dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piasq

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Spawarki - opinie

    Witam,
    prosiłbym o opinię na temat spawarki transformatorowej EINHELL RT-EW 270D. Potrzebna jest mi ona do prac totalnie amatorskich, ale zależy mi na obsłudze elektrody 5mm. Wiem, że nie jest to jakiś luksus, ale nie mam zamiaru wydawać zbyt wiele na prace czysto amatorskie .
    Pytanie też, czy ta spawarka jest jednofazowa czy trójfazowa oraz czy obsługuje rozruch?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tą spawarkę możesz zasilać z sieci 230V i 400V.
    W przypadku 400V korzystasz z dwóch faz.

    Możesz spawać fi 5, z tym że jedynie przy zasilaniu 400V.
    Inna sprawa, czy Twoja instalacja to wytrzyma ale... jak nie spróbujesz to się nie dowiesz

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piasq

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Właśnie mam instalację trójfazową, o obciążenie się nie boję i dlatego się zastanawiam
    A może są jakieś inne propozycje w cenie do 1000 zł?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym się skupił na spawarkach inwertorowych.
    Posiadają same zalety:
    - lekkie,
    - wydajne,
    - można spawać elektrodami zasadowymi,
    - w zależności od modelu można doposażyć w uchwyt TIG (tylko do prądu stałego)

    Niedawno sam wybierałem i zdecydowałem się na inwerter DEDRA.
    Na forum elektroda.pl elektronicy i praktycy prześwietlili te urządzenia:
    pomimo, że chińska robota, to solidne podzespoły i dobre wykonanie.

    tutaj ciekawy opis:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic951415.html

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic955877.html
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piasq

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    A coś trójfazowego na przykład? Nie ukrywam, że najbardziej by mi zależało. Może być nawet do 1500 zł - pytanie, czy znajdzie się coś dobrego, trójfazowego.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atarius87

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    HMM A zzadam ci takie pytanie czy musi to być konkretnie spawarka na elektrody. Ja bym ci poroponował miga do 1000 zł kupisz przyzwoity sprzęt.

    Oto przykład 1:
    http://allegro.pl/migomat-polautomat...195510873.html
    Przykład 2:
    http://allegro.pl/migomat-150p-reduk...198821484.html

    Ja osobiście mam u siebie 3 potwory po 400 i jedną małą 160 do prac przydomowych.
    Może jestem tu nowy i głównie znam się na metalach ale do domu bym ci polecił albo miga 150 lub 160. Ewentualnie miga 120. Różnią się tym ze 150 i 160 mają tak zwaną butlę CO2 a 120 nie ma jej bo wykożystuje się inny drut

  7. #7

    Domyślnie

    Co do EINHELLa RT-EW 270D to sie nie wypowiem bo nie bawilem sie nim nigdy. Rok temu mialem na sprzedaz dwie sztuki Besterki 2100 plus jedna sztuke zostawilem sobie. Przy zasilaniu 230v uciagala spokojnie elektrody fi 4mm. cena katalogowa to cos okolo 1300zl ale spokojnie mozna kupic za 700zl, ja sprzedalem jedna za 500zl.
    Inwertery owszem sa fajne, male i poreczne, ale jesli chcesz spawac elektroda fi5mm to raczej beda to prace stacjonarne przy troche grubszej stali wiec transformatorowka spokojnie wystarczy.

    Co do migomatow to zalezy co konkretnie chcesz spawac. Nieprawda jest ze 150 i 160 to butla a 120 to drut samooslonowy, to czy bedziesz spawal z gazem czy drutem zalezy od konstrukcji spawarki. zarowno drut jak i gaz maja swoje wady i zalety, o tym juz musisz sobie doczytac. Osoba chcacym kupic migomat odradzam kupno tych najtanszych z allegro ktore maja mozliwosc spawania jedynie drutem samooslonowym, przewaznie konczy sie to zmiana spawarki po jakims czasie.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    atarius87

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał SidieN Zobacz post
    Co do EINHELLa RT-EW 270D to sie nie wypowiem bo nie bawilem sie nim nigdy. Rok temu mialem na sprzedaz dwie sztuki Besterki 2100 plus jedna sztuke zostawilem sobie. Przy zasilaniu 230v uciagala spokojnie elektrody fi 4mm. cena katalogowa to cos okolo 1300zl ale spokojnie mozna kupic za 700zl, ja sprzedalem jedna za 500zl.
    Inwertery owszem sa fajne, male i poreczne, ale jesli chcesz spawac elektroda fi5mm to raczej beda to prace stacjonarne przy troche grubszej stali wiec transformatorowka spokojnie wystarczy.

    Co do migomatow to zalezy co konkretnie chcesz spawac. Nieprawda jest ze 150 i 160 to butla a 120 to drut samooslonowy, to czy bedziesz spawal z gazem czy drutem zalezy od konstrukcji spawarki. zarowno drut jak i gaz maja swoje wady i zalety, o tym juz musisz sobie doczytac. Osoba chcacym kupic migomat odradzam kupno tych najtanszych z allegro ktore maja mozliwosc spawania jedynie drutem samooslonowym, przewaznie konczy sie to zmiana spawarki po jakims czasie.

    Jak tak to pokaż mi osobiście miga 120 z butlą bo w katalogach co dochodzą do nas do firmy takiego nigdy nie widziałem. A mocniejszymi owszem można spawać drutem samosołonowym, ale jakoś spoiny jest mierna. Ja osobiście mam miga 160 w domu. Co do reszty wypowiedzi nie mam się do czego doczepić bo masz racjię ale to kolega musi wybrać co mu potrzebne. Spawarki EINHELL są słabym sprzętem. Gadałem dziś z sąsiadem ma starszy model od tego co chcesz kupic i mówi że woli u mnie spawać sobie niż swoją.

  9. #9

    Domyślnie

    To czy mig jest na butle czy na drut samooslonowy nie zalezy od mocy. Spawalem migiem 105 z butla wiec czemu nie ma byc 120. Rola gazu jak i oslony na drucie jest przeciwdzialanie utlenianiu sie stali, spawajac z gazem otrzymujamy czysta spoine, natomiast spawajac drutem samooslonowym otrzymujemy spoine pokryta szlaka, dokladnie taka sama jak przy metodzie mma. Z racji tego ze troche inaczej kladzie sie spoine przy metodzie mma a inaczej przy mig/mag, osoby ktore przesiada sie z butli na drut w oslonie moga miec problemy przy szerszych i glebszych spoinach. Moze tez daletego twierdzisz ze migi 160A srednio spawaja drutem w oslonie.

    Co do sprzetu Einhella to osobiscie mam migomat 170A i jestem zadowolony, z tym ze moja spawarka to stary model. Stare modele mialy trafo nawijane miedzia, natomiast nowe podobno nawijane sa drutem miedziowanym. Kto spawal i tym i tym ten wie jaka jest roznica. Z Einehellem jest podobnie jak z boschem. Jak ktos kupil kiedys w Niemczech zielona amatorska wiertarke Boscha to do dzisiaj jest zadowolony, natomiast o nowych modelach mozna sie nasluchac jedynie zlych opini.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony