dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Niepoprawnego montażu nie bierzemy wogóle pod uwagę.
    Należy się zastanowić co oczekujemy i ile kasy chcemy przeznaczyć.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał selma_mistrz Zobacz post
    mysle ze moze wystarczy to profesjonalnie zamontowac, odpowiednio rozmiescic i opakowac jakas substancja izolacyjna i bedzie fajnie gralo. a moze zapytac kogos w sklepie muzycznym? oni sie powinni znac na czyms takim. albo moze w sklepie rtv z agd. ja widzialem tylko glosniki mocowane na scianach wiec sam nie wiem. ale sam pomysl brzmi bardzo ciekawie.
    Sprzedawcy w sklepach którzy mają jakiekolwiek pojecie o montażu czy nawet jakości dźwieku to żadkość.Nie mówiąc o doradzeniu jak poprawnie wybrać zadowalający nas sprzęt audio.

  3. #23

    Domyślnie Rozmieszczenie głośników

    Witam,

    Nie będę tworzył nowego tematu i wypowiem się tu . Co powiecie na takie umiejscowienie głośników, i czy dobrze dobrałem sprzęt?



    Jako 4 głośniki dałbym : TAGA

    + jakiś SUB

    Wymiary pomieszczenia 5,7 m X 5,3m. Wymiary SUFITU 2,2m X 5,3m

  4. #24

    Domyślnie

    Osobiscie nie trawie glosnikow w suficie, to tak jak by do mnie mowily duchy z sufitu a nie aktor z TV. Wyprobuj na byle czym pod sufilem i na byle czym na wysokosci obrazu z TV, dla mnie ogromna roznica.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał elofura Zobacz post
    Witam,

    Nie będę tworzył nowego tematu i wypowiem się tu . Co powiecie na takie umiejscowienie głośników,
    wszystko zależy czego oczekujesz. na dworcu w poczekalni głośniki w suficie spełniają swoje zadania. do "łupany" też ujdzie. ale do wysokiej jakości odsłuchu ... nie wyobrażam sobie
    desmear

  6. #26

    Domyślnie

    Montaż głośników w suficie to świetny pomysł, pod warunkiem, że to sufit w kuchni, siłowni, ogrodzie zimowym czy łazience.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #27

    Domyślnie

    W sumie glosniki mogly by zwisac z sufitu tak aby siegac do wysokosci glowy siedzacej osoby lub pozostawienie glosnikow w suficie i wykorzystanie zjawiska odbicia fali pozwoliloby uzyskac oczekiwany efekt, ale max dla 3 osob przy 4.1., ale to bardzo trudne zadanie.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryhu82 Zobacz post
    W sumie glosniki mogly by zwisac z sufitu tak aby siegac do wysokosci glowy siedzacej osoby
    Bardzo interesująca teoria. Możesz podać jej źródło.

    lub pozostawienie glosnikow w suficie i wykorzystanie zjawiska odbicia fali pozwoliloby uzyskac oczekiwany efekt,
    tzn?
    ale max dla 3 osob przy 4.1., ale to bardzo trudne zadanie.
    Życzę powodzenia
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Bardzo interesująca teoria. Możesz podać jej źródło.


    tzn?

    Życzę powodzenia
    Po co Ci to wyjaśniać? I tak nie zrozumiesz.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryhu82 Zobacz post
    Po co Ci to wyjaśniać? I tak nie zrozumiesz.
    Właśnie dlatego, że nie rozumiem, chciałem poznać źródło tej bzdurnych teorii.
    Ja swoją wiedzę na temat nagłośnienia czerpałem miedzy innymi stąd
    http://www.thx.com/consumer/home-ent...er-set-up/#5.1
    http://www.thx.com/consumer/home-ent...o-buyer-guide/
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 07-05-2011 o 00:13
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Właśnie dlatego, że nie rozumiem, chciałem poznać źródło tej bzdurnych teorii.
    Ja swoją wiedzę na temat nagłośnienia czerpałem miedzy innymi stąd
    http://www.thx.com/consumer/home-ent...er-set-up/#5.1
    http://www.thx.com/consumer/home-ent...o-buyer-guide/
    Dzieci internetu pojęcia nie mają o odbiciu fali akustycznej, mnie to wogóle nie dziwi. Garść linków za chwilę nazwiesz kopalnią wiedzy. Dziękuje postoję.
    Prowadź swą dziką szarżę i wklejaj klejne linki źródła swej ogromnej wiedzy.
    Pozdrawiam i życzę slonecznego łikendu
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  12. #32

    Domyślnie

    Pana z pomysłem montażu głośników w suficie proszę o zapoznanie się z tym materiałem, zapewne coś, a może nawet wiele pomoże, niestety książek nie wyślę, ale chociaż tyle co mogę pomóc.
    Życzę przyjemnej lektury.
    http://www.google.pl/url?sa=t&source...B2VT_in2IA50rQ
    Pozdrawiam.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryhu82 Zobacz post
    Dzieci internetu pojęcia nie mają o odbiciu fali akustycznej, mnie to wogóle nie dziwi. Garść linków za chwilę nazwiesz kopalnią wiedzy. Dziękuje postoję.
    Prowadź swą dziką szarżę i wklejaj klejne linki źródła swej ogromnej wiedzy.
    Pozdrawiam i życzę slonecznego łikendu
    Chętnie poczytam o odbiciu fali akustycznej. Chętnie też dowiedziałbym się gdzie poleci fala wysłana z sufitu w kierunku podłogi. Z posiadanej przeze mnie wiedzy większość wróci do sufitu.
    Ale może masz rację, że fala akustyczna po odbiciu się od podłogi nagle skręci w kierunku uszu odbiorcy.
    Czekam na jakiś link albo jakieś opracowanie naukowe potwierdzające twoje BREDNIE. Może być po angielsku, niemiecku lub rosyjsku.
    Pochwal się źródłem swoich bzdetów, mój ty "guru". Jak na razie poza pobożnymi życzeniami nie błysnąłeś w tym temacie.

    Dla osób niewiedzących czym jest THX
    http://pl.wikipedia.org/wiki/THX
    http://en.wikipedia.org/wiki/THX

    No to Panie Żabka(ryhu82) z niecierpliwością czekam na linki.

    Cytat Napisał ryhu82 Zobacz post
    Życzę przyjemnej lektury.
    http://www.google.pl/url?sa=t&source...B2VT_in2IA50rQ
    Pozdrawiam.
    HAHAHAHAHAHAHAHAH
    NAJLEPSZA JEST PIERWSZA STRONA
    LICZYŁEM NA COŚ BARDZIE WIARYGODNEGO I PROFESJONALNEGO

    PS.
    To jest naprawdę żenujące, że "guru" od fali akustycznej nie ma pojęcia o standardzie THX
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 07-05-2011 o 08:06
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Chętnie poczytam o odbiciu fali akustycznej. Chętnie też dowiedziałbym się gdzie poleci fala wysłana z sufitu w kierunku podłogi. Z posiadanej przeze mnie wiedzy większość wróci do sufitu.
    Ale może masz rację, że fala akustyczna po odbiciu się od podłogi nagle skręci w kierunku uszu odbiorcy.
    Czekam na jakiś link albo jakieś opracowanie naukowe potwierdzające twoje BREDNIE. Może być po angielsku, niemiecku lub rosyjsku.
    Pochwal się źródłem swoich bzdetów, mój ty "guru". Jak na razie poza pobożnymi życzeniami nie błysnąłeś w tym temacie.

    Dla osób niewiedzących czym jest THX
    http://pl.wikipedia.org/wiki/THX
    http://en.wikipedia.org/wiki/THX

    No to Panie Żabka(ryhu82) z niecierpliwością czekam na linki.
    PS.
    To jest naprawdę żenujące, że "guru" od fali akustycznej nie ma pojęcia o standardzie THX
    No nic pozostaje tylko współczuć, zdroworozsądkowo nie zamierzam kontynuować bezcelowej polemiki.
    Pan dendrytus czy dyndalus okazał się być podatnym na zabiegi socjotechniczne obiektem (lepiej nie kojarzyć z człowiekiem) i może dodatkowo należy do grona zatrąb na mnie to cię uszkodzę.
    Jeszcze raz przyjemnego łikendu, dla mniej lub bardziej prostych.
    P.S.
    Mam linki do opracowań po japońsku, ale to z pewnością nie problem, bo i tak będą be.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryhu82 Zobacz post
    No nic pozostaje tylko współczuć, zdroworozsądkowo nie zamierzam kontynuować bezcelowej polemiki.
    Pan dendrytus czy dyndalus okazał się być podatnym na zabiegi socjotechniczne obiektem (lepiej nie kojarzyć z człowiekiem) i może dodatkowo należy do grona zatrąb na mnie to cię uszkodzę.
    Jeszcze raz przyjemnego łikendu, dla mniej lub bardziej prostych.
    Chłopie szacun dla ciebie, skoro źródłem twojej wiedzy jest uczeń technikum elektrycznego, pomijam fakt, że nie wiadomo czy je ukończył i z jakim skutkiem. Przemilczę fakt, że było to technikum łączności.
    Co nie zmienia następujących faktów:
    1. Słowo sufit(dokładnie sufitu str.3) występuje 1 raz, w kontekście rozchodzenia się fal, a nie montażu głośników.
    2. Przedstawione rysunki pochodzą z THX
    3. Głośniki tylne powinny być zamocowane na wys 150cm-180cm(rys. 6) czyli 2 stopy nad głową odbiorcy (żródło THX), a nie jak sugerowałeś na wysokości głowy.
    4. Nawet tego nie przeczytałeś.
    5. Tekst jest opracowany przy pomocy funkcji kopiuj/wklej z czasopism o tematyce audio/wideo
    6. Jest potwierdzeniem mojej wiedzy i teorii przeze mnie głoszonych, będąc jednocześnie zaprzeczeniem twoich bredni.

    Na drugi raz przeczytaj to co wklejasz, wujek google nie zrobi tego za ciebie.

    P.S.
    Mam linki do opracowań po japońsku, ale to z pewnością nie problem, bo i tak będą be.
    Słabo szukałeś. Japończycy to nie Francuzi, są dwujęzyczni, więc jest na pewno i po angielsku.

    PS.
    Na allegro mają fajne tanie chińskie mózgi, a przeszczep jest w promocji za 1 zł.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  16. #36

    Domyślnie

    Ad. PS

    Nie wszystko co dla Ciebie było jedynym rozwiązaniem, nie musi okazac się rownie dobrym dla innych.
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryhu82 Zobacz post
    Ad. PS

    Nie wszystko co dla Ciebie było jedynym rozwiązaniem, nie musi okazac się rownie dobrym dla innych.
    Najpierw przeczytaj polecanego przez siebie PDF, później przeczytaj wątek, a później odwiedź allegro i wpisz tanie chińskie mózgi.

    A co do mojego mózgu jest oryginalny i świetnie działa czego przykładem może być niniejszy temat.
    PS.
    W języku polskim występują litery ć, ó, ą i kilka innych. Brak ich używania świadczy o poważnej awarii w przednim płacie czołowym mózgu.
    Niestety w przypadku tego typu awarii restart mózgu przy pomocy gumowego młotka czy baranka o ścianę(nawet wielokrotnego) nie przynosi pożądanego skutku.
    Jeśli nie chcesz wymieniać na fajny chiński, to radzę oddać obecny do kapitalnego remontu.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Panowie wasza dyskusja nie wnosi nic do tematu.Możecie wymieniać swoje poglądy przez wiadomści prywatne.

    W pokoju gdzie ma stać kanapa,tv i nie ma żadnych ograniczeń,aby głośniki zamontować w normalnych miejscach zapomnij o montażu w suficie.
    Zamontuj je zgodnie ze sztuką.Jeżeli masz jakieś ograniczenia poszukać głośników które można regulować w każdym poziomie.
    Rozwiązań jest mnóstwo.Ostateczność to montaż w suficie(głęboko-bezsensowny)-pokój który przedstawiłeś.
    System 4.1? -chyba chcesz przekombinować.Pomyśl o normalnym systemie 5.1.
    Znam już takich co chcieli "tuby" z opon robić,katamarany z nart,itp. na dobre im to nie wyszło.

  19. #39

    Domyślnie

    Dobra wszystkim dziękuję za info. Temat zamykam.

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.345

    Domyślnie

    Pytanie o głośniki w kuchni. To ma być nałośnienie do radia słuchanego przy gotowaniu, jedzeniu itp więc nic wyszukwanego to nie musi być. JEst tam podwieszony sufit więc mogłbym dać dwa małe głośniki w suficie a dzwięk z prostego wzmacniacza Bluetooth do ktorego moge wysylać sygnal np z tabletu lub nawet komorki. Pierwszy problem to głosniki - nie moge znaleźć w normalnej cenie takich głosników do zabudowy o małych rozmiarach, zaczyna sie od 20cm (z obudową). Ja nie chciałbym dawać wiekszych niż 13-15cm bo po co mi takie dwa wielkie kulfony na podwieszonym suficie. To nie ma być mega głośne tylko dawać wyrazny dzwięk, czasem posłuchać troche głośniej ale bez przesady. Wiem że jakos z sufitu bedzie niższa niż pionowo zamontowanych ale nie bardzo mam gdzie w kuchni dać na scianie glosniki a te podtynkowe montowane w puszkach są malusienkie i kosztują ponad 100zł za sztukę.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony