dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 105
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie Wnętrzarskie opowieści i inspiracje.

    To wątek, który powstaje aby dać ulgę wszystkim moim koleżankom notorycznie zadręczanym moim paplaniem o ......domu, wnętrzach, odcieniach barw, ustawieniu mebli ...innnym ustawieniu ....drobiazgach .itdddd. Dziś postanowiłam wywnętrzać się tu ....z ludźmi, którzy tego chcą ...i chętnie wezmą udział w nieustannej zabawie urządzania wnętrza na milion sposobów

    zatem zapraszam do wejścia na kolejne schodki ....z czasem oczywiście

    zupełnie na marginesie ,,,,czy te schodki nie opowiadają jakiejś historii?......wyraźnie je nadgryzł ząb czasu i są tak zwyczane (a i tak przegrywają z tymi w granicie....piaskowcu i tak dalej ...na rynku)

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mur i kwiaty..jpg
Wyświetleń:	10999
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	11685  
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 26-05-2010 o 19:19
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Ze względu na to że 18 lat skończyłam już 2 razy to troche tych wnętrz z lepszym lub gorszym aranżem już miałam ........i ciągle czegoś szukam .....do czegoś dążę i ...ciągle coś mi umyka. Postanowiłam zatem pogadać sobie sama z sobą i RAZ NA ZAWSZE ustalić do czego dążę i czego chcem .!!!!!

    Jak mi się to uda to znaczy że przyszłe wakacje spędzę na Księżycu bo określenie tego co chcem w sposób zaznaczam JEDNOZNACZNY wydaje się tak samo możliwe jak spacer orbitalny.

    Jak połączyć:
    to co mi się podoba z duchem czasu,
    potrzebą miejsca i ludzi w tym miejscu ......

    Jak z tego co z taką pasją śledze wziąść to co dobre dla mnie i jak wreszcie utrzymać się konsekwentnie w jednym trzymającym całość w kupie nurcie...??????

    wspominałam już o najważniejszym ....jak pogodzić to z możliwościami finansowymi ....????!!!!!!!!! To jak zdobycie Trzech Koron ....

    Co mi się podoba .....

    spokój, światło, przestrzeń, surowy kamień, bielony ciemny

    dąb, czerwień ziemi afrykańskiej i subtelna gra szczegółów

    francuskiej elegancji w mgiełce skandynawskiego spokoju .....

    pikuś czy Pan Pikuś?

    Dom marzeń ....prostota


    prosty, kamienny o skomplikowanej architekturze stodoły ....wymagający przestrzeni w naszej matce naturze ale uroczy

    brama ....

    i stare drzewa ..



    schodząc na ziemie .....nie mam miejsca na takie drzewa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom marzeń..jpg
Wyświetleń:	10974
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	12127   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fr brama..jpg
Wyświetleń:	10789
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	12128   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzewo..jpg
Wyświetleń:	10775
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	12129  
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 30-05-2010 o 18:02
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Szukalam komentarzy do Twojego dziennika, ale nie udalo mi sie znalezc...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    oczywiście na mniejsza skale ale ....kamień, drzewa na puncie których mam fioła.

    a wnętrza ....troche wrzuce choć powinnam chyba wrzucać inaczej niestety tylko tak umiem .....może kiedyś mężuś najsłodszy mnie podszkoli



    te drobiazgi miałam już w dzienniku więc przedstawiam ....troszkę środka z domku marzeń
    Tak mało czasu a pomysł jest taki : postaram sie w miare po koleji przechodzić od pomieszczenia do pomieszczenia ( choć z góry prosze o wybaczenie bo czasami się aż nie c zegoś nie wtrącic czy nie dodać ...) Górą zawsze inspiracje a potem może małe próbki moich pokracznych realizacji. Zabieram się do kuchni i łazienki ...już niebawem



    wymarzona konsolka ..rzeźbione drewno przykład dobrego rzemiosła, elegancji ze znakiem upływającego czasu ...bielone drewno, czarny slad czasu ....



    tło neutralne szare, stary wzorzysty dywan i mój bohater stół na tle okna ubranego w spływającą niemal tkanine
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 09-06-2010 o 17:46
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Słowo się rzekło ...kobyłka stoi u płotu

    KUCHNIA ...

    ważna ...nawet najważniejsza można powiedzieć, ale jaka powinna być ta moja ?
    Może taka :




    lustra w podwónej roli ....elegancko, ciepło .....
    to samo wnętrze z innej perspektywy ..wklejam bo to prawdziwy sukces zagospodarowania przestrzeni



    bielona podłoga ...wysokie sufity we współczesnej wersji podswietlonej sztukaterii i design ...o la la la


    ale wracając na ziemię i do kuchni przedstawiam tę oto




    i




    to kuchnia z pieknego domku we Francji ...właściciele zamieszkali w ....byłej stodole ...


    powyżej oczywiście pomysł na połączenie kuchni i pokoju ...bo to moje zadanie jako, że kuchnia jest otwarta
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salonz kuchnią ś&#11.jpg
Wyświetleń:	10578
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	12110   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bielone drewno..jpg
Wyświetleń:	10521
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	12111   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szarość i drewno&#4.jpg
Wyświetleń:	10346
Rozmiar:	35,1 KB
ID:	12112   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia z lustra&#109.jpg
Wyświetleń:	12152
Rozmiar:	36,5 KB
ID:	12113   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stodoła udomowio&#.jpg
Wyświetleń:	10507
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	12114  

    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 31-05-2010 o 22:14
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Trudno było bo moja kuchnia nie jest duża, jest za to otwarta na salon (czego w kolejnym hipotetycznym nawet lokum nigdy juz nie powtórze !).

    Chciałam żeby była spokojna, jakby w drewnie najlepiej bielonym.
    Miesiącami chodziły za mną te lustra ale ostatecznie uznałam że w owych lustrach powinno sie odbijać światło a nie szafki z przeciwnej strony i lustra sie wycofały.

    Kolejny pewniak to surowy trawertyn i on został. Miał być tynk ale w wersji ekonomicznej stanęło na tapecie go udającej , drewniane frony też znalazły tańszą siostre i ostatecznie prototyp bez dodatków wygląda tak:

    lewa strona








    beżowo mi wyszło ... zmienie ściay na bielony szary ..kiedyś zaistnieją dodatki i dopiero wtedy to będzie moja kuchnia jakoś zdjęc fatalna ..będą lepsze ...





    i z większe perspektywy

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6217..jpg
Wyświetleń:	9796
Rozmiar:	15,2 KB
ID:	13112   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6191..jpg
Wyświetleń:	9827
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	13113   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6193..jpg
Wyświetleń:	9837
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	13114   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6183..jpg
Wyświetleń:	9847
Rozmiar:	10,1 KB
ID:	13115   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6235..jpg
Wyświetleń:	9805
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	13116  

    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 09-06-2010 o 18:25
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Kabelek czający się za świecami na okapie czeka na półki na tej okrutnie pustej ścianie abu ocieplić je blaskiem światelek ledowych

    pólki w takim klimacie:







    to znaczy ..przecierana jasna podstawa podtrzymująca dębową subtelnie bieloną deskę ...co do dolnej prezentowanej póleczki to moje mają pomieścic...dekoracyjne drobiazgi ...świcznik na kamiennej podstawie, kule jakieś itd
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pó?ka.jpg
Wyświetleń:	10280
Rozmiar:	32,4 KB
ID:	11284   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rh pó?ka.jpg
Wyświetleń:	10227
Rozmiar:	6,9 KB
ID:	11285  
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 22-05-2010 o 22:56
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    pierwsze małe coś zawitało na ściane ....mają tam zielony akcent stanowić zioła

    planuje małe prace plastyczne ...troche uszlachetniającej bieli na doniczki i patyczki w style francuskim z nazwą ....fotorelacja nastąpi



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6960..jpg
Wyświetleń:	10132
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	11584   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6956..jpg
Wyświetleń:	10101
Rozmiar:	11,8 KB
ID:	11585  
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 25-05-2010 o 20:56
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    w kolejce stoją cudeńka z wobeline ....




















    i jeszcze wiele wiele innych które po ostrej selekcji zarówno estetycznej jak i niestety ekonomicznej mam nadzieje zaistnieją w mojej kuchni

    Czarne chmury wiszą nad firanką ....rozważam ich zmianę na roletą i tu pytanie delikatny batyst, szlachetny jedwab ....chwila musze odnaleść fotki i wtedy będzie o czym pogadać ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieszak na kubki..jpg
Wyświetleń:	9943
Rozmiar:	34,4 KB
ID:	12119   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamienne doniczk&#1.jpg
Wyświetleń:	9993
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	12121  
    Attached Files
    • Typ Pliku: p (37,3 KB, 10009 views)
    • Typ Pliku: podp (30,2 KB, 9960 views)
    • Typ Pliku: p (29,2 KB, 9971 views)
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 30-05-2010 o 17:38
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    kończąc na dziś wątek kuchni nie mogę nie wspomnieć o moim stole tzn konkretniej rzecz ujmując to jednym z ...moich stołów bo mam ich kilka ale ten to moj ulubbbiony ...ma kończyć kuchnię i być w niej duchem z dawnego wieku dosłownie bo ma podobno sto lat wg pana restauratora...

    wypatrzyłam go na allegro i tak przyjechał do mnie z drugiego końca Polski czyli z Pomorza, wspomniany restaurator zaśpiewał taką cenę, że od 6 miesięcy sama poznaje tajniki tej sztuki i oto efekt :

    tak choć nie widać to już jest efekt, pierwotnie drewno było schowane pod pół centymetrową warstwą szpachli na której namalowano pseudo słoje i jakiś wzorek, troche skrzybałam, troche cudowny środek z v33 do zdzierania powłok, teraz papier ścierny, bejca ciemny dąb+odrobina hebanu+odrobinka orzecha (co mam nadzieję efekt lekko szarawgo drewna), następnie wetre troszku gdzieniegzie pasty wybielającej słoje i lekko satynowy lakier lub matowy.....mam nadzieję, że efekt mnie nie rozczaruje bo zdarłam na nim wszystkie paznokcie









    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6988..jpg
Wyświetleń:	9962
Rozmiar:	14,6 KB
ID:	11586   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6987..jpg
Wyświetleń:	9965
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	11587   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6989..jpg
Wyświetleń:	9968
Rozmiar:	11,4 KB
ID:	11588   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7081..JPG
Wyświetleń:	9560
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	13110   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7082..jpg
Wyświetleń:	9575
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	13111  

    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 09-06-2010 o 18:05
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  11. #11

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w znalezieniu tego cudnego wieszaka. Może ktoś wie gdzie go szukać.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2123260.jpg
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	27,0 KB
ID:	10546  

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witam niestety nigdzie takiego nie widziałam.
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Jeszcze słówko o moim stole ...jak z nim skończe to powinien kolorystycznie odpowiadać temu :



    a tu jeszcze 2 podobne ...no nie mogłam się powstrzymać

    cudny ...



    efekt !!!! chcem taką ścianę !!! .....nie bez znaczenia gałązka i dzban ale to to łatwizna ....gorzej ze ściana ...Małgos a moze ty wiesz czego uzyc żeby taka scianę mieć ...?
    Attached Files
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 30-05-2010 o 16:42
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Będzie o stole ...w całości sporo bo mam wiele przemyśleń do poukładania aby swoje stoły wreszcie umieścić jakos sensownie w m...ale na raty czas ogranicza

    Jak uprzedzałam mam fioła na punkcie stołu i nie jest to już chyba dla mnie tylko przedmiot. Przedmiotem był wtedy gdy byłam przekonana że wszystko czego od stołu wymagam to to żeby był okrągły.... . Teraz kształt zszedł na plan drugi.

    Co w stole jest zatem ważne?....aktualnie przyczepiłam sie do

    - miejsca ....z wielu ...wielu zdjęć, przypatrując się aranżacjom wielu jadalni, kuchni (bo zaczyma od stołu głównego jadalnianego), werand zastanawiałam się dlaczego jedne podobają mi się bardziej a inne mniej.....i








    ODKRYCIE ...stół żyje, uśmiecha sie gdy stoi w świetle okna











    prawda że to coś w sobie ma ale nie zawsze w naszym m jest miejsce akurat przed oknem ....wtedy znakomicie zastąpi je ....duże lustro, jeżeli nie ma szansy aby odbijało ono okno (jak pech to pech) to małe oszukaństwo ...niech odbijają sie w nim umieszczone w szklanym naczyniu gałęzie podświetlone droną lampeczką, świecą jakieś kwiaty i magia gotowa


    a to dowód na to ...iż stół co jak co ale widok na powinien mieć



    zdjęcie z kolekcji Shepparda ( znów spacerowałam po Decoratorium )
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8882_1273746709..jpg
Wyświetleń:	9720
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	12122   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w przestrzeni..jpg
Wyświetleń:	9725
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	12126  
    Attached Files
    • Typ Pliku: st (64,5 KB, 9774 views)
    • Typ Pliku: st (21,5 KB, 9745 views)
    • Typ Pliku: st (8,2 KB, 37 views)
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 30-05-2010 o 17:46 Powód: dodatek
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    KOLEJNY MÓJ KOSZMAREK TO KSZTAŁT ....

    stoły bowiem istnieją w tak bogatej stylistyce, kształtu róznorakiego że głowa boli..........

    pare lat temu była w postrzeganiu stołu idealnego w umyśle moim BLOKADA .....owal, okrągły i koniec
    szukałam ....całymi nocami gmerałam po allegro i znalazłam ....owal ale prawdziwy tzn taki który powstał z rozciągnięcia koła ( większość nazych owalów powstaje na skróty ...zaokrąglając brzegi prostokąta ).........stół przybył zza oceanu z kasyna i czeka na mój pomysł na niego
    jeden to oczyszczenie nóg i tego pasa pod blatem, zabejcowanie i wybielenie pozostawiając ciemny blat






    ale od czasu gdy zobaczyłam stoliczek-komódkę http://forum.muratordom.pl/member.php?2866-Kasiorek myśle o tym aby na nim zaszaleć ...i "zdecoupagować" (twór językowy ) to dało by szanse blatowi ....nie jest on z drewna jak reszta stołu tylko z jakiejś materii nie do zdarcia

    tak wygląda konsolka, która zawładnęla moimi myślami i zainspirowała do prac ręcznych przy moim stole



    chciałabym to zrobić w stylu shabby chic ...nogi i opaska wyczyszczone do drewna zabejcowane i wybielone a w miejscach ozdób na nogach małe zdjęcia zainstalowane techniką decoupage (czarno białe mikro pejzaże Paryża ...itd) no i blat tu wciąż kombinuje ....jedno jest pewne stół czeka na remont
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7088..JPG
Wyświetleń:	9680
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	12134   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7079..JPG
Wyświetleń:	9677
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	12135   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7080..JPG
Wyświetleń:	9655
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	12136  
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 30-05-2010 o 19:36
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    a to stoły, które zobaczyłam i pamiętam ...z każdego coś bym chciała

    nie za wygodnie dla biesiadników ale za to nie zabiera przestrzeni



    taki kształt stołu ( owal po rozłożeniu osiąga ok 3,5 metra) posiadam i planuje jego przeistoczenie w subtelne shabby chic z małymi elementami decoupage (ten błysk na zdjęciu absolutnie nie..wkleiłam tylko dla kształtu i krzeseł ....krzesła też mój typ ... ale kominek przy stole absolutnie nie i samo wnętrze tez nie !


    tu fascynuje mnie ogólny klimat ...surowa ściana, element starej stolarki (dzrzwi) i widok ...to kolejny argument przemawiający za ławami zamiast krzeseł
    ale ławy do mojego owalu nijak nie pasują ...

    i czarny koń moich stołowych inspiracji Sarah Richardson







    elegancja w tkaninie siedzisk i wytworność aksamitem tapicerowanej ławy .....bardzo mi się to podoba ....to to o czym będę musiała pamiętać tworząc swój salon i jadalnie w innym jednak klimacie (w następnym poście szczegóły)

    u Sarah podoba mi sie przemyslane szafowanie takimi elementami jak materiał, dopracowane wykończenia i perfekcja ( będzie też wejście do domu w kolejnych postach) trudno sie oprzeć jej wnętrzom ale to wnętrza tworzone na potrzeby programów, takie które mają organoleptycznie uzmysłowić pewne zasady i trafić do każdego .....

    własnie rozsądnie wybierając tkaniny podkreślić można klimat jaki ma mieć wnętrze,

    to samo ale inaczej już w bardziej odpowiadającym mi duchu choć ....hmm tak szczerze to jakiś złoty środek pomiędzy ....mi potrzebny

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jadalnia.jpg
Wyświetleń:	9739
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	11245   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z ławami..jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	12138   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jadalnia2..jpg
Wyświetleń:	9315
Rozmiar:	58,6 KB
ID:	12829   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jadalnia1..jpg
Wyświetleń:	9273
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	12830  
    Attached Files
    • Typ Pliku: st (26,0 KB, 27 views)
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 06-06-2010 o 20:44
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Właśne diabli wzieli cały w pocie czoła stworzoony post ......ok jeszcze raz
    Zagalopowałam się z tymi stołami ....i zaczęlam od środka ale to pewnie dlatego że właśnie nad nimi pracje własnymi ręcami i staram się stworzyć coś mojego z rupiecikow (uduchowionych rupiecików) które wynorałam

    Powinnam zacząć od pewnego domku który jakaś niesamowita kobieta stworzyła gdzieś pod Londynem ...a stworzyła chateau z nuta prowalsanską ....ten dom utwił we mnie ....zobaczmy dlaczego




    taras ....jest jakiś niesamowity urok w tym pozornym bałaganie, choć nikt tu nie poukładał roślinek w szeregu a płytki chodnikowe dawno wyrwały się z pod kontroli przenikające się szarozielone roślinki, biel lilii, lawenda, hosty ....czuje się spokój i naturalność



    wysokie przeszklenie ...maks światła w świetle i poczucie monumentalnej przestrzeni, teraz już nikogo nie zrazi mała graciarnia w środku (udało mi się na pięterku cos z tego ducha wprowadzić )





    biel sufitu, szary bez ścian i konsolka wytrych....tak to ona umieszczona na odpowiedniej ścianie m nada mu ton ( ja mam flote Kolumba pieczołowicie wymodelowaną przez małża i szukam dla niej miejsca )




    klasyczna jadalnia ...moją uwagę przykuła symetria ....widoczna w aranżu przestrzeni, doborze dodatkow ..a towarzystwo książek w tym właśne miejscu choć rzadko spotykane jednak trafione ...klimat wieczorku literackiego i zawsze można po coś sięgnać jak zrobi się nudno



    nie mebelek bo ten mi sie nie podoba ale mariaż starego z nowym...współczesne grube szkło w towarzystwie leciwych tomów, sreber i mojej ukochanej hortensji ....pomnożone w tafli lustra ...to jest to!!!




    dlaczego zapomniałam że kuchnia powinna być biała .......buuuuuuuuuuu........
    niestety zapomniałam ...jakoś będę ratować sytuacje może ktoś podpowie jak ...bo uratować trzeba ...te lampy są ok (mam jeszcze 2 typy ale to jak o lampach będzie)
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 16-05-2010 o 16:07
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Tydzień temu wracając ze spaceru wchodząc do domku zdałam sobie sprawe, że wchodze do pomieszczenia które jest dziejowym dowodem przypadku .....

    kolory ...to pomyłka (cyferka jedna mi sie źle odczytała kiedyś tam zamiast złamanej bieli na sufit stałam sie właścicielką brudnego różu), plus jedna bordowa sciana bo tez zostało farby z czegoś a kropka nad "i" to przytargane z norki sprzęty, które nijak ale to nijak nie mogą sie odnaleść w nowej przestrzeni.

    Oto kilka inspiracji wynoranych w necie:







    piękne słoje drewna ....stare drzwi z odzysku to niekonwencjonalny pomysł ..mam takie ale poczekają na inne pomieszczenie ....ale idea drewna zostaje i małe lustereczko ...trzeba gdzieś beret ustawić






    połączenie w jednym meblu ławki i wieszaka ładnie wygląda ...ale mój wiatrołąp to 2,5 na 2 metry ..zbyt monumentalnie
    kolory warte zastanowienia ....biel na głębokiej, świeżej szarości czy szarość zabrudzona zielenią na bieli ?





    oddzielić ławeczkę od wieszaka, stworzyć małą galeryjkę hmmmm???






    wieszaczki na prawie drabinie lub nawet drabinie ...ładnie tylko na ile to stabilne ...hmm wcale chyba



    oddzielić, ale ławeczkę zastąpić siedziskiem lekkim w formie a w jakiś cudowny sposób lekkim, kosze na szaliki i czapki pod siedzeniem ...a nad poduszki ....o takie



    do kupienia tutaj http://www.arteego.pl/produkty/poduszki
    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 30-05-2010 o 19:43
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Zrobiło mi się jaśniej ...podsumowując :

    CHCEM:

    akcent starego drewna - aktualnie biore pod uwage jedno ..i zaistnieje na ścianie na wprost drzwi

    półka ...na owej drewnianej ścianie na kutych potraktowanych przecierką podpórkach

    siedzisko ..z tym najtrudniej trzeba poszukać albo zrobić ..szykuje się zabawa w małego stolarza .....znalazłam na allegro no prawie takie jak chciałam a jak wiemy prawie czyni różnice


    małe lustereczko ..(sztuka feng shui mówi coś o powielaniu złej energiii...czy nie wpuszczaniu dobrej ..? nie wiem dokładnie ale sie dowiem i je jakoś przemyce)






    haczyki na okrycia z literkami ...wszak świat ostatnio ogarneło literkowe szaleństwo




    http://www.rivieramaisonwebshop.nl/r...coatsgroot.jpg




    idealny ..oczywiście z Riviera Maison

    parapet ...hortensja i coś w klimacie wnętrza

    takie obrazki zmieniające się z nastrojem...pogodą....aktualnie celebrowanym świętem ...



    no i kolorki ....szarości Fluggera ...nawet tak w duchu przedpokoju z ich inspiracji

    http://www.flugger.pl/Inspiration/Te...k%20entre.aspx


    4 m2 a tyle pracy ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obrazek..jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	12140   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lustro..jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	12141   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lustro2..jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	12142   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	literki..jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	27,4 KB
ID:	12143   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieszaczek i lam&#112.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	12144  

    Ostatnio edytowane przez konstancja30 ; 30-05-2010 o 19:42
    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar konstancja30
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Nie mogę się powstrzymać ...wiem stare to ....bardzo dawno obejrzałam coś takiego i od tego czasu choć nie do mnie ale do wiatrołapu niezłe:

    "Aby znosić frustracje nabywcy trzeba mieć plan i oswoić wnętrze tylko dla siebie .....powoli oswajaj przestrzeń, bądź taktowna, przedstaw się a dom się odwdzięczy."..podsłuchane w .."Słońce nad Toskanią "

    Wnętrzarskie opowieści i inspiracje
    KOMENTARZE tu proszę o opinie, uwagi, pytania, podpowiedzi do mojego wątku czyli wszelkie pogaduchy
    blog ...

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony