dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zino

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    8

    Domyślnie Kołki rozporowe

    Wybaczcie mi moją niewiedzę, ale jak wyglądają kołki rozporowe do betonu komórkowego (może jakiś link), gdy zapytałem w sklepie to albo robią dziwne miny, albo próbują mi wcisnąć kit np. kołki do szybkiego montażu.Proszę pomóżcie.

  2. #2

    Domyślnie

    www..hilti.pl typy np HRD-U, HUD, HGN; [email protected] typ KI-N...
    pozdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.

    Dobre są takie, które są długie, niezbyt grube, wkręt ma tylko trochę gwintu na końcu a reszta wkręta jest nieco grubsza i gładka. Sam kołek może mieć jeszcze takie ząbki, które przy wbijaniu w ścianę całkowicie wchodzą do wnętrza kołka, a przy wkręcaniu wkręta wbijają się na 0,5cm. w BK. Nie ma siły, żeby wyrwać taki kołek długości 10-15cm. fi8. Jeśli wyrwiesz to razem z dużym fragmentem bloczka.
    Niestety zwykle są drogie i na sztuki.

    Sebastian

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Specjalne kołki do BK należy stosować do "lżejszych" odmian BK (np. 400, 350). Takie kołki mają specjalne skrzydełka "wgryzające się w BK. Kupowałem "Fischery" ale są strasznie drogie - kołek fi10 bez śruby dochodzi do 2 zł.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Pomimo wysokiej ceny polecam kołki Fiszera. By trochę zaoszczędzić możesz kupić tylko "koszulki" Fiszera i dodać do nich śruby już innego, dowolnego producenta.

    Jest też, inny "domowy" sposób. W nawiercony otwór w ścianie wsztrzykujesz klej montażowy (np. Tytan) z tuby a następnie umieszczasz tam kołek "szybki montaż" .
    Nie wiem tylko czy "udźwig" tego kołka będzie wystarczający dla Twoich potrzeb. U mnie to się sprawdziło w przypadku jednego karnisza (zabrakło Fiszerów) oraz przy mocowaniu listew maskujących do półsuchej (b. sypkiej) wylewki z miksokreta.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Zino
    sprawdź pod adresem http://www.technox.pl/zum.html
    Te kolki są tanie i bardzo dobre typ ZUM pomimo że nie jest zaznaczone że nadaje się do gazobetonu sprawdza się w nim bardzo dobrze. Posiada wzdłóżne skrzydełka które nie pozwalają aby kołek się obracał w czasie dokręcania. Osobiście stosowałem do wieszania ciężkich przedmiotów jak grzejniki szafki kuchenne itp. Osobno kupuję część plastikową a osobno śruby najczęściej z łbem sześciokątnym - mozna wtedy solidnie dociągnać kluczem i trzyma wtedy jak złoto.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Kupowałem kołki specjalnie do BK.Są to kołki metalowe z wydłużonymi bocznymi skrzydełkami.Z praktyki wiem że lepiej wywiercić mniejszy otwór i kołek wbić ciasno w BK.Są też specjalne kołki ślimakowe do BK ale te są drogie. Zależy co będziesz mocował.Wiech.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Olsen
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Konstancin Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-510
    Posty
    632

    Domyślnie

    http://www.marcopol.com.pl/pl/main.php

    Zajrzyj tam mają bardzo duży asortyment

  9. #9

    Domyślnie

    Podnoszę temat bo mnie akurat teraz interesuje.
    Jakie kołki używać do mocowania w gazobetonie?Karnisze,lampy,obrazki itp.
    Szczególnie interesuje mnie montaż szafki pod umywalkowej podwieszanej w łazience do ściany o grubości około 8 cm

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał darsalam Zobacz post
    Podnoszę temat bo mnie akurat teraz interesuje.
    Jakie kołki używać do mocowania w gazobetonie?Karnisze,lampy,obrazki itp.
    Szczególnie interesuje mnie montaż szafki pod umywalkowej podwieszanej w łazience do ściany o grubości około 8 cm
    To proste żadnych kołków nie trzeba stosować do gazobetonu.
    Wkręty do drewna z szerokim ślimakiem ,czym większy ciężar tym dłuższy wkręt lub większa ilość .Ścianka 6 cm gazobeton + tynk na 8 wkrętach 6 cm wiszą wszystkie szafki wiszące zabudowy kuchni .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zino Zobacz post
    Wybaczcie mi moją niewiedzę, ale jak wyglądają kołki rozporowe do betonu komórkowego (może jakiś link), gdy zapytałem w sklepie to albo robią dziwne miny, albo próbują mi wcisnąć kit np. kołki do szybkiego montażu.Proszę pomóżcie.
    Nie napisałeś co chcesz mocować na tych kołkach. Jeżeli coś cięższego to proponuje zwykły pręt gwintowany oraz żywicę np Trutek. Prosto, tanio i skutecznie. Oczywiście problematyczny demontaż

  12. #12

    Domyślnie

    A jakie kołki do mocowania uchwytów profili GK w gazobetonie?

  13. #13

    Domyślnie kołki do betonu

    Cytat Napisał zino Zobacz post
    Wybaczcie mi moją niewiedzę, ale jak wyglądają kołki rozporowe do betonu komórkowego (może jakiś link), gdy zapytałem w sklepie to albo robią dziwne miny, albo próbują mi wcisnąć kit np. kołki do szybkiego montażu.Proszę pomóżcie.
    Zino, sprawdź te hurtownie. Kupowałem u nich ostatnio, w lutym kołki do betonu. Mają spory asortyment a to czego w danej chwili nie ma ściągają w krótkim czasie. Możesz kupić przez sklep lub stacjonarnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony