierownik kazał kotwić także pod ziemią - w końcu na wierzchu bedzie jeszcze ze 6m ściany osłonowej i lepiej, żeby się to nie opierało tylko na ściance 1/2 cegły i piachu.

    Przekorek - trzecia ściana jest po to, żeby na niej oprzeć ścianę osłonową. Porównaj sobie jaki mostek będzie z paru drutów fi5 a jaki z wieńca żelbetowego przez całą grubość ściany.

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    No, zgoda. Tylko, że wieniec mozna ocieplić od wewnątrz, już robiąc później podlogę. Ale też i prawda, że skoro nie ma piwnicy, to dziury i kotwy w scianach nie bolą aż tak. Ja tam nie wiem ale wole wieniec.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam podobnie jak radził ZbyszekW i też kotwię dwie sciany ze sobą

  8. #8

    Domyślnie

    Ja tez bede kotwil scianke fundamentowa 3W na calej wysokosci.

  9. #9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony