dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zwiększenie grubości izolacji cokołu

    Cześć

    Fundament mam zaizolowany 10 cm styropianu, na ścianach będzie 20 cm. Pozostaje mi do izolacji cokół o wysokości ok 30 cm, Zastanawiam się czy nie dać tam grubości też 20 cm z tym że będzie chyba problem z miejscem zaznaczonym na rysunku czerwonym kolorem. Jak to obejść żeby było OK.

    Z 20 centymetrowym ociepleniem cokołu będzie cieplej a poza tym mam okna do podłogi i jak zamontuje parapet na 10 cm styropianu a powyżej linii parapetu będzie 20 cm grubości wełny to parapet znajdzie się w takiej wnęce - kiepsko to będzie wyglądało a przecież nie wystawię go do przodu tak żeby z 12 cm wisiał na styropianie.

    oto rysunek poglądowy



    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  2. #2

    Domyślnie

    Gdzieś w tej części cokołu, pomiędzy linią gruntu a poziomem podłogi, powinienes mieć wystawioną izolację poziomą. To tam powinno kończyc sie docieplenie ściany fundamentowej i zaczynać docieplenie ściany parteru. Oczywiście docieplenie fundamentu pokryte izolacją przeciwwilgociową. Jeżeli tak masz, to rysunek nie oddaje rzeczywistości. Cokół to ta część izolacji cieplnej fundamentu, która wystaje ponad teren. Oczywiście możesz do niej dokleić jeszcze jedną warstwę styropianu, ale nie będzie to prawidłowe rozwiązanie. O grubości ocieplenia ponizej podłogi należy pomyslec na etapie docieplania sciany fundamentowej. Jak juz to masz, to chyba po temacie.

  3. #3

    Domyślnie

    mam tak jak na rysunku, powyżej gruntu jest jeszcze jeden bloczek betonowy i na nim pozioma izolacja.

    to co wystaje z ziemi pasowałoby mi zrobić na 20 cm tak jak na ścianie z powodów o których pisałem wcześniej. Docieplać cały fundament 20 cm to chyba mija się z celem.

    Gdyby ten uskok osmarować dysperbitem lub czymś podobnym ?


    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  4. #4

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem na czym polega twój problem. Chodzi ci o prawidłowe zabezpieczenie materiału ociepleniowego przy gruncie?
    Ostatnio edytowane przez leszeq ; 08-04-2010 o 05:35
    Trzymajmy się ciepło

  5. #5

    Domyślnie

    dmucham na zimne więc chcę się dowiedzieć czy ten gzyms ( na rysunku na czerwono), który powstanie przy założeniu styro 20cm na 10 cm , który będzie przy samej ziemni nie będzie stanowił jakiegoś słabego ogniwa - nie wiem czy nie będzie jakoś szczególenie chłonął wilgoci ale z drugiej strony jeżeli zabezpieczyłbym siaką z klejem + dysperbit może dałoby radę.

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie profilu startowego, ale nie wiem czy dostaniesz do 20 cm styro. No, a jeśli nie listwa, to twoje rozumowanie wydaje się być tutaj dobrym rozwiązaniem
    Jest tylko jedna ważna rzecz. Pamiętaj, że jeśli chcesz zakończyć tę warstwę 20 cm styropianu na równi z gruntem, to zachowaj około 2 cm szczeliny dylatacyjnej od ziemi. Przy dużych i utrzymujących się mrozach, grunt potrafi wywierać duży nacisk na takie elementy, powodując podłużne pęknięcia w warstwie zbrojenia i na tynku.
    Trzymajmy się ciepło

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    mam podobny dylemat - muszę dokleić 5 cm do ocieplenia cokołu i zastanawiam się jak to zrobic.
    Na pewno doklejony xps będzie kończył się w ziemi (innaczej niż u kolegi) i szukam rozwiązania jak dodać tą warstwę ocieplenia, dołożyć folii kubełkowej, a przede wszystkim uniknąć problemów z pękaniem w zimie wskutek podnoszenia gruntu.
    Miał ktoś z Was podobny problem - proszę o podpowiedzi.
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  8. #8

    Domyślnie

    Dopiszę się.

    W planach mam ocieplenie ścian 20cm styro. Na ścianie fundamentowej 10cm styropianu hydro.
    Chcemy mieć podłogę na równo z ogrodem, bez schodów, lub w ostateczności z jednym schodkiem (sucho i piach) - planowane obsypanie gruntem zachodzące ponad ścianę fundamentową, na ścianę domu.
    Jak rozwiązać kwestię ocieplenia i izolacji? Może jako pierwszą warstwę dać pas styroduru, a ponad nim dopiero zwykły styropian? Do poziomu obsypania ziemią dać jeszcze jakąś folię?

    A może jakieś inne rozwiązania, sugestie - jestem na etapie ocieplania fundamentu (najbliższe dni) i mogę jeszcze coś pokombinować.

    I pytanie dotyczące aktualnej sytuacji - zabezpieczać jakoś wierzch przyklejonych płyt i bloczków betonowych na zimę - bok będzie obsypany?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony