dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    A ja wiem czy gnam....."little by little"
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mz_100

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Castaway, wylałem u siebie taką posadzkę około 10 dni temu i pojawiły mi się jakby pechęrzyki powietrza nad rurami podłogówki. Inaczej mówiąc, na przynajmniej połowie podłogi widzę trasę ogrzewania podłogowego.

    Może to nie byłoby w tym niczego złego, ale ta "trasa" jest wyższa od reszty podłogi o milimetr czy dwa - czyli czuć to palcami.

    Czy u Ciebie coś takiego wystąpiło? Mój kierownik budowy jest oburzony i żąda ekspertyzy, że tak może być. Wykonawca mówi, że niepotrzebnie robi hałas, bo to się zgubi pod deskami, płytkami itp.


    Co sądzisz?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trasa ogrzewania..jpg
Wyświetleń:	795
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	18698  
    Ostatnio edytowane przez mz_100 ; 04-08-2010 o 22:22

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Hej,

    Tak jak pisałem u mnie prawie wszystko poszło na równo....rurki wyszły na wierzch nieznacznie tylko w miejscach gdzie zostawiłem otulinę na rurach. Najgorzej było przy wyjściu z rozdzielacza bo tam miałem jakieś 0,5mm różnicy...i to ma znaczenie na późniejszym etapie układania kafli.

    Tak na pierwszy rzut oka to mnie się wydaje - zakładając prawidłowe umocowanie podłogówki do styropianu lub chudziaka- , że ktoś chciał zaoszczędzić na materiale i po rozprowadzeniu posadzki i wyschnięciu okazało się, że surowca było mało. A może materiału było dosyć tylko znalazł sobie ujście i popłynął pod styropian ale to zauważysz na poziomnicy.
    Generalnie Lafarge zaleca min. grubość warstwy nad przewodami grzewczymi 15mm do 20mm zatem nie chcąc Ci psuć humoru powiem - Posłuchaj kierownika bo coś jest spaprane i muszą Ci to poprawić.
    Pomierz dobrze poziomy bo u mnie w jednym pomieszczeniu firmie która to wylewała już się chyba nie chciało sztangować i rozprowadzać co skończyło się szlifowaniem 1,5 m2.

    I poczytaj o tej wylewce na http://www.lafarge-beton.pl/doc/Pora...lia_Sols_A.pdf tam masz wszystko opisane.

    Powodzenia i informuj o postępach.
    Ostatnio edytowane przez Castaway ; 05-08-2010 o 08:17
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  4. #24

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Póki co bardzo dobrze w mojej subiektywnej ocenie. Bezwładność podłogówki przy zmianie temperatury o 2-4 st. na plus oceniam na 30-45 min. Wczoraj rano wyłączyłem grzanie zupełnie i spokojnie do późnych godzin popołudniowych miałem w domu ciepło, a dzieciaki jak zwykle bawiły się na podłodze.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Castaway Zobacz post
    Póki co bardzo dobrze w mojej subiektywnej ocenie. Bezwładność podłogówki przy zmianie temperatury o 2-4 st. na plus oceniam na 30-45 min. Wczoraj rano wyłączyłem grzanie zupełnie i spokojnie do późnych godzin popołudniowych miałem w domu ciepło, a dzieciaki jak zwykle bawiły się na podłodze.
    czyli bezwładność nie zostaął zlikwidowana tak jak sie możńa było spodziewać. A jak sama wylewka? Czy pęka? Jak sie zachowują na niej okładziny typu, ceramika, drewno czy panele podłogowe?

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Bezwładność na poziomie 30-45min uważam za niską i nie spodziewałbym się, że może być niższa. Nie wiem jak to jest w porównaniu z tradycyjną wylewką więc nie mam punktu odniesienia. Wiem jedno, że podłoga równomiernie oddaje bardzo przyjemne ciepło wraz ze wzrostem temperatury, więc nie jest tak że nagle buch i parzy w stopy i nie jest też tak, że po wyłączeniu ogrzewania od razu robi się zimno.
    Więc powiem krótko - spełnia moje oczekiwania.
    Wylewka nie pękała. Co do zachowania się okładzin to sprecyzuj pytanie.
    Ostatnio edytowane przez Castaway ; 18-10-2010 o 15:10
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Castaway Zobacz post
    ............................Co do zachowania się okładzin to sprecyzuj pytanie.
    jakie masz wykończenie podłóg. Jak one się sprawują pomimo braku dylatacji. Pękaja czy nie? Jesli użyłeś wykończenie podłóg drewnianych to czy czasem się nie rozsychają i czym kleiłeś?

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Tam gdzie mam podłogówkę(cały parter i łazienka na poddaszu), mam ceramikę i pomimo braku dylatacji pęknięć nie widzę. Tam gdzie nie mam podłogówki (czyli cała powierzchnia poddasza) mam deskę i nic się specjalnego nie dzieje.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  10. #30

    Domyślnie

    U mnie wczoraj wylano Agilie poszło szybko i sprawnie, majster z ciekawoscia podziwial robote i wspominal jak to sie kiedys latalo z wiadrami i taczkami
    Cenowo wyszlo niewiele więcej niż z mixokreta, czas wykonania (rozlanie + "maczanie kija") dla 2 kondygnacji razem ok 160m podlog = 1h

    Grubosc rozna, srednia wyszla 5 czy 5.5 cm.
    pozdrawiam,
    RL

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał RL Zobacz post
    U mnie wczoraj wylano Agilie poszło szybko i sprawnie, majster z ciekawoscia podziwial robote i wspominal jak to sie kiedys latalo z wiadrami i taczkami
    Cenowo wyszlo niewiele więcej niż z mixokreta, czas wykonania (rozlanie + "maczanie kija") dla 2 kondygnacji razem ok 160m podlog = 1h

    Grubosc rozna, srednia wyszla 5 czy 5.5 cm.
    I bedziesz ją teraz wygrzewał ( po utwradzeniu) jak zwykła wylewkę czy zostawisz do samego wyschnięcia?

  12. #32

    Domyślnie

    na stronie Lafarge sa wszystkie niezbedne materialy, ja zrobie tak:
    - 4 dni przy zamknietych oknach wylewka wiazala (wg producenta wystarcza 2 dni)
    - teraz sa otwarte okna
    - po swietach odpalam piec i bede powoli wygrzewal
    pozdrawiam,
    RL

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak się Wam sparwuje Agilia? Co dajecie na wykończenei i jakich klejów używacie?

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Castaway Zobacz post
    Tam gdzie mam podłogówkę(cały parter i łazienka na poddaszu), mam ceramikę i pomimo braku dylatacji pęknięć nie widzę. Tam gdzie nie mam podłogówki (czyli cała powierzchnia poddasza) mam deskę i nic się specjalnego nie dzieje.
    Jakich klejów użyłeś? Podobno są jakieś specjalne?

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    podniosę temat może ktoś jeszcze napisze jak się sprawuje ta wylewka?

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radek_L

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Ja również zamierzam wykonać wylewki Ailią, niestety ekipa, która miała byc 18, zawaliła termin, przesunęła go na 20 i tu znowu fiasko, ostatni termin jaki mi zaproponowano to poczatek nastepnego miesiąca. Jako wyjasnienie dodam, ze z firmą Lafarge kontaktowałem sie miesiąc temu i ustalałem terminy, uzyskujac informację, zebym zadzwonił tydzień przed terminem wylania to wówczas domówimy szczegóły. Czas mija a wylewek nie ma, wykonałem całą serię telefonów a efektów brak. Nie wspomne o tym, że zostały juz wczesniej ustalone terminy z ekipami od późniejszych prac. Nie wiem czy to pech czy norma w Lafarge.


    Pozdrawiam: Radek_L

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Castaway
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    góry....górskie
    Posty
    209

    Domyślnie

    Trudno powiedzeć.
    Ja problemu nie miałem, zadzwoniłem, przyjechali raz, obliczyli, przyjechali drugi raz i wylali. Wszystko w terminie.
    – Walka z rekuperatorem jest nierówna, ale się nie poddaję w przeciwieństwie do instalatora....

  18. #38

    Domyślnie

    Ponieważ zastanawiam się nad tego typu wylewka to bardzo proszę o opinię. jak się sprawują wylewki anhydrytowe? Czy obawiać się nadmiaru wilgoci (która może się pojawić np. przy pęknięciu rury)?

  19. #39

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Castaway Zobacz post
    Trudno powiedzeć.
    Ja problemu nie miałem, zadzwoniłem, przyjechali raz, obliczyli, przyjechali drugi raz i wylali. Wszystko w terminie.
    U mnie dokładnie tak samo:dwie wizyty i po sprawie!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony