dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    no dobra wszystko fajnie, też myślałem o studniach chłonnych z kręgów ale tutaj ktoś powyżej napisał o tym że po zimie nasza podziemna studnia może być lekko zamarznięta, albo rury które odprowadzają po ziemią wodę z rynien.

    śnieg się zacznie topić na dachu od słoneczka a w rurach pod gruntem jeszcze lód. I co wtedy ? Woda przelewa nam się przez rynny.

    Chyba żeby zakopać te poziome rury w ziemi na metr to może nie zamarzną?

    co myślicie?


    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalsiak Zobacz post
    no dobra wszystko fajnie, też myślałem o studniach chłonnych z kręgów ale tutaj ktoś powyżej napisał o tym że po zimie nasza podziemna studnia może być lekko zamarznięta, albo rury które odprowadzają po ziemią wodę z rynien.

    śnieg się zacznie topić na dachu od słoneczka a w rurach pod gruntem jeszcze lód. I co wtedy ? Woda przelewa nam się przez rynny.

    Chyba żeby zakopać te poziome rury w ziemi na metr to może nie zamarzną?

    co myślicie?


    michalsiak
    Dlaczego w rurze ma zamarzać woda - jeśli jest odpowiednio duży spadek i rura o odpowiedniej średnicy (np. 160 mm) to wszystko spływa od razu do studni i w rurze nie zalega żadna woda więc nic nie może zamarznąć. Nie wyobrażasz sobie chyba, że woda roztopiona na dachu spływa do rury, tam napotyka ujemną temperaturę i zamarza. Bieżąca woda tak łatwo nie zamarznie. Przy ujemnych temperaturach wystarczy, że z kranu będącego na dworze kapie woda i już kran nie zamarznie.
    U mnie rura w najpłytszym miejscu jest ok. 30 cm pod ziemią i przy roztopach wiosennych (przy bardzo dużej ilości śniegu na dachu) nie było żadnego problemu. Inna sprawa, że śnieg prędzej się zsunie z dachu niż cały stopi.

  3. #3

    Domyślnie

    no to mnie pocieszyłeś, natomiast u mnie z kotłowni wychodzi rura która odporwadza kondensat od kotła i w tym roku ona zamarzła! Dziwne ale prawdziwe, jest zbyt płytko pod ziemią i faktycznie ma średnicę chyba 100 więc może dlatego

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony