dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie Kołki szybkiego montażu - POMOCY

    Podbitkowcy zażyczyli sobie kołki szybkiego montażu 22 cm długości. Dzwonię tu i tam i na razie namierzyłem tylko 16 cm. Czy ktoś widział dłuższe? Gdzie takie kupić w Poznaniu?
    Swoją drogą może da się to zrobić inaczej? Oni chcą przymocować łatę o grubości 5 cm do muru ocieplonego styropianem 12 cm. Zatem 5 (łata) + 12 (styropian) daje 17 więc kołek 20 cm będzie za krótki. Stąd 22 cm i mam problem.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    wycinasz dziure w styropianie pod klocek drewniany ktory mocujesz do sciany
    pozniej do tego klocka juz wystarcza nawet same gwozdzie
    taniej i tak samo dobrze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko przekonaj tych wykonawców, żeby tak chcieli robić. Zaraz zaczną wymyślać, że za dużo roboty i dodatkowe czynności i będzie trzeba dopłacić, najlepiej 100%.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    do czorta - sami powinni za materialem latac i tyle. Jak to by wygladalo - przyjezdzam zoknami i klienta wysylam do sklepu po flaszke i kolki, piane, i najlepiej jakby mi jeszcze dal poziomice i wiertarke i co tylko sobie zamarze
    To chore
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    do czorta - sami powinni za materialem latac i tyle. Jak to by wygladalo - przyjezdzam zoknami i klienta wysylam do sklepu po flaszke i kolki, piane, i najlepiej jakby mi jeszcze dal poziomice i wiertarke i co tylko sobie zamarze
    To chore
    ale u niektórych normalne

  6. #6

    Domyślnie Re: Kołki szybkiego montażu - POMOCY

    Cytat Napisał inż. Mamoń
    Podbitkowcy zażyczyli sobie kołki szybkiego montażu 22 cm długości. Dzwonię tu i tam i na razie namierzyłem tylko 16 cm. Czy ktoś widział dłuższe? Gdzie takie kupić w Poznaniu?
    Swoją drogą może da się to zrobić inaczej? Oni chcą przymocować łatę o grubości 5 cm do muru ocieplonego styropianem 12 cm. Zatem 5 (łata) + 12 (styropian) daje 17 więc kołek 20 cm będzie za krótki. Stąd 22 cm i mam problem.
    Proszę panie Inżynierze ---> kołeczki w Poznaniu

    Sam używałem ich kołków min do ocieplenia i mocowania profila przyściennego do G-K.

    U mnie z podbitką jest taka sama sytuacja tyle, że ja mam 20 cm styropianu. Kolesie od podbitki zaproponowali przybicie drewnianej łaty do konstrukcji dachu, tuż przy samym ociepleniu i dopiero do niej listwę "J".
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie zerknąłem do Twojego DB i sytuacja jest trochę inna ale podaję link do strony producenta podbitki, na której podaje sposób mocowania tejże ----> podbitka . Rozwiązanie dla Twojego dachu znajduje się na samym dole.
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    maxymov - wielkie dzięki !!! Kołki były potrzebne na gwałt i znalazłem takie w GS w Swarzędzu po 7,20 za sztukę Kupiłem 30 sztuk i kazałem mocować co 90 cm zamiast co 60. Jestem trochę podłamany. Tyle kasy na głupie kołki. Jutro jeszcze z ciekawości zorientuję się w cenie tych, które proponowałeś (szybki montaż SM - 10 x 220)

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż. Mamoń
    maxymov - wielkie dzięki !!! Kołki były potrzebne na gwałt i znalazłem takie w GS w Swarzędzu po 7,20 za sztukę Kupiłem 30 sztuk i kazałem mocować co 90 cm zamiast co 60. Jestem trochę podłamany. Tyle kasy na głupie kołki. Jutro jeszcze z ciekawości zorientuję się w cenie tych, które proponowałeś (szybki montaż SM - 10 x 220)

    pozdrawiam
    Powodzenia
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  10. #10

    Domyślnie

    dzis widzialem w budom-markecie kolki 24cm dlugie
    pzdr

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarzeb
    dzis widzialem w budom-markecie kolki 24cm dlugie
    pzdr
    A to gady !!! Dzwoniłem i pytałem - podobno nie było

  12. #12

    Domyślnie

    obsluge maja tam taka, ze wcale mnie nie dziwi.....
    (szambo gotowe?)

  13. #13

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze w Ferrodo na rogu Lutyckiej i Szczawnickiej. Tam sprzedają na kilogramy.

  14. #14

    Domyślnie

    Sprawdź muntech24 z Poznania, (Rakoniewicka 1. Mają szeroki asortyment a jeśli czegoś nie ma na stanie to od razu jest kontakt telefoniczny i sprawa jest załatwiana jak trzeba. Od lat wysyłamy tam ludzi po materiały; jeden z porządniejszych dostawców.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar schizo85
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-213
    Posty
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał murodamian Zobacz post
    Sprawdź muntech24 z Poznania, (Rakoniewicka 1. Mają szeroki asortyment a jeśli czegoś nie ma na stanie to od razu jest kontakt telefoniczny i sprawa jest załatwiana jak trzeba. Od lat wysyłamy tam ludzi po materiały; jeden z porządniejszych dostawców.
    Myślę że przez 10 lat to znalazł już te kołki.
    Z241 104,77 m2 parterowy, OZC: 3.8kW, 53kWh/m2/rok dla -20/22. WM Onyx Dream, PC PW Panasonic 7kW, 100% podłogówka.
    Dziennik budowy z komentarzami

    2015/16 - 2058kWh CO+CWU+Chłodzenie - 631zł; CO - 1386kWh/424zł
    2016/17 - 2726kWh CO+CWU+Chłodzenie - 800zł; CO - 1927kWh/573zł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony