dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Kleić czy nie deskę trójwarstwową na ogrzewanie podłogowe?

    witajcie!

    mam ogrzewanie podłogowe wodne.Chcę położyć deskę trójwarstwową Baltic Wood z Merbau .Cały czas myślałem o klejeniu, ale Sprzedawca w komforcie polecał zamiast klejenia jakąś specjalną matę z dziurkami która jest podobno przeznaczona pod podłogę na ogrz. podłogowe.
    Chcę sam układać w tym tygodniu więc pomoc bardzo mile widziana

    doradźcie co będzie lepsze.Klejenie czy podłoga "pływająca".

    pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jack_2000

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    512
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    ja mam na dole deskę trójwarstwową klejoną i jest super. Na górze panele a pod nimi ta cudona pianka z dziurkami i teraz żałuję że ich nie kleiłem do podłogi ale niestety ten klej sporo kosztuje

    deska jest przez cały czas miła w dotyku - panele często bywają zimne - nie wiem czy ta pianka słabo przewodzi ciepło, czy panel jest cienki i szybko ciepło jest oddawane do pomieszczenia?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zukow2

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    200
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    właśnie mam obawy czy ta pianka nie powoduje zbyt dużych oporów.

  4. #4

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malumalu

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam....
    Nie matę tylko karton ( pod ogrzewanie podłogowe najlepszy jest karton, ma mniejszy opór dla ciepła niż ta mata.)
    Wszyscy dobrze wiemy że deska jest produktem naturalnym i jak wszystko co naturalne pracuje,.
    Jak przykleisz deskę do podłogi to na pewno powstaną później szczeliny pomiędzy deskami ( nie jest to ładne) ale na ciemnych mniej widać .

  6. #6

    Domyślnie

    moja rada tylko kleić ,lepsza stycznoć z podłożem

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mytka
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    śląskie
    Posty
    199

    Domyślnie

    ..ja nie mam wątpliwości a sam bedę kładł deske trojwarstwową przy ogrzewaniu podłogowym w salonie i na piętrze -> KLEIĆ!
    Użyj dobrego i najlepiej elastycznego kleju do parkietów (najlepiej jednoskładnikowego poliuretanowego).
    Oczywicie można też zastosować bezklejowy sposób układania posadzki, czyli tzw. podłogę pływającą: ta jednak zmniejszy ewidentnie wydajność ogrzewania podłogowego, bo zatrzymuje powietrze pod posadzką. Jest jej plus w postaci zapewnienia drewnu swobody ruchów związanych ze zmianami wilgotności i temperatury, ale cos za coś.
    Dobra deska trójwarstwowa (np Kahrs, Tarket) fazowana i dylatacja powinny zniwelować jednak do bezpiecznego minimum mozliwość pojawienia się szczelin. Ja obaw nie mam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony