dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 297 z 297
  1. #281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Droga Cieszynianko! Zdaje się że nigdy nie kupowałaś grzejników Regulus. Przepraszam chodziło mi o system grzewczy Regulus. A w zasadzie chodzi o filozofie grzania. Otóż pierwsza rozmowa przezd zakupem jest z psychologiem. On ustala temperament klienta. Oraz to czy klient jest gotowy mentalnie na przyjęcie tej filozfii grzania. Jeśli wynik jest pozytywny to już tylko wizyta u neurloga, krótki teścik wysiłkowy, konsultacja z chirurgiem naczyniowcem. Potem już z górki - wizyta na budowie profesora zwyczajnego od elektroenergetyki i termodynamiki, 300 stronnicowe opracowanie nt doboru grzejników w każdym pomieszczeniu (integralna część zamówienia). Potem juz tylko ksiądz święci linie produkcyjną i grzejniki idą do produkcji. A! Na końcu przychodzi instalator z dyplomem inżyniera bo tylko taki umie zamontować te grzejniki w taki sposób by nie strzelały podczas rozgrzewania/stygnięcia.

    I masz komfort cieply dobrany do Twojego temperamentu i stanu zdrowia. Mam nadzieję że zrozumiałaś dlaczego rysowanie schematów jest prymitywne.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.126
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Strzał w plecy:
    rozkład temperatur w różnych systemach ogrzewania

    http://img820.imageshack.us/img820/9395/79595894.jpg

    Bogusław pewnie widzisz ten schemat pierwszy raz w życiu....
    Dałeś plamę plamiak...
    Ten schemat funkcjonuje na tymże forum od wielu, wielu lat a pojawił się blisko trzydzieści lat temu w pierwszych opracowaniach producentów ogrzewania płaszczyznowego podłogowego czyli tzw. "podłogówki".
    Od tego czasu co rusz z lubością jest bezkrytycznie powielany.
    Komentowałem go już niejednokrotnie. Poszukaj plamiak, jak masz ochotę.

    Od czasu powstania tego schematu zmieniła się cała epoka.
    Zmieniła się technologia budowania domów, szczególnie w Polsce.
    Pojawiły się pompy ciepła, kotły kondensacyjne, cała masa elektroniki sterującej.
    Obniżyły się temperatury pracy instalacji.
    ---------------------------

    Pytanie I: kto i kiedy określił wrysowany w schemat "profil idealny" ?
    Pytanie II: czy we współczesnych domach mieszkalnych występują różnice temperatur wykazane na schemacie.

    U mnie różnica temperatury pomiędzy podłogą a sufitem wynosi 0.75 oC....

    B.

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    nie wiem na jaki ty wykres patrzyłeś - ale wg tego co podał kolega - to nawet podłogówka ma za wysokie temperatury w stosunku do profilu idealnego.
    Profil idealny nie znaczy uniwersalny. Być może twój profil idealny wygląda zupełnie inaczej? To jest taki Polak statystyczny jak w reklamie... Polak statystyczny nie istnieje Każdy musi dobrać rozwiązanie do własnych potrzeb Ten schemat i wiele innych przedstawiają uogólnienie, tak jak Bogusław przedstawia stwierdzenie na temat źle wykonanego ogrzewania podłogowego. Osobiście najlepiej się czuję w pomieszczeniu gdzie temperatura wynosi od 20,5 do 20,8. Moja maleńka córeczka jednak potrzebuje wyższych temperatur i dlatego w pokoju utrzymujemy 23 stopnie.
    Buduję dom.

  4. #284

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Droga Cieszynianko! Zdaje się że nigdy nie kupowałaś grzejników Regulus. Przepraszam chodziło mi o system grzewczy Regulus. A w zasadzie chodzi o filozofie grzania. Otóż pierwsza rozmowa przezd zakupem jest z psychologiem. On ustala temperament klienta. Oraz to czy klient jest gotowy mentalnie na przyjęcie tej filozfii grzania. Jeśli wynik jest pozytywny to już tylko wizyta u neurloga, krótki teścik wysiłkowy, konsultacja z chirurgiem naczyniowcem. Potem już z górki - wizyta na budowie profesora zwyczajnego od elektroenergetyki i termodynamiki, 300 stronnicowe opracowanie nt doboru grzejników w każdym pomieszczeniu (integralna część zamówienia). Potem juz tylko ksiądz święci linie produkcyjną i grzejniki idą do produkcji. A! Na końcu przychodzi instalator z dyplomem inżyniera bo tylko taki umie zamontować te grzejniki w taki sposób by nie strzelały podczas rozgrzewania/stygnięcia.

    I masz komfort cieply dobrany do Twojego temperamentu i stanu zdrowia. Mam nadzieję że zrozumiałaś dlaczego rysowanie schematów jest prymitywne.
    To nie takie głupie co proponujesz. Wówczas możemy idealnie dobrać poziom temperatury. Biorąc pod uwagę każdy aspekt naszego zdrowia. Co do instalatora z tytułem inż w pełni popieram. Mam dosyć tępaków po zawodówkach, którzy liczyć nie potrafią a zajmują się czymś gdzie podstawy matematyki trzeba znać. Osobiście nie spotkałem instalatora inżyniera. Najwyżej technik.
    Buduję dom.

  5. #285
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadm1 Zobacz post
    Profil idealny nie znaczy uniwersalny. Być może twój profil idealny wygląda zupełnie inaczej? To jest taki Polak statystyczny jak w reklamie... Polak statystyczny nie istnieje Każdy musi dobrać rozwiązanie do własnych potrzeb Ten schemat i wiele innych przedstawiają uogólnienie, tak jak Bogusław przedstawia stwierdzenie na temat źle wykonanego ogrzewania podłogowego. Osobiście najlepiej się czuję w pomieszczeniu gdzie temperatura wynosi od 20,5 do 20,8. Moja maleńka córeczka jednak potrzebuje wyższych temperatur i dlatego w pokoju utrzymujemy 23 stopnie.
    pisałeś wcześniej "Z tego rysunku wynika tylko jedno, że najlepsze efekty dopasowania temperatury otrzymamy mając układ mieszany podłogówka + grzejniki." więc zrozumiałem że odnosisz się do rysunku (jak to zresztą sam napisałeś).

    Jeśli potrzebujesz wyższej temperatury - to przesuwasz ta krzywą w prawo - jeśli mniejszej to w lewo. A że twoja córeczka potrzebuje wyższej temperatury - to tej temperatury mierzonej na jakiej wysokości? Bo możliwe - że te 23C na wysokości 1,5-1,7m - to może być ok 21C przy podłodze.

  6. #286
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post
    U mnie różnica temperatury pomiędzy podłogą a sufitem wynosi 0.75 oC....

    B.
    spójrz jeszcze raz na wykres i sprawdź jaka jest różnica temperatur miedzy podłogą, a sufitem dla "ogrzewania grzejnikowego pod oknem" - wygląda jakby była nawet niższa niż te twoje 0,75C - więc potwierdziłeś że w twoim wypadku ten 30letni wykres ciągle się sprawdza.

  7. #287
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Na tym wykresie w mniejszym stopniu chodzi o to czy ten przebieg temperatury idealnej zaczyna się w 18 czy 20 a może 22 stopniach - to właśnie indywidualne odczucie komfortu.
    Tu chodzi o to, że najbardziej zbliżona do ideału jest krzywa ogrzewania podłogowego. To czy zaczyna się (i kończy) przy 18 czy 22 stopniach to kwestia upodobań.
    Taka prosta teza - z prostego schematu.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Droga Cieszynianko!

    ..........................

    I masz komfort cieply dobrany do Twojego temperamentu i stanu zdrowia. Mam nadzieję że zrozumiałaś dlaczego rysowanie schematów jest prymitywne.
    Tak, w swoim domu wreszcie mam ten komfort, mimo, że nie kupowałam Regulusów

    Niestety nadal nie rozumiem dlaczego Boguś uważa posługiwanie się schematami za objaw prymitywizmu (może to wspomniany przez Bogusława brak wyobraźni z mojej strony sprawia, że nie rozumiem )

    A w ogóle to jeśli jakiś schemat uważa się za przestarzały lub nieaktualny, to zawsze można go zmodyfikować, żeby pokazać jak być powinno.


  9. #289

    Domyślnie

    Cytat Napisał redlum Zobacz post
    pisałeś wcześniej "Z tego rysunku wynika tylko jedno, że najlepsze efekty dopasowania temperatury otrzymamy mając układ mieszany podłogówka + grzejniki." więc zrozumiałem że odnosisz się do rysunku (jak to zresztą sam napisałeś).

    Jeśli potrzebujesz wyższej temperatury - to przesuwasz ta krzywą w prawo - jeśli mniejszej to w lewo. A że twoja córeczka potrzebuje wyższej temperatury - to tej temperatury mierzonej na jakiej wysokości? Bo możliwe - że te 23C na wysokości 1,5-1,7m - to może być ok 21C przy podłodze.
    Oczywiście, że przesuwam krzywą grzewczą w prawo. Przy grzejnikach trwa to znacznie krócej. Podłogówka da to minimum przy pracy na niskich parametrach a ewentualne nagłe potrzeby podniesienia temperatury możemy skorygować grzejnikiem. Córeczka potrzebuje wyrównanej temperatury w całym pomieszczeniu. Mam dwa termometry jeden na wysokości 1,8 a drugi około 1,2. Temperatury są podobne wahają się w okolicach 22,5 stopnia. Córeczka przebywa na wysokości od 60 cm do 160-170 cm. Nie wiem na ile pomiar posiadanymi termometrami jest prawidłowy. Grzejniki na zasilaniu mają wodę o temperaturze 30 stopni. Zmierzę przy podłodze ale wydaje mi się, że różnica będzie już większa ze względu na kiepskie ocieplenie.
    Buduję dom.

  10. #290

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Tak, w swoim domu wreszcie mam ten komfort, mimo, że nie kupowałam Regulusów

    Niestety nadal nie rozumiem dlaczego Boguś uważa posługiwanie się schematami za objaw prymitywizmu (może to wspomniany przez Bogusława brak wyobraźni z mojej strony sprawia, że nie rozumiem )

    A w ogóle to jeśli jakiś schemat uważa się za przestarzały lub nieaktualny, to zawsze można go zmodyfikować, żeby pokazać jak być powinno.

    Nie przejmuj się. Każdy z nas używa schematów z pewnością Bogusław również. Schemat jest uproszczonym tłumaczeniem mniej lub bardziej skomplikowanych teorii, zjawisk itp. Na medycynie studenci nadal posługują się wieloma schematami działania mechanizmów zachodzących w naszym organizmie. Łatwiej się nauczyc przechdząc od ogółu do szczegółu. Oczywiście aby zrozumieć ogół potrzebujemy wiedzy częściowo szczegółowej.
    Buduję dom.

  11. #291
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    przy podłodze - a tym bardziej temperatura podłogi - przy grzejnikach - na pewno będzie niższa i to może być nawet sporo niższa - nie do końca jest to wina ocieplenia - ale też fizyki - bo jak wiadomo ciepło idzie ku górze - więc ciepło z grzejników w bardzo małym stopniu idze na podłogę

  12. #292
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadm1 Zobacz post
    Nie przejmuj się. Każdy z nas używa schematów z pewnością Bogusław również. Schemat jest uproszczonym tłumaczeniem mniej lub bardziej skomplikowanych teorii, zjawisk itp. Na medycynie studenci nadal posługują się wieloma schematami działania mechanizmów zachodzących w naszym organizmie. Łatwiej się nauczyc przechdząc od ogółu do szczegółu. Oczywiście aby zrozumieć ogół potrzebujemy wiedzy częściowo szczegółowej.
    Ależ ja się nie przejmuję, bo nie mam czym
    Ja się tylko dziwię takiemu stwierdzeniu.
    Wynika, że Boguś, jak już ktoś wcześniej napisał, nie bardzo ma o tym pojęcie, a zamiast o tym otwarcie powiedzieć wymyśla farmazony.
    Moim zdaniem przyznanie się do niewiedzy i zadawanie pytań w celu jej zdobycia nie jest ujmą na honorze, wręcz przeciwnie
    Natomiast jeśli chodzi o myślenie, to szkoły są różne jedni wolą indukcję, inni dedukcję

  13. #293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ojej. Jak pięknie - taki dobry i zły policjant...
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Pięknie to by było gdyby Boguś tak nie mantrował, jak to sam określił i gdyby udzielał jasnych, konkretnych odpowiedzi na zadane pytania

  15. #295

    Domyślnie

    Każdy z nas chciałby jasnych i prostych odpowiedzi Jak budować, jak ogrzewać, jak to zrobić tanio i dobrze Warto z pewnością szukać porad na forum w przypadku kiedy jesteśmy zieloni ale nie zawsze należy się sugerować ogólnie panującymi trendami modami. Obecnie panują ogrzewanie podłogowe i rekuperacja czy słusznie? Ze względu na koszty ogrzewania tak ale gdybyśmy zrobili rachunek opłacalności tej inwestycji nie wiadomo jak by to wyglądało. Do tego dochodzą względy zdrowotne. Nikt nie jest w stanie podać wad ogrzewania podłogowego ani rekuperacji. Wspomina się tylko o zaletach. W przypadku podłogówki jedyna widoczna gołym okiem przez każdego zjadacza chleba to dłuższy czas nagrzewania a potem to już same plusy. Czy na pewno? Rekuperacja same plusy. Czy na pewno? Coraz więcej się mówi i pisze o domach pasywnych. Osobiście jeszcze takiego nie widziałem. Wiem natomiast, że ogólnodostępni wykonawcy nie nadają się do budowania domów niskoenergetycznych i pasywnych. Za dużo niechlujstwa i niestaranności i machania ręką na detale, które później mają wpływ na jakość elementu budynku. Walczę obecnie z moją ekipą przy ociepleniu. Popołudniami sam wskakuje na rusztowania z pistoletem i pianami poliuretanowymi i likwiduję możliwe do likwidacji mostki, które powstają podczas ocieplania. Wiem, że wszystkiego nie wyeliminuję. Wiem gdzie w trakcie budowy całego domu popełniono masę błędów. Wynika to po pierwsze z mojego braku czasu, po drugie z braku świadomości wykonawców. Kolejny dom wybuduję już mam taką nadzieję osobiście ewentualnie mając do dyspozycji pomocników. Wówczas będę miał 100% pewność dokładności wykonania każdego elementu.
    Ostatnio edytowane przez sadm1 ; 07-11-2010 o 19:47
    Buduję dom.

  16. #296
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zosia45

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tak trochę odchodząc od ostatnich postów, a wracając do głównego tematu, chciałam powiedzieć, że jeśli ktoś nadal ma problem z ogrzewaniem podłogowym w bloku lub/i zastanawia się nad nim, to polecam stronę: http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzy...ogowe-w-bloku/ ,bo ja tam osobiście znalazłam wiele bardzo przydatnych rad i rozwiązań.
    Pozdrawiam

  17. #297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał zosia45 Zobacz post
    Tak trochę odchodząc od ostatnich postów, a wracając do głównego tematu, chciałam powiedzieć, że jeśli ktoś nadal ma problem z ogrzewaniem podłogowym w bloku lub/i zastanawia się nad nim, to polecam stronę: http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzy...ogowe-w-bloku/ ,bo ja tam osobiście znalazłam wiele bardzo przydatnych rad i rozwiązań.
    Pozdrawiam
    Tak z ciekawości zapytam, jakie rady i rozwiązania umieszczone na tym blogu uważasz za przydatne?

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony