dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 297

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wilczeknyc

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe w bloku?

    Witam,

    za tydzień odbieram mieszkanie w bloku, jest to nowy blok z ogrzewaniem
    CO. Chciałbym położyć ogrzewanie podłogowe (pex) w całym mieszkaniu 2
    pokoje, łazienka, wc, salon z kuchnią, i zdemontować kaloryfery. W tej
    chwili jest jastrycho 4 cm + 2x2 cm styropian.

    Pytanie:
    1. czy taką instalację mogę zrobić w bloku i podłączyć sie pod CO.
    2. jakie są koszty na 90 m2
    3. czy możecie polecić ekipę, firmę do wykonania
    4. czy wylewka która przyjdzie na ogrzewanie może zostać pokryta
    żywicą, ( mieszkanie będzie nowoczesne na wzór loftów, i będzie podłoga
    betonowa)

    z góry dziękuje za rady.

    Pozdrawiam

    M

  2. #2

    Domyślnie

    musisz pogadać z administratorem budynku czy zezwoli ,na pytanie czy da się zrobić podłogowe musial bys opisać ,wkleic zdjęcia jaki masz system teraz i jak zrobiony

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Jak podajesz masz 4 cm styropianu i 4 cm jastrychu , czyli masz w sumie 8 cm. To za mało na wykonanie podłogówki, bo musisz mieć min. 3 cm styropianu, na nim 6.5 cm jastrychu i dopiero żywica. Brakuje Ci ok. 2 cm na grubości. Zastanów się nad podniesieniem poziomu w łazience, bo frezowanie płyty raczej odpada.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek13 Zobacz post
    Jak podajesz masz 4 cm styropianu i 4 cm jastrychu , czyli masz w sumie 8 cm. To za mało na wykonanie podłogówki, bo musisz mieć min. 3 cm styropianu, na nim 6.5 cm jastrychu i dopiero żywica. Brakuje Ci ok. 2 cm na grubości. Zastanów się nad podniesieniem poziomu w łazience, bo frezowanie płyty raczej odpada.
    A dlaczego musi miec 6,5 cm jastrychu? Można chyba użyć Agilia i wystarczy 3,5 - 4 cm.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Agilia może być, ale chyba większe koszty wylewki. Nie wiem jak z akumulacyjnościa podłogówki - bezwładnością. Może sie ktoś z wylewkarzy wypowie.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiek13 Zobacz post
    Agilia może być, ale chyba większe koszty wylewki. Nie wiem jak z akumulacyjnościa podłogówki - bezwładnością. Może sie ktoś z wylewkarzy wypowie.
    Pozdrawiam
    a czy własnie bezwładność nie jest minusem podłogówki? Z tego co czytam to właśnie ona daje się we znaki przy szybkich zmianach pogody?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    a czy własnie bezwładność nie jest minusem podłogówki? Z tego co czytam to właśnie ona daje się we znaki przy szybkich zmianach pogody?
    Akumulacja ogrzewania ma wady i zalety. Fakt trudniejsza w szybszej reakcji temperatury pomieszczenia do zmian temperatury zewnetrznej, z drugiej strony podłoga dłużej stygnie i utrzymuje temperaturę. Osobiscie wolę tradycyjna podłogówkę w jastrychu 6.5 cm. Przy mniejszej grubości wylewki musisz ogrzewać podłogę na niższej krzywej grzewczej.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    jeżeli administrator się zgodzi, to na istniejącą wylewkę możesz położyć podłogówkę z Herza albo z Variothermu,
    grubość całkowita łącznie z płytkami do 3,5 cm,
    obciążenie stropu, pomijalne

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Grzesiek13
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    3.490

    Domyślnie

    Vavin i kan-therm jak najbardziej. Purmem kiedyś coś robiłem i była gorsza w układaniu i chyba jakościowo coś nie pasowała.
    Pozdrawiam Grzesiek
    [email protected]

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    TO PRAWDA A NIE "TROCHE PRAWDA!"

    Nowoczesne czy nie nowoczesne ich powierzchnia to nic w porównaniu z podłogówką i ich promieniowanie to nic w porownaniu z podlogowką.

    A promieniowanie odbywa się też pod katem i bardzo ważna jest wielkość poweirzchni oddającej a nie przyjmująca jeśli nie ma skąd przyjąć. Dla wprawki poczytaj o promieniowaniu.

    z mojej strony raczej kolejny EOT , bo dysputy o niby "chorej" podłogówce nie grzejącej promieniowaniem co jest wierutną BZDURĄ bo podłogowka to przede wszystkim promieniowanie to jak grochem o ścianę niestety .

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez j-j ; 15-08-2010 o 11:41
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    j-j nie rób z siebie mądrali, bo wychodzi Ci to nieszczególnie...
    Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś w tym zdaniu:
    ...bo dysputy o niby "chorej" podłogówce nie grzejącej promieniowaniem co jest wierutną BZDURĄ bo podłogowka to przede wszystkim promieniowanie to jak grochem o ścianę niestety...
    Jak to jest w tej piosence? "O czym ty do mnie rozmawiasz? O co się ciebie rozchodzi?"
    --------------------------------------------------------------------------------

    Piszesz: Nowoczesne czy nie nowoczesne ich powierzchnia to nic w porównaniu z podłogówką i ich promieniowanie to nic w porownaniu z podlogowką.

    Nic jak nic... Wystarczające "nic" by utrzymać wysoki komfort cieplny..

    Piszesz: A promieniowanie odbywa się też pod katem i bardzo ważna jest wielkość poweirzchni oddającej a nie przyjmująca jeśli nie ma skąd przyjąć

    Super! Pod jakim to kątem? Co Ty tworzysz?
    Ważna jest wielkość powierzchni oddającej i przyjmującej..... Dlatego opalamy sie na leżąco a nie na stojąco...


    Pzdr. Z mojej strony EOT.. (To jedno z Twoich ulubionych odkryć z sieci?). Wyhamuj lepiej doradco..
    -----------------------------------------

    Podłogówka to promieniowanie i konwekcja a nie tylko promieniowanie jak twierdzą co poniektórzy. Wystarczy przejrzeć wątki o podłogówce kto..
    Pytanie moje brzmi: dlaczego?

    Pozdrawiam forumowiczów
    Bogusław
    Ostatnio edytowane przez boguslaw ; 15-08-2010 o 12:23

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Ja mądrala???!!!
    buhahaha, już Ci pisałem że taki z Iebie fachowiec od fizyki budowli pewnie jak lekarz.
    Nie opalasz się na stojąco??? Coś ciekawego ..... jakiś dziwny jesteś .....
    Postanowiłem Ci choć raz odpowiedzieć rzeczowo ale Ty dalej nic nie kumasz i jak TB piszesz dalej swoje BZDURY odnośnie podlogówki!
    Nie rozumiesz sposobów wymiany ciepła, brak CI elementarnej wiedzy w tym zakresie widzę ale to już pisałem w innych postach.
    Ale tak to jest jak lekarzyna ktoremu nie idzie postanawia sprzedawać grzejniki i zaczyna uważać siebie za fachowca w tym temacie
    ech...
    Kolejny EOT jak przypuszczałem

    Dużo nauki przed Tobą i to szerszej a nie tylko takiej aby udowadniać że Twoje grzejniki są wszędzie THE BEST.
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie


    Chyba masz jakiś problem ze sobą j-j..
    Z kim polemizujesz? Sam ze sobą?
    Bo przecież z pewnością nie ze mną..
    Jakie grzejniki?
    O czym Ty piszesz?
    .....Ja jestem internistą a to już raczej casus dla innej specjalizacji..

    Na początek jednak idź na długi spacer, rób głębokie, powolne wdechy nosem..

    POZDRAWIAM

    Bogusław

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    czy Bogusław to może minister Klich???

    /nabrałem podejrzeń po tych słowach "jako lekarz"/...

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Jako lekarz uważam zdecydowanie, że pochopnie zastosowane, źle wykonane i nieprawidłowo eksploatowane ogrzewanie podłogowe płaszczyznowe (podłogówka), może stanowić istotny czynnik ryzyka dla pojawienia się rozmaitych schorzeń a także nasilenia objawów w już trwających schorzeniach.

    Pojawiające się, również na tym forum, wypowiedzi o zaobserwowanym negatywnym wpływie ogrzewania płaszczyznowego sa spostrzeżeniami użytkowników takowego.
    Bagatelizowanie i obśmiewanie licznych sygnałów w tej kwestii jest podejściem całkowicie nieodpowiedzialnym,
    Światło ostrzegawcze w tym wypadku musi skłonić do myślenia, że rozwaga w tym przypadku jest dalece wskazana.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Bogusławie, bardzo dobrze, że to napisałeś po raz drugi. Ważne, żeby czytelnicy forum wiedzieli, że nie krytykujesz każdego ogrzewania podłogowego a tylko źle wykonane, eksploatowane i pochopnie zastosowane. Nie rozumiem tylko tego o pochopnym zastosowaniu. Jak to wpływa na rozmaite schorzenia? Chyba na psychiczne, gdy użytkownik się zamartwia, że wybrał zły system grzewczy...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie


  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Bogusławie, bardzo dobrze, że to napisałeś po raz drugi. Ważne, żeby czytelnicy forum wiedzieli, że nie krytykujesz każdego ogrzewania podłogowego a tylko źle wykonane, eksploatowane i pochopnie zastosowane. Nie rozumiem tylko tego o pochopnym zastosowaniu. Jak to wpływa na rozmaite schorzenia? Chyba na psychiczne, gdy użytkownik się zamartwia, że wybrał zły system grzewczy...
    Użyj całej swojej wyobraźni. W końcu jesteś doradcą Krzysztofie.

    Pozdrawiam

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Bogusławie, bardzo dobrze, że to napisałeś po raz drugi. Ważne, żeby czytelnicy forum wiedzieli, że nie krytykujesz każdego ogrzewania podłogowego a tylko źle wykonane, eksploatowane i pochopnie zastosowane. Nie rozumiem tylko tego o pochopnym zastosowaniu. Jak to wpływa na rozmaite schorzenia? Chyba na psychiczne, gdy użytkownik się zamartwia, że wybrał zły system grzewczy...
    Chyba dwudziesty drugi

    A odpowiedzi na moje pytania nadal brak

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Moja wyobraźnia jest ograniczona i nie potrafię sobie nic innego wyobrazić, przykro mi. Ty jesteś liderem forum, więc pokaż mi proszę poprawny tok rozumowania!
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony