dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jakość kostki JADAR

    Proszę o poradę -czy kostki firmy JADAR są porównywalne jakościowo z oferowanymi przez innych producentów, np. POLBRUK, BRUK-BET?
    Interesuje mnie kostka płukana.
    Różnica cenowa jest dość duża - około 12-5 zł/ m2, przy dużej powierzchni do ułożenia kostki Jadaru są znacznie tańsze, ale mam wątpliwości, czy niższa cena nie oznacza, że ta kostka będzie gorszej jakości? Jadar oferuje 10 lat gwarancji, podczas gdy np. Polbruk tylko 3 lata.
    Ostatnio edytowane przez katarynka1 ; 19-05-2013 o 08:49

  2. #2

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Też przymierzam się do Jadara. Arko Lux kosztuje 37, a Libet Picola 59. To 12 zł różnicy.
    Może ktoś jednak ma doświadczenia. Handlowcy raczej odradzają Jadara, ale od nikogo nie usłyszałem, że mieli problemy, raczej mało konkretne "no xxx jest jednak lepszy"

  4. #4

    Domyślnie

    Słyszałem, że są słabej jakości. Osobiście nie miałem z nią kontaktu, ale nie zaryzykowałbym.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    homecactus: bo nikt ci się nie przyzna co o tym sądzi, bo także często nim handluje. Jemu za jedno czy kupisz to czy śmo, jak ma w ofercie i tak zarobisz... Ale nie ma cudów by w pewnym poziomie cen typu 39 zł zmieścić się w tym co inni mają za złociszy 61, w tym oczywiście zysk producenta - min 20 kilka procent, albo i 30, oraz handlarza - te naście jeszcze. Za 20 netto nie zrobisz m2...

  6. #6

    Domyślnie

    Zorientuj się ile te 10 lat gwarancji jest warte. Libet daje gwarancję, ale przynajmniej ona jakoś działa. Wiem, bo sam teraz kostkę wymieniam.
    Teść ma semmelroka, który wyblakł i też jest na gwarancji, ale co z tego, jak firma w przysłowiowe kulki sobie z nim leci.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    No właśnie od kilku dystrybutorów, handlujących towarem różnych producentów słyszałem, że Libet, Semmelrock, BrukBet są lepsze od Jadara.
    Ale jak dopytywałem, na czym ta lepszość polega, to nikt nie był wstanie konkretnie powiedzieć. Może to jest kwestia tego, że na taniej kostce trudniej zarobić niż na drogiej?

    BTW, miał ktoś do czynienia z firmą Pomtech? Cenowo - podobnie jak Jadar.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Ktoś się wypowie nt. kostek JADAR lub POMTECH?

  9. #9

    Domyślnie

    Ja układam w tej chwili podjazd przy pomocy kostki Bruk - Bet, ale jak Ty robiłem długo rekonesans, dowiadywałem się dużo o kostkach i ze swojej srony mogę powiedzieć, że Bruk- Bet jest zdecydowanie polecany przez osoby posiadające taką kostkę.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    I nie wyciągnie - zwykle jest taka sytuacja opisana: jasno szare naloty nie stanowią wady fizycznej produktu i pogarszają tylko estetykę, znikają po ok. 2 latach. Z powodu nie pogorszenia parametrów fizykochemicznych i użytkowych a jedynie estetycznych nie podlegają reklamacji.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    phyrz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-120
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ktoś tu pytał o firmę Pomtech, z mojego doświadczenia( klika metrów już się położyło) nie jest to kostka klasy Libetu ale jest sporo lepsza od Jadaru!

    Np. jadarowska Piccolina lux jest podatniejsza na ścieranie i gorsza kolorystycznie, kolory pomtechowskie na tej kostce są żywsze i zrobione z lepszych barwników, po kilku sezonach kostka z Pomtechu prezentuje się lepiej.

    Jadar korzystniej wypada jeśli chodzi o wybór.
    Oczywiście Jadar nie jest jakimś tam dziadostwem , gdyby tak było nie kładlibyśmy go naszym klientom.
    Są sporo gorsze firmy których jakość to tragediaa.

    Podsumowując jakość towarów na których najczęściej pracujemy:
    1 LIBET 2 POMTECH 3 JADAR

    Niestety Libet jest najdroższy i to decyduje o tym, że niewielu klientów decyduje się na niego.

    PS. O mechanizmach gwarancji się nie wypowiadam bo nie zdarzyło się aby nasi klienci reklamowali materiał.

    W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam.

    Damian Żywicki
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-10-2014 o 11:11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony