dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Malowanie balustrady drewnianej

    Mam drewnianą balustradę na schodach, pomalowaną lakierem (już z 10 lat to ma gdzieś) chemoutwardzalnym. Ostatnio robiłem remont w domu, trochę pozmieniałem i chciałbym pomalować tę balustradę jakąś transparentną (taką, żeby nie kryła całkowicie) białą farbą. Byłem w paru sklepach oglądałem różne bejce etc, ale na każdej z nich jest napisane, że powierzchnia do malowania musi być gładka a stara farba usunięta.

    Czy jest jakaś farba, która się nadaje do malowania na ten lakier? Olejne etc inne kryjące odpadają. Chciałbym taką, pod którą widać słoje, a miałaby biały kolor. Czy jedynym wyjściem jest drapanie starej farby z balustrady? (co automatycznie odpada)...

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jozek131

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    kotórz mały
    Kod pocztowy
    46-045
    Posty
    265

    Domyślnie

    Do malowania transparentną farbą zafrze stosuje drewno nowe nigdy nie odnawiane , lecz można to wykonać w ten sposób poręcze potrzeba rozmontować wszystkie elementy wymatować papierem o granulacji około 500 , później przygotować lakier musi być poliuretanowy najlepiej 2 składnikowy biały ( lub kolor dowolny ) i do niego dodajesz 500 % ( stosunek 1 do 5 lub więcej proszę spróbować na czymś polakierowanym ) rozpuszczalniku musi być do poliuretanów i następnie lakierujesz natryskiem lecz pistolet musi byc ustawiony bardzo delikatnie żeby nie powstały zacieki następnie następna warstwa lakieru poliuretanowego i poskładać poręcze oraz cieszyć się efektem .
    Nie jest to takie proste lecz wykonalne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony