dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    brzoza

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Czym ocieplić ścianę od wewnątrz?

    Witam. Potrzebuję ocieplić ścianę o powierzchni 14m2. Jednak mogę zrobic to tylko od wewnątrz, ponieważ dom znajduje sie w granicy i po drugiej stronie sąsiad ma budynek gospodarczy który nie jest w ogóle ogrzewany ani ocieplony! Ściana jest wykonana z pełnej cegły i mam zamiar dostwić do niej ściankę z Ytonga o grubości 10cm!! Również przy tej ścianie ma stanąć kominek, komin już jest.

    Czy jest sens stawiać ściankę z Ytonga?
    Doradźcie coś, dziękuję.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kaz16043

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!Wiem, że zanim o cokolwiek się zapytam powinienem tego poszukac na forum,ale ja naprawdę się starałem i nie znalazłem nic konkretnego na temat ocieplenia od wewnątrz , mam na myśli technologii wykonania.Czyli dac folię +styropian[wata] czy wystarczy styropian [wata] bezpośrednio na ścianę?Czy za styropianem[watą] będzie zbierac się wilgoc?A może lepiej zastosowac keramzyt w granulkach[mogę to zrobic bo mam wysokie pomieszczenia i będę opuszczac sufit]?Wiem[przynajmniej z tego co piszecie], że najlepsze jest ocieplenie zewnętrzne, ale ja jestem zmuszony do szukania wyjścia alternatywnego.Nie wspomniałem ,że dom jest z lat '70-tych i ściany zewnętrzne wykonane są z cegły 20cm+przerwa 10cm + pustak 25cm.Myślę o dołożeniu od wewnątrz 5cm ocieplenia+płytę g-k.Wszystkie podpowiedzi i uwagi mile widziane.Z góry dziękuję!

  3. #3

    Domyślnie

    podłączam sie do pytania autora, prosimy o poradę w temacie ocieplenia od wewnątrz

  4. #4

    Domyślnie

    A co powiecie na ocieplenie ściany w pokoju? Blok jest nieocieplony, a jedna ze ścian w pokoju jest zabudowana szafą. W szafie na ścianie( i tylko tam) dochodzi do przemarzania chyba, bo grzyb zaczyna wyłazić, kiedy na dworze zimno i wilgotno. Myślałem, żeby to jakoś przemalować, ale to chyba nie rozwiąże problemu. Może docieplić? Tylko czym? W gruncie rzeczy chodzi o kawałek ściany o szer.55 cm od podłogi po sufit. Najszybciej byłoby chyba zastosować, jak tu piszą Multipor. Przeliczając koszty, drogo też by nie było 0,55 x 2,5=1,375 m2 x 112,5 zł brutto/m2 Multiporu z zaprawą, czyli jakieś 154 zł wszystko. Co wy na to?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal190

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-453
    Posty
    97

    Domyślnie

    Najlepszym sposobem byłby demontaż szafy. Ale jeżeli chcesz go uniknąć to zacznij od zrobienia wentylacji w szafie aby uniknąć wzrostu wilgotności. Na którym pietrze mieszkasz ? Jeżeli jest to ostatnia kondygnacja to obawiam się, że zastosowanie tego rozwiązania nic nie da ponieważ będziesz mieć mostek termiczny przez strop.
    Ja osobiście przymierzam się do zastosowania tego materiału w projekcie objętym ochroną konserwatorską i z tego powodu nie mogę zastosować tam zwykłej izolacji. Jednakże narazie nie jestem wstanie za wiele o nim powiedzieć.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bugier Zobacz post
    A co powiecie na ocieplenie ściany w pokoju? Blok jest nieocieplony, a jedna ze ścian w pokoju jest zabudowana szafą. W szafie na ścianie( i tylko tam) dochodzi do przemarzania chyba, bo grzyb zaczyna wyłazić, kiedy na dworze zimno i wilgotno. Myślałem, żeby to jakoś przemalować, ale to chyba nie rozwiąże problemu. Może docieplić? Tylko czym? W gruncie rzeczy chodzi o kawałek ściany o szer.55 cm od podłogi po sufit. Najszybciej byłoby chyba zastosować, jak tu piszą Multipor. Przeliczając koszty, drogo też by nie było 0,55 x 2,5=1,375 m2 x 112,5 zł brutto/m2 Multiporu z zaprawą, czyli jakieś 154 zł wszystko. Co wy na to?
    WITAJ Bugier, Pomyśl powoli i logicznie nie wpadaj w panikę. Dlaczego grzyb powstał tylko za szafą? Ano Twoja szafa jest po prostu izolatorem nie pozwala aby ciepło które znajduje się w pokoju ogrzewało ścianę za szafą. Jak czujesz teraz na własnej skórze nie powinno się izolować ścian zewnętrznych od wewnątrz. Jak położysz styropian taki sam efekt osiągniesz, a może jeszcze gorszy(powstaje punkt rosy). Jest b. proste rozwiązanie:
    1. szafy należy w przyszłości na ścianach zewnętrznch stawiać w odległości min. 10 cm od ściany , aby powietrze ciepłe mogło się tam poruszać.
    2. grzyb penetruje około 2 mm rocznie w głąb ściany. Mam nadzieje że nie hodowałeś go przez lata. Wystarczy zbić tynk i położyć nowy. Grzyb jest organizmem żywym zabijając go chemią uszkadzasz również swój organizm. Niektóre produkty do usuwania grzyba są czasami gorsze dla organizmu ludzkiego niż on sam.
    Jak widzisz ocieplanie (izolowanie) budynku od wewnątrz jest nie wskazane, a niektórzy z uporem maniaka proponują izolacje od wewnątrz. Jedna Niemiecka firma produkuje płyty do izolacji wewnątrz nie pamiętam nazwy. Płyty o ile dobrze pamiętam są budowane na bazie gliny. Glina powoduje to że nie buduje się punkt rosy w ścianie.
    pozdrawiam mam nadzieję, że skorzystasz z moich rad.

  7. #7
    Administrator ADMINISTRATOR FORUM Avatar admin
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Murator
    Posty
    280
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zapraszamy do kontaktu z Ekpertem Forum. Na pytania - jeszcze tylko przez kilka dni - odpowiada URSA

    Porady Eksperta:
    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...łna-mineralna

    URSA Polska jest producentem szerokiej gamy materiałów izolacyjnych. Podstawowe produkty firmy to wełna mineralna URSA GLASSWOOL oraz polistyren ekstrudowany URSA XPS, a także nowość w ofercie - biała wełna mineralna PURE ONE. Dzięki nim producent zapewnia wiele rozwiązań w zakresie izolacji termicznej i wyciszenia pomieszczeń.

    Materiały izolacyjne, ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza, izolacje techniczne, izolacja ścian, sufitów i podłóg – URSA oferuje rozwiązania dla wszystkich.

    Czekamy na Państwa pytania
    Pozdrawiamy
    Kontakt z adminem: [email protected]

    Portal: www.murator.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza Zobacz post
    Potrzebuję ocieplić ścianę o powierzchni 14m2. Jednak mogę zrobic to tylko od wewnątrz, ponieważ dom znajduje sie w granicy i po drugiej stronie sąsiad ma budynek gospodarczy który nie jest w ogóle ogrzewany ani ocieplony!
    Ocieplanie od wewnątrz jest zagadnieniem problematycznym. Każdorazowo wymaga indywidualnego podejścia. Przed przystąpieniem do montowania izolacji, należy sprawdzić warunki cieplno-wilgotnościowe w przegrodzie. Wyliczenia wykonuje się na podstawie normy PN EN ISO 13788. Trzeba znać dokładną grubość każdej warstwy składającej się na przegrodę budowlaną. Programy (np. KI-Humidity, BuildDesk) liczą zgodnie z wytycznymi z normy, jaka jest wartość współczynnika temperaturowego fRsi. Współczynnik ten musi być mniejszy niż wymagana wartość krytyczna. Spełnienie tego warunku, gwarantuje uniknięcie krytycznej wilgotności (osiągnięcie pkt-u rosy) oraz międzywarstwowej kondensacji.
    e-Rzecznik KI

  9. #9

    Domyślnie

    Generalnie, nie zaleca się ocieplania pomieszczeń od wewnątrz. Samo dostawienie ścianki Ytonga 10 cm, niewiele Ci da jako izolacja. Postawienie tejże ścianki z przerwą na poziomie 10 cm i wypełnienie pustki ekofibrem lub pianką poliuretanową, coś da. Nie wiem jak pianka będzie się zachowywała ze względu na parę wodną ale ekofiber jest jedynym materiałem izolacyjnym zdolnym do magazynowania wilgoci, przy ociplaniu tym materiałem konstrukcji szkieletowych, nie jest zalecana paroizolacja.

    pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kozikogut

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    KOZIEGŁOWY
    Kod pocztowy
    62-680
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam. kupilem nowe mieszkanie w bloku i mam problem tgz. zimnej łazienki. na ścianach są już płytki. jedna ze ścian w której idą kominy wentylacyjne zimą jest tak lodowata że aż trudno ją dotknąć a do ogrzewania jest kaloryfer łazienkowy ktury nie jest w stanie dogrzać pomieszczenia.jest to blok TBS wiec zgłosiłem problem do administracji tym bardziej że sąsiad mieszkający na demną ma ten sam kłopot.Fachowiec z administracji stwierdził że jest dobry cug i nic się nie da zrobić. ja się nie poddawałem i nie dawalem im spokoju wiec stwierdzili że ocieplom mi lazienkę od środka przy użyciu styropianu XPS , przyklejając go bezpośrednio na płytki . Mam więc pytanie czy to jest dobry sposób i jak póżniej przykleić na to nowe płytki bo to niestety musze wykonać w swoim zakresie

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal190

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-453
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozikogut Zobacz post
    witam. kupilem nowe mieszkanie w bloku i mam problem tgz. zimnej łazienki. na ścianach są już płytki. jedna ze ścian w której idą kominy wentylacyjne zimą jest tak lodowata że aż trudno ją dotknąć a do ogrzewania jest kaloryfer łazienkowy ktury nie jest w stanie dogrzać pomieszczenia.jest to blok TBS wiec zgłosiłem problem do administracji tym bardziej że sąsiad mieszkający na demną ma ten sam kłopot.Fachowiec z administracji stwierdził że jest dobry cug i nic się nie da zrobić. ja się nie poddawałem i nie dawalem im spokoju wiec stwierdzili że ocieplom mi lazienkę od środka przy użyciu styropianu XPS , przyklejając go bezpośrednio na płytki . Mam więc pytanie czy to jest dobry sposób i jak póżniej przykleić na to nowe płytki bo to niestety musze wykonać w swoim zakresie
    Świetny.. na to żeby rozpocząć uprawę grzybków. Czy cug aby faktycznie jest dobry ? Nie wracają jakieś zapachy od sąsiadów? Nie masz w łazience problemów z wilgocią ? (długo utrzymująca się wilgoć) Czy łazienka jest pomieszczeniem przy ścianie zewnętrznej czy jest po środku? ilo kondygnacyjny jest blok oraz na którym piętrze jest przedmiotowy lokal ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony