dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Otulina

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar giusto
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-872
    Posty
    28

    Domyślnie Otulina

    Witam,
    na wstępie Życzę wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt.
    We wtorek mam zalewać ławy fundamentowe, miały mieć 40 cm wysokości, lecz wlaliśmy za dużo chudziaka w szalunki i będzie 37-40 cm. Czytałem że na chudziaku minimalna otulina to 4,5 cm, jeśli taką zachowam to górna otulina ławy, będzie miała około 3 cm. Czy taka otulina będzie wystarczająca, czy muszę podnieść szalunki?
    Jakie podkładki dystansowe zastosować pod zbrojenie, betonowe czy z tworzywa, albo może zawiesić zbrojenie na szalunkach, i to ostatnie rozwiązanie wydaje mi się najbardziej rozsądne ponieważ wisiało by w poziomie i górna otulina była by jednakowej grubości tylko nie wiem jak je zdystansować od boków szalunków aby się nie przesunęło podczas zalewania. Zapomniałem dodać że mój grunt to opoka, a wody gruntowe prawie na poziomie ław.
    Ostatnio edytowane przez giusto ; 24-04-2011 o 23:31

  2. #2

    Domyślnie

    giusto mam rozumieć, że zewnętrzny wymiar zbrojenia to 300mm. Wymóg projektowy przy realizacji budowy domów jednorodzinnych to zasadniczo 50mm. Mając do dyspozycji minimalny przekrój 370mm zastosuj od dołu 30mm.
    Nie polecam: często podkłada się też kawałki bloczków, cegieł, gruzu lub nie podkłada się niczego a w trakcie zalewania podciąga się nieznacznie zbrojenie do góry, które i tak pod swoim ciężarem osiądzie.
    Kierbud który i tak musi odebrać zbrojenie przed betonowaniem albo przymknie oko w takiej sytuacji albo nakaże zastosowanie dystansów dostępnych na rynku.
    Dystansów pionowych przy takiej ławie nie stosuje się. Zbrojenie nie przesunie się w czasie betonowania. Zastosowanie dopiero takich dystansów wymusza betonowanie słupów, podciągów.
    Zastosuj dystanse z tworzywa lub betonu, które zakupisz w każdej hurtowni budowlanej. Tobie będzie potrzeba nie więcej jak 150szt
    Ja stosuję asortyment tej wrocławskiej firmy: http://www.adae.pl/index.php?action=...product_id=481
    Jak nie znajdziesz to zadzwoń do przedstawiciela firmy Betomax
    3 ODDZIAŁ HANDLOWY KATOWICE
    Wojciech Michoń +48 607 618 654, [email protected]
    Piotr Kornaga +48 661 619 189, [email protected]
    http://www.betomax.pl/produkty-dysta...stanse_pvc.htm


    Słonecznego i Mokrego Dyngusa życzę

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar giusto
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-872
    Posty
    28

    Domyślnie

    Wymiar strzemion 19 cm/szer i 30 cm/wys. Według mnie ze względu na różnicę w poziomie chudziaka najrozsądniej było by zawiesić zbrojenie na ławie 4 cm poniżej poziomu, wtedy będzie dolna otulina miała od 3 do 6 cm. Tylko nie wiem jak je zawiesić, czy za pomocą drutu dowiązać do palików ściągających szalunki?
    Co byście polecili do izolacji poziomej ławy, bo czym więcej czytam tym większy mętlik w głowie mam. Skłaniam się ku papie termozgrzewalnej, czy idę w dobrym kierunku?
    No i jeszcze jedno pytanko, w projekcie mam w garażu i kotłowni ścianę fundamentową zakończoną 7 cm poniżej poziomu gruntu, czy porotherm może być częściowo w gruncie, a może wyciągnąć całość z bloczka powyżej gruntu i zostawić tylko poniżej gruntu otwory drzwiowe i bramę wjazdową do garażu?
    Ostatnio edytowane przez giusto ; 25-04-2011 o 12:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony