dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie wykonanie systemu C.O. pex

    Witam

    Mam zamiar samodzielnie ulozyc instalacje C.O. w systemie rozdzielaczowym pex. Chcialbym sie dowiedziec jakie firmy polecacie odnoscnie rur, zlaczek i samego rozdzielacza. Zastanawiam sie nad Wavinem ale nie wiem czy dokupie do tych rur takze zlaczki tej samej firmy? Nastepna sprawa to giecie rur, slyszalem ze stosuje sie specjalne sprezyny, zebu rury nie pekly. Prosze o jakies porady i jesli ktos ma to galerie z ulozonych takich instalacji jeszcze odkrytych. Mam do zrobienia 7 punktow grzewczych, dom jest z bala i ma 90m2 powierzchni.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Rury - markowe, z daleka od szajsu sprzedawanego po hipermarketach
    Rozdzielacz - nie wiem. Sam kupiłem mosiężny, ale podobno do CO można i ocynk.
    Złączki - w systemie rozdzielaczowym potrzebujesz jedynie przejściówek z gwintu w grzejniku/rozdzielaczu na PEX. Są różnych firm, myślę że tu też obowiązuje ta sama reguła, co z rurą: kupować w porządnej hurtowni, nie w hipermarkecie.

    Gięcie - spręzyna jest potrzebna do gięcia ostrymi łukami, jeśli nie ma takiej potrzeby, gnie się normalnie, w łapie. I nie chodzi o to, że rura pęknie, tylko że zbyt ostro zgięta "w łapie" się na zgięciu załamie i zdeformuje.
    Galeria - w moim dzienniku.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    zobacz sobie na system KAN-THERM http://www.kan.com.pl/ kupisz bez problemu wszystko do systemu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony