dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Jarek.P
    Chcesz to napiszę gdzie.
    W każdym ze swoich pierwszych czterech postów piszesz,
    żeby się nie przejmować odległościami. Poniżej podam
    Tobie 4-ry fragmenty z 4-ch różnych Twoich postów.


    "można się tą zasadą wogóle nie przejmować."

    "gorzej z praktycznym zaobserwowaniem takich zjawisk w domowych warunkach."

    "nie będzie ona działać zauważalnie gorzej od takiej zrobionej z poprawną separacją miedzy przewodami."

    "ale tylko jedna ze stron owe normy znała i potrafiła przytoczyć szczegółowe zalecenia z owych norm"
    - wiadomo która

    Jak myślisz, jeżeli ktoś mało obeznany z
    problematyką zakłóceń przeczyta te stwierdzenia
    i założy, że ma do czynienia z ekspertem od tych
    spraw to zrobi separację przewodów czy nie?
    Bo jeżeli to prawie nic nie daje to po co?
    I to jest istotą naszego konfliktu.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    W każdym z tych postów piszę owszem, że ową zasadą można się nie przejmować, ale jednocześnie w żadnym z nich nie piszę "hurra, rób bez separacji, bo to nie ma sensu", mam wrażenie, że z każdego z owych postów to wyraźnie wynika, ty się ograniczyłeś do dość okrojonych cytatów.

    Bo jeżeli to prawie nic nie daje to po co?
    I to jest istotą naszego konfliktu.
    OK, skupmy się na istocie.
    Napiszę mam nadzieję treściwie: w domowych warunkach separacja prawie nic nie daje, amen. Domowe długości instalacji są po prostu zbyt krótkie, żeby nieseparowane przewody jakiś znaczący problem wprowadziły.

    Absolutnie nie twierdzę jednak, że można ją sobie odpuścić, separować przewody o kilka cm warto choćby dla porządku w instalacji. Jednak nie za wszelką cenę, jeśli gdzieś się po prostu nie da, bo brak miejsca, bo ciężko inaczej poprowadzić, bo trzebaby dodatkową dziurę w ścianie robić - nie warto się kłopotać i nocek zarywać ze zgryzoty, można w takim miejscu zrobić bez separacji, na pewno będzie dobrze.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #23

    Domyślnie

    Przydatny wątek - właśnie mam sytuację że muszę poprowadzić UTP razem z kablem elektr.
    M. Lenart

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    W każdym z tych postów piszę owszem, że ową zasadą można się nie przejmować, ale jednocześnie w żadnym z nich nie piszę "hurra, rób bez separacji, bo to nie ma sensu", mam wrażenie, że z każdego z owych postów to wyraźnie wynika, ty się ograniczyłeś do dość okrojonych cytatów.



    OK, skupmy się na istocie.
    Napiszę mam nadzieję treściwie: w domowych warunkach separacja prawie nic nie daje, amen. Domowe długości instalacji są po prostu zbyt krótkie, żeby nieseparowane przewody jakiś znaczący problem wprowadziły.

    Absolutnie nie twierdzę jednak, że można ją sobie odpuścić, separować przewody o kilka cm warto choćby dla porządku w instalacji. Jednak nie za wszelką cenę, jeśli gdzieś się po prostu nie da, bo brak miejsca, bo ciężko inaczej poprowadzić, bo trzebaby dodatkową dziurę w ścianie robić - nie warto się kłopotać i nocek zarywać ze zgryzoty, można w takim miejscu zrobić bez separacji, na pewno będzie dobrze.

    J.
    Układałem kiedyś kable w biurowcach wszystko praktycznie razem ... miejsce i ilość w kilometrach wszystko działa prawidłowo mimo setek zasilaczy impulsowych, kser innych wynalazków z czajnikami na obwodach komputerowych kończąc.
    ktoś to tak zaprojektował , ktoś podpisał, wykonał , odebrał.
    więc bez obaw w domu... gdzie kilka metrów kabla będzie "razem" biec
    tyle mogę rzec z własnego doświadczenia
    zgadzam się więc z przedmówcą ... nie ma się czym przejmować

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakwdomku

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    10

    Domyślnie

    Odkopię temat

    A jak to się ma przy skrętce puszczonej między domem, a garażem razem z kablem ziemnym 5x10 ?

    skrętka cat 5e lub 6.

  6. #26

    Domyślnie

    Ano ma się tak, że za niedługi czas skrętka ta po prostu zgnije.
    Chyba, że jest to np. skrętka żelowana NETSET BOX U/UTP.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 01-03-2017 o 12:58
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakwdomku

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    10

    Domyślnie

    No tak tak - będzie żelowana, to wiadomo.

    Ale bardziej zastanawia mnie to czy spory kabel elektryczny nie będzie dla kabla eth problemem. Oczywiście kabel FTP (ekranowany).

  8. #28

    Domyślnie

    Skrętka ziemna cat.7 i po sprawie. Najlepiej położyć od razu 2, niech będzie na przyszłość. Cat 7 przytulona do kabli zasilających na 100m i tak spokojnie osiąga gigabit.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony