dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question PILNE Pytanie o opłatę dzierżawną ?!

    Nie wiem czy to pytanie już padło ale mam wielki problem z ustaleniem wysokości rocznej opłaty dzierżawnej do Starostwa za przyłączenie kanalizacyjne pod drogą powiatową ? ? ?
    Czy to duże koszty ? ?
    Szukałam odp. w necie, nawet u źródła (Starostwo) ale tam każdy odsyła pod inny numer.
    W wodociągach powiedziano mi, że podłączenie do działki 3,6 tys. + około 3 tys. za podłączenie pod drogą powiatową (cena w sieradzkim). Cena wydaje się nie tak bardzo wygórowana.
    Pytanie pilne z uwagi na przetarg... działka wydaje sie urocza, gdyby tylko wiedza nt. tych wszystkich spraw wokół była większa...

  2. #2

    Domyślnie

    był fajny watek o tym z konkretami, cenami itp, tylko jak go znaleźć...?
    mam: http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-pas-drogowy
    kilka innych znajdziesz tu: http://www.google.pl/search?hl=pl&cl...=&oq=&gs_rfai=

    nawet mogę siebie zacytować :)
    Cytat Napisał edde Zobacz post
    skoro porównujemy to proszę:
    - opłata roczna za zajęcie pasa drogowego (umieszczenie w nim urządzeń infrastruktury technicznej): 2,47zł/rok (1,37m2 x 18zł x 10%, gdzie 1,37m2 to powierzchnia rzutu urządzeń: woda 9mb x 0,063 średnica + kanalizacja 5mb x 0,16 średnica)
    - opłata za zajęcie pasa drogowego w związku z budową przyłączy: 36,25zł (jeden dzień, zajęcie 25m2 pobocza x 0,25zł/m2 i 15m2 jezdni x 2zł/m2)
    :
    Ostatnio edytowane przez edde ; 10-09-2010 o 14:52

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za link edde.
    Podzwoniłam troszke i okazało się, że zajmuje się tym Powiatowy Zarząd Dróg, ale oni sami nie byli zorientowani, więc zajrzałam do lexa i bingo - rozporzadzenia starostwa w sprawie opłat - 1/2 normalnej stawki, która u nas w terenie zabudowanym wynosi 40,00 zł. Ile faktycznie wyjdzie opłaty rocznej nie wiem, okaże sie w praktyce.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    malgorzata308

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam pytanie miesiac temu kupiłam działkę rolna z zabudowaniem czyli domkiem do remontu,dopiero teraz dowiedziałam sie że sasiadka jest podlaczona do rury wodnej która jest w mojej posesji .Czy moge sąsiadke odciąc od tego przyłacza.Mało tego ten teren stał odłogiem kilka lat i kazdy robił co się zywnie podoba w tym miejscu planowałam szambo ale teraz nie moge.Jest tez gnojownik duży i wybetonowany planowałam zrobic tam szambo ale sasiad za murem podłaczyl sie do niego czyli bede na mojej działce wypompowywac tez sasiada.Dotego biegnie w złuż mojej działki rura ściekowa-deszczowa i jest właz .Mam pytanie czy moge odciąc sasiadkę od rury wodnej i sasiadowi zamurowac wyjscie do gnojownika a podstawowe pytanie co z sciekowo-deszczowa przeciez ja nie mam teraz działki rolnej tak jak kupowałam tylko wodna na której nic nie moge robić bo strach kopac i sadzic drzew bo nie wyrosnie,
    PILNIE PROSZĘ O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony