dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 113 z 113
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    Jak by ktoś z was miał taki mniej wiecej zestaw jakieś szczegóły poprosze koszty poszczególnych elementów - zespołów i montażu . Powierzchnia użytkowa domu 95 metrów


    1. Kominek z płaszczem wodnym np. LECHMA lub jakieś z Kratki lub Makroterm
    2. Zasobnik ciepłej wody z 2 węzownicami, który zapewni dodatkowy odbiór ciepła z kominka i go zmagazynuje.
    3. sterowanie kominkiem TATAREK
    4. piec kondensacyjne gazowy.
    5. co jeszcze potrzeba

    I dlaczego nie makroterm

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    U mnie kominek z PW Romotop KV 6.6.2 TV+kocioł kondensat Saunier Duval Thema Condens F AS 18 E+zasobnik 120L+sterownik EcoKom 200 Basis+120m2 podłogówki wyszło około 36tyś.

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    Jesteś zadowolony z takiego typu ogrzewania ? Czy w moim przypadku pow uzytkowa 95 metrów jest sens kominek z płaszczem wodnym montować , bo to droga inwestycja a oszczędności raptem niewielkie. I jak się sprawuje w sezonie grzewczym możesz zdradzić jak często dokładasz i jak długo palisz /

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Jestem bardzo zadowolony.Czy warto montować kominek z PW na 95m2?Nie wiem czy warto.Ja patrzyłem bardziej na posiadanie alternatywnego żródła ciepła.Zawsze mieszkałem w bloku i zawsze chciałem mieć dom z kominkiem.A jak kominek to niech grzeje cały dom a nie tylko salon.Mam znajomego który posiada kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza i narzeka na suche powietrze i brudne ściany przy anemostatach.Co do palenia w kominku to różnie to z tym bywa.Nie ukrywam że w 70% korzystam z gazu niż drewna,ponieważ większość czasu spędzam za granicą a dla żony jest to bardziej wygodne.Ogólnie super sprawa a dokładać trzeba według potrzeby.Trudno określić jak często i ile?Ten klimat i ciepło warte jest każdych pieniędzy

  5. #105
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prazio

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał akumulator Zobacz post
    Jak by ktoś z was miał taki mniej wiecej zestaw jakieś szczegóły poprosze koszty poszczególnych elementów - zespołów i montażu . Powierzchnia użytkowa domu 95 metrów


    1. Kominek z płaszczem wodnym np. LECHMA lub jakieś z Kratki lub Makroterm
    2. Zasobnik ciepłej wody z 2 węzownicami, który zapewni dodatkowy odbiór ciepła z kominka i go zmagazynuje.
    3. sterowanie kominkiem TATAREK
    4. piec kondensacyjne gazowy.
    5. co jeszcze potrzeba

    I dlaczego nie makroterm
    U mnie Makroterm pracuje już 2 sezon z kotłem gazowym Vitodens i kolektorami słonecznymi. Chciałem robić instalację na buforze do c.o. ale w ostateczności zdecydowałem się na ich integrator. Na całośc z instalacją musisz mieć ok 40tyś.

  6. #106
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adziubich

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-173
    Posty
    1

    Domyślnie

    właśnie mam CTM polonia od czterech lat , jak narazie spisuje się nie żle .Cena 6 tys plus 2 tys sterownik(komputer).Ogrzewa dom o pow.135m kw.moc kominka 16 kw.Kominek pracuje w systemie zamkniętym (ciśnienowym)ze zbiornikiem wyrównawczym,oraz pompa obiegowa z zaworem różnicowym.W instalacji mam glokol.W instalacji szeregowo mam podpięty piec CO elektryczny programowalny 12 kw (używany sporadycznie z racji ceny energi )oraz do CWU używam również kolektory słoneczne(zbiornik 300 ltr z podwójną wężownicą).
    Kominek posiada system zabezpieczenia do schładzania glikolu przez wężownicę z zaworem" termicznym".Jedyny mankament to brudna szyba i konieczność czyszczenia w miarę często.Polecam również system UPS do awaryjnego zasilania pompy obiegowej.

  7. #107
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał adziubich Zobacz post
    Kominek posiada system zabezpieczenia do schładzania glikolu przez wężownicę z zaworem" termicznym".Jedyny mankament to brudna szyba i konieczność czyszczenia w miarę często.Polecam również system UPS do awaryjnego zasilania pompy obiegowej.
    Aktualnie brudzenie szyby, dyskwalifikuje kominek jako urządzenie grzewcze instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych - salonach....
    Na podstawie rozmów z klientami wiem, że oprócz walorów grzewczych istotną i bardzo ważną sprawą jest czysta szyba. Bo głównie przecież dla atmosfery poświęcają miejsce w salonie, aby zainstalować tam kominek. Właśnie ta atmosfera wynikająca z widoku palącego się drewna, wymusza zgodę na domownikach, aby nosić drewno, rozpalać w kominku, czyścić go.

    Przecież aby ogrzać dom wystarczy zainstalować kocioł na dowolne paliwo w pomieszczeniu brudnym gospodarczym (kotłowni). JEST TO NIERAZ O WIELE TAŃSZE ROZWIĄZANIE, nie trzeba nosić drewna do salonu, itp.
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 20-08-2014 o 05:30

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Aktualnie brudzenie szyby, dyskwalifikuje kominek jako urządzenie grzewcze instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych - salonach....
    Na podstawie rozmów z klientami wiem, że oprócz walorów grzewczych istotną i bardzo ważną sprawą jest czysta szyba. Bo głównie przecież dla atmosfery poświęcają miejsce w salonie, aby zainstalować tam kominek. Właśnie ta atmosfera wynikająca z widoku palącego się drewna, wymusza zgodę na domownikach, aby nosić drewno, rozpalać w kominku, czyścić go.

    Przecież aby ogrzać dom wystarczy zainstalować kocioł na dowolne paliwo w pomieszczeniu brudnym gospodarczym (kotłowni). JEST TO NIERAZ O WIELE TAŃSZE ROZWIĄZANIE, nie trzeba nosić drewna do salonu, itp.
    Dla mnie to jest klucz -czysta szyba

    Sam zamierzam kupić wkład z płaszczem wodnym ale nie znalazłem rzetelnych informacji dotyczących wkładu, który pozwala oglądać ogień.
    Powierzchnia domu ~280m2. Nie ma możliwości DGP. Na razie mam jakiś zwykły wkład.

    czy ktoś jest w stanie powiedzieć z doświadczenia, ze któryś to gwarantuje? Oczywiście drewno sezonowane itd.

    pozdrawiam

    harryON

  9. #109

    Domyślnie

    Czy możliwym jest instalacja kominka ze wszystkim za 8 tysięcy zł?

  10. #110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał harryON Zobacz post
    Dla mnie to jest klucz -czysta szyba

    Sam zamierzam kupić wkład z płaszczem wodnym ale nie znalazłem rzetelnych informacji dotyczących wkładu, który pozwala oglądać ogień.
    Powierzchnia domu ~280m2. Nie ma możliwości DGP. Na razie mam jakiś zwykły wkład.

    czy ktoś jest w stanie powiedzieć z doświadczenia, ze któryś to gwarantuje? Oczywiście drewno sezonowane itd.

    pozdrawiam

    harryON
    Najlepszą gwarancją, byłoby zobaczyć wkład kominkowy rozpalony, A NAWET SAMEMU GO CHWILĘ POOBSŁUGIWAĆ.
    Są takie możliwości w niektórych salonach.

    Pozdrawiam
    kominki BOHUSZ

  11. #111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ktototaki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    583

    Domyślnie

    u mnie można "na sucho" po obsługiwać jedynie piecyk na pellet lub piecyk na drewno mam uruchomiony
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    czy ktoś jest w stanie powiedzieć z doświadczenia, ze któryś to gwarantuje?
    Takich palenisk jest mnóstwo ...
    Ale nikt Ci nie zagwarantuje że np. obsługa takiego wkłądu będzie z Twojej strony prawidłowa. Albo że będziesz chciał wykonać resztę systemu grzewczego prawidłowo pod względem jego doboru do paleniska i jego walorów użytkowych.
    Od "dupy strony" się zabierasz za to - najpierw cała reszta, a na samym końcu dobranie do tego wkładu ...
    Czy możliwym jest instalacja kominka ze wszystkim za 8 tysięcy zł?
    Oczywiście ... ale to "wszystko" może się okazać akurat w twoim przypadku "niczym" ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #113
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    280 metrów powierzchni do ogrzania ..ale ile kw ?
    Zależnie od tego jak ocieplony jest dany budynek może to być np 16kWh lub 20kWh ..........
    Dobór paleniska zaczynamy od określenia ile kW potrzebujemy co godzinę aby pokryć straty ciepła ..
    Darek B

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony