dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorana

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie Ile kosztuje wylanie fundamentów?

    Witam
    Czy ktoś może mi napisać ile kosztuje wylanie fundamentów w okolicach Elbląga? Albo w ogóle ? Będę bardzo wdzięczna

  2. #2

    Domyślnie

    witaj,

    za ogólne pytanie. Robocizna czy materiał czy razem?
    Lana tylko ława a reszta z bloczków czy lana całość?
    pozdrawiam
    ala

  3. #3

    Domyślnie

    50 do 70 zł za m3 (cena urobienia betonu z materiałów zakupionych przez inwestora, podanie i rozprowadzenie)
    ale osobiście doradzam klientom beton z gruchy (z betoniarni)
    maszynowo robiąc nie dasz grubej frakcji ponieważ przez węże nie przejdzie zapychać się będzie... dlatego osobiście nie biorę fundamentów, kumplowi podsyłam on lubi stropy, fundamenty itp.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorana

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    domek 123m2 wymiary 14,6 na 9 m, jeśli chodzi o materiały to jesteśmy zieloni. Z czego lepiej? Domek wg projektu GRANAT (dom.pl) Jeśli można w informacji uzyskać cenę materiałów i razem (czyli z robocizną). Będziemy bardzo wdzięczni

  5. #5

    Domyślnie

    nie wliczajac koparki.i w wersji betonu z gruchy.czyli reczne poprawki po koparce,oszalowanie (nie wliczajc desek),powiazanie zbrojenia(nie wliczajac kosztow materialu).no i asysta przy gruszce podczas zalewania.robocizna nie powinna przekroczyc 2 tys zlotych

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorana

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli jesteście zieloni to czeka was duuuużo czytania bo to podstawa przy budowie systemem gospodarczym.
    Bez podstawowej wiedzy nie zabierajcie się za budowę.
    Najlepiej budować...ze wszystkiego Ile opinii tyle najlepszych materiałów i technologii budowy.
    Dla mnie faworytem jest ściana dwuwarstwowa z BK24+18cm styro na zewnątrz,w środku ściany z silikatu,chociaż długo podstawowym materiałem była silka18+20styro.

    Co do fundamentu to ja bym poszedł w płytę fundamentową,same zalety a koszt w Waszym przypadku,moim zdaniem,zamknął by się w 30tys.zł i tyle kosztowałby ocieplony stan "0"

    Jeśli chodzi o ten dom,to kosztorys jest na stronie,co prawda z 2007r ale dodacie 10-20% i będzie git:
    http://www.projekty.ign.com.pl/proje...ranat/161/opis

    Na forum też coś jest napisane na temat tego domku:
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?52012-Granat
    Dzięki za wszelkie podpowiedzi Dopiero się wgryzamy w temat budowy. Wczoraj rozmawiałam z wykonawcą i powiedział, że plus minus wyjdzie 12 tyś za robociznę nie licząc materiałów (tych na razie wycenić mi nie jest w stanie bo nie mamy jeszcze wszystkich papierów).

  7. #7

    Domyślnie

    Za 12 tysi to calusi dom można zrobić. Natomiast jeśli nie przeczytacie tych wątków od deski do deski to nie bierzcie się za budowę, szkoda kasy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9ksze-fuszerki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ym-pozna%C4%87

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorana

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Popytamy jeszcze innych wykonawców, ten za 12 tyś jest z polecenia, ale na forum ad fuszerek i tacy spartaczyć robotę potrafili... Tak sobie myślałam, ze skoro fundamenty lane z gruchy za tyle, to co z resztą roboty...

  9. #9

    Domyślnie

    przeczytaj te wątki OD DESKI DO DESKI!!!

  10. #10

    Domyślnie

    za samo wylanie 12 tys to spora SPORA PRZESADA.zorganizuj jednego pana z okolicy co sie zna na robocie plus on sam weznie sobie jakiegos spod sklepu do pomocy i gora 3tys wezmie.
    Stolarz/Kafelkarz/Malarz

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorana

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał RADIO Zobacz post
    za samo wylanie 12 tys to spora SPORA PRZESADA.zorganizuj jednego pana z okolicy co sie zna na robocie plus on sam weznie sobie jakiegos spod sklepu do pomocy i gora 3tys wezmie.
    ... na tę pomoc spod sklepu no nie wiem czy po takiej ekipie nie trzeba będzie poprawiać roboty?

  12. #12

    Domyślnie

    PRZECZYTAJ TE WĄTKI OD DESKI DO DESKI, tam jest też o chłopaczku spod sklepu jak kołki montował. PRZECZYTAJ, zajmie Ci to dużo mniej czasu niż zarobienie kasy aby naprawiać partactwo.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dawix

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wykonanie fundamentów to nie odśnieżanie a poprawki są bardzo kosztowne i na fundamentach bym nie oszczędzał

  14. #14

    Domyślnie

    Dom podobnych wymiarów i majster mi powiedział okolo12 tyś za fundament mury i deke.oczywiscie ja z ojcem i brat za pomocników.beton z gruchy

  15. #15

    Domyślnie

    Witam, Temat również dla mnie nie długo zaczynam budowę domu Poziomka 3G. W tym roku tylko stan zero
    fundament ok 55 mb
    Fundament 0,35*0,50*55 mb
    ściana fundamentowa bloczki betonowe 1,2 * 55=66 m2 ok 1300 bloczków
    zbrojenie ?
    rury do kanalizacji?
    ocieplenie robię sam, pod fundamenty kopie koparka ok 350 zł zasypanie też po mojej stronie

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorana

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Elbląg
    Posty
    27
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundek 11 Zobacz post
    Dom podobnych wymiarów i majster mi powiedział okolo12 tyś za fundament mury i deke.oczywiscie ja z ojcem i brat za pomocników.beton z gruchy
    Ale stan zero? czy również mury i dach??? I w jakim regionie Polski, o i kiedy to było? To aż tak by nam facet dosolił te koszty ?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek_st Zobacz post
    Witam, Temat również dla mnie nie długo zaczynam budowę domu Poziomka 3G. W tym roku tylko stan zero
    fundament ok 55 mb
    Fundament 0,35*0,50*55 mb
    ściana fundamentowa bloczki betonowe 1,2 * 55=66 m2 ok 1300 bloczków
    zbrojenie ?
    rury do kanalizacji?
    ocieplenie robię sam, pod fundamenty kopie koparka ok 350 zł zasypanie też po mojej stronie
    juz sama koparka jest dla mnie zagadką -350 zł,średnio godz. ok. 70-80 zł netto - 5 godz. ? to se ne da

  18. #18

    Domyślnie

    Witam zebranie humusu z 70m2 + wykopanie fundamentów o wymiarach szer 0,50m wys. 0, 30 m dobry operator koparki chyba zrobi w 5 h, geodeta za darmo (teściu), fundamenty zasypane w środku i na zewnątrz. Oczywiście tylko stan zero rejon Opolszczyzna mam zamiar to robić na przełomie lipiec- wrzesień. Z moich wstępnych obliczeń myślę ze stan zero uda mi się zrobić wraz z robocizną z 18 000 ale czy się da?

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorana Zobacz post
    Ale stan zero? czy również mury i dach??? I w jakim regionie Polski, o i kiedy to było? To aż tak by nam facet dosolił te koszty ?
    Z murami i deką.podbeskidzie.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jactal

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-144
    Posty
    2

    Domyślnie

    Za fundamenty zapłaciłem 150 zł za metr bieżący...Geodeta ,koparka,,zbrojenie ,wylanie i wymurowanie z bloczków i na koniec ocieplenie i izolacja.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony