dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 113
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje kompletny kominek z płaszczem wodnym???

    Mam pytanie. Ile kosztuje dobry (w sensie dobrej firmy ; CTM Polonia , Makroterm, Lecma...) kompletny kominek z płaszczem wodnym. Chodzi mi o dobrze wypozażony kominek (zabezpieczenia, pompki itp) z montażem. Dodam, że połaczony z piecem gazowym. Mi hydraulik wycenił na 11.5 tys.

    Pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    pytanie co dla Ciebie jest definicją dobre ... od zaufanego instalatora słyszałem , że jeden z polskich producentów wypuścił lekkiego bubla i odkształcały oraz pękały tylne ściany kominka oczywiście wymieniają to bez szemrania a czy poinformowali o problemie wszystkich klientów ? kominek po jakimś tam czasie wzmocniony i poprawiony ale u części pewnie problem dopiero się pojawi ..

    generalnie nie gadaj z hydraulikiem tylko najpierw popytaj co masz kupić w dużych firmach handlujących wkładami , wybierz kominek wg twoich oczekiwań a nie wg tego na , którym lepsza marżę ma twój hydraulik

  3. #3

    Domyślnie

    Na mój gust hydraulik niewiele Ci powiedział, pewnie o czymś zapomniał lub nie miał pojęcia, że powinno się zastosować.
    Zestaw kominka z płaszczem wodnym, taki z którego będziesz zadowolony i nie zrobisz kotłowni z salonu to:
    - wkład 12-17 tys
    - zbiornik buforowy 2-8 tys
    - zawór podnoszący temperaturę powrotu 1,4 - 2 tys.
    - zawór 3 drogowy, +siłowik zaworu, 800zł
    - materiały instalacyjne (rurki, złączki, pompy..) 3 - 5 tys.
    - automatyka sterująca pompami i temp. wody 300 - 1500zł
    - automatyka sterująca procesem spalania 1-6 tys.
    - robocizna instalatora: ???
    Ostatnio edytowane przez margod ; 19-05-2010 o 08:49

  4. #4

    Domyślnie

    woli ścisłości margod podał koszty w oparciu o naprawdę wysoką półkę renomowanej firmy

  5. #5

    Domyślnie

    Ok.Może deko sprecyzuje. Powiedzmy, że chciałbym Turbokominek z Makrotermu. Mam już wszystkie rurki itp.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Delikatnie starał bym się odwieść od tego pomysłu. Bo z przymiotnika dobry pozostanie tylko marketing.
    Margod zrobił bardzo realne podliczenie - no może w kwestii paleniska można by zejść nieco.
    Paleniska jaki wymieniłeś są dobre właśnie pod względem...marketingu. Stąd ich popularność i duża sprzedaż. Konstrukcyjnie zatrzymały się na poziomie, który obecnie jest dla mnie na przykład nie do przyjęcia.
    Potem setki ludzi pisze, że śmierdzi z wkładu a ogień widać tak przez pierwsze dwie godziny palenia...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gonzokrak
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Północ Krakowa
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Delikatnie starał bym się odwieść od tego pomysłu. Bo z przymiotnika dobry pozostanie tylko marketing.
    Margod zrobił bardzo realne podliczenie - no może w kwestii paleniska można by zejść nieco.
    Paleniska jaki wymieniłeś są dobre właśnie pod względem...marketingu. Stąd ich popularność i duża sprzedaż. Konstrukcyjnie zatrzymały się na poziomie, który obecnie jest dla mnie na przykład nie do przyjęcia.
    Potem setki ludzi pisze, że śmierdzi z wkładu a ogień widać tak przez pierwsze dwie godziny palenia...
    Pozdrawiam.
    Witam
    Też jestem mocno zainteresowany kominkiem z płaszczem wodnym. Może podzieciel się swoimi doświadczeniami co do producentów dobrych wkładów za rozsądną cenę (dla mnie max 10000zł). Nie wiem czy na przykład Lechma, Hajduk to firmy których wkłady można wybrać. A może są inne dobre w rozsądnej cenie?
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze nie sprawdziłem kuponu w lotka także min. 20 tys za kominek to dla mnie stanowczo za dużo.
    Ponawiam pytanie czy 11.5 tys za Makroterm to dużo czy mało, czy może w sam raz.
    Pzdr

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Według mnie ta cena za wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest za wysoka.
    Można kupić dobry wkład kominkowy z płaszczem wodnym w niższej cenie.
    Pozdrawiam

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Odpowiedz sobie sam na to pytanie mając na uwadze to, że palenisko z płaszczem wodnym
    Musi mieć:
    -szczelne (podkreślam to słowo) doprowadzenie powietrza
    -wyłożenie paleniska i jego ścian okładziną podwyższającą temperaturę spalania
    Dobrze by miało:
    -drzwiczki z podwójną szybą
    -wężownicę schładzającą
    -izolację płaszcza
    Instalacja będzie naprawdę dobra jeżeli:
    -będzie oparta na buforze kilkusetlitrowym
    -posiada zawór podwyższający temperaturę wody na powrocie do paleniska
    -ma zawór kompatybilny z wężownicą schładzającą
    -będzie posiadać jeszcze dodatkowe zabezpieczenie w razie braku prądu
    Poza tym - cały "kominkowy" świat odchodzi od pełnych płaszczy otaczających palenisko na rzecz rozwiązań odbierających temperaturę od ognia w górnej części paleniska (rozbudowany odbiornik nad paleniskiem przy zredukowanym do minimum odbiorniku bocznym i tylnym).
    Ostros - nie potrafisz zrozumieć jednej ważnej rzeczy - w tym przypadku nie tylko jest ważna marka wkładu. Jeżeli instalator nie założy Ci pewnych rzeczy lub nie uświadomi Ci czy nie zaproponuje pewnych rozwiązań technicznych to całość będzie do du.y.
    Przynajmniej w mniemaniu "tutejszych" (forumowowiczów) osób zajmujących się podobnymi kominkami.
    Żeby Ci pomóc w podjęciu decyzji, to podpowiem, że Makroterm z powyższych rzeczy usprawniających konstrukcję zmajstrował w ciągu ostatnich lat...ramkę szklaną poprawiającą "dizajn"...
    Dla mnie było by to wyrzuceniem tych 11-tu tysięcy w błoto. Zwłaszcza mając na uwadze, że taka instalacja ma Ci służyć przez kilkanaście (-dziesiąt) i jest jedną z ważniejszych w domu.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 20-05-2010 o 07:41
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No tak, wszystko ok.
    Ja osobiście zakładam że taki kominek stoi w salonie który ma być ogrzewany. Z tego względu uznaje, ze izolacja płaszcza wodnego, czyli korpusu wkładu kominkowego, nie jest konieczna. No ale to zależy od konkretnej sytuacji.
    Zupełna zgoda, że w wkładach wodnych naistotniejszą role odgrywają lamele usytuowane w górnej części paleniska i właściwa "izolacja" paleniska wewnątrz.
    Czyli w sumie palenisko zapewniające optymalne spalanie drewna.

    Zgadzam się w zupełności, że w dziedzinie instalatorstwa wszystko idzie szybko do przodu. Tutaj wymagana jest bieżaca wiedza. Czyli literatura, beżace szkolenia i konsultacje z innymi instalatorami. PRZYKŁADOWO W MEDYCYNIE KONSULTACJE MIĘDZY LEKARZAMI NIKOGO NIE DZIWIĄ I SĄ NIEOMAL STANDARDEM...
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 20-05-2010 o 07:14

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Według mnie ta cena za wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest za wysoka.
    Można kupić dobry wkład kominkowy z płaszczem wodnym w niższej cenie.
    Pozdrawiam
    Oczywiście, że można, nawet u mnie w salonie kupisz taki ale ja montażu takowego nie podejmę się. Dość już mam telefonów z zapytaniem jak domyć osmoloną i przypaloną szybę, jak wyczyścić palenisko, które wygląda jakby wlał ktoś do niego 5 wiader smoły, dlaczego w domu śmierdzi wędzonką, itd... Poza tym zdecydowana większość instalacji robiona jest na układzie CO zamkniętym (ciśnieniowym) w związku z czym muszę mieć na 200% pewność, że wężownica schładzająca wkład jest odpowiednio zaprojektowana aby w żadnym razie nie dopuścić do zagotowania wody. Tu już nie ma miejsca na eksperymenty i nie sprawdzone patenty.
    Jeżeli kogoś nie stać na dobrej jakości wkład to dobrym rozwiązanie jest nasada wodna na klasyczne "palenisko", można trochę zaoszczędzić, pod warunkiem, że mamy co zrobić z wyprodukowanym przez korpus ciepłym powietrzem.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja nie angażuje się w tematy instalatorstwa wkładów kominkowych z płaszczem wodny. U mnie takowe wykonuje 2 instalatorów na umowe zlecenie. Pracują oni w tym temacie na codzień nie tylko u mnie i są zorientowani na bieżąco. Ja jestem zwolennikiem żeby każdy zarobił i robił to co umie. Czyli nie uznaje wszech fachowców, nawet w dziedzinie instalatorstwa wodnego. No chyba że firma ma kiklku instalatorów i każdy tam zajmuje się czymść konkretnym i w razie potrzeby rozmawiają między sobą.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Według mnie ta cena za wkład kominkowy z płaszczem wodnym jest za wysoka.
    Można kupić dobry wkład kominkowy z płaszczem wodnym w niższej cenie.
    Pozdrawiam
    Czyli wg Pana jaka cena byłaby odpowiednia za Makroterm 24 kw?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    już pare razy an forum spotkałem się z opinią że Makroterm jest kiepski tak samo zresztą Lechma ale na pytanie jaki kominek w takim razie zamontować nikt nie udzielił odpowiedzi szczególnie uwzględniającą cenę takiego rozwiązania.
    Co do moich doświadczeń w kwestii PW to na pewno trzeba w taki kominku palić mocno i dlatego niezbędny jest bufor odbierający nadmiar ciepła który nie pójdzie grzejniki. Trzeba się także liczyć z tym że raczej będzie sie palić przez max 3 godz w wieczorem oczywiście w przypadku niewielkich mrozów. W przypadku duszenia ognia występuje zjawisko smolenia szyby.
    Jeżeli można prosić to chciałbym dowiedzieć się jakie kominki z PW lepiej kupić niż tego Makroterma (interesuje mnie moc kominka 10-12 kW )

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ostros0204 Zobacz post
    Czyli wg Pana jaka cena byłaby odpowiednia za Makroterm 24 kw?
    Ja nie miałem na myśli tych wkładów

  17. #17

    Domyślnie

    z tego co znajdziesz na forum kominki z PW ( polecam wątek o czarnej szybie )

    - makroterm ma złe opinie ( możesz poczytać )
    - stare lechmy wytrzymałe ale jedna smoła , Exclusive-y ładniejszy dizajn ale początkowa seria poddymiała i problemy z odkształcająca się płytą i pękaniem , ponoć poprawili ( ktoś niedawno miał montowany ale chyba nie wrócił sie pochwalić wrażeniami jak się u niego pali , a szkoda , choć po stalowej konstrukcji , która i tak zarośnie wiele bym się nie spodziewał )
    - hajduki nie wiem ale w paru miejscach nie doradzali ( generalnie kopia spartherma sprzed X lat bez dalszego rozwoju )

    to co ja brałem jeszcze pod uwagę ( PW lub kominek z nasadą , obowiązkowo doprowadzenie powietrza z zewnątrz , ściany wermikulit lub szamot + deflektor + chłodnica )
    1)- lazar silesia ( niestety był dla mnie za małej mocy )
    2) - edilkmain thermofire ( odpadł z uwagi na sposób czyszczenie wymiennika w górnej części )
    3) - spartherm varia H20 ( byłem zdecydowany , pogodziłem się z cena , zaliczkowałem ... ale finalnie całokształt związany z nabyciem , sposobem sprzedaży tego w tym kraju spowodował , że zrezygnowałem z zakupu )
    4) finalnie kupiłem nowy kominek z PW Lazar Westa technicznie i patrząc na wyniki badań powinno być OK , o wynikach w normalnej eksploatacji po pierwszych paleniach zdam relację za około tydzień może dwa ( kominek bardzo rozsądny cenowo , jeśli się nie sprawdzi , zacisnę kiedyś zęby i wracam do nr 3 , który jak dla mnie z tego co widziałem, oglądałem , dotykałem , z samej konstrukcji jest jak na razie przynajmniej dla mnie absolutnie nr 1 ( podobnie jakościowo brunner ) ale obydwa paleniska tanie nie są

    pomijając to co napisali Panowie ( Ziemowit i Mariusz ) w czym mają 100% racji nie sposób pominąć kultury palenia lub raczej wędzenia drewna uprawianego przez użytkowników i potem licytację , u którego ile godzin się maksymalnie wędziło , niestety taki sposób palenia + mokre drewno to może i grzejniki nagrzeje ale ni jak się ma to do optymalnej temp spalania i zachodzących w palenisku procesów lub raczej ich braku czytaj czarnej szybie

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Ja zamówiłam Lechmę Exclusive.

    Wkład z wężownicą w UZ, doprowadzenie powietrza /przepustnica sterowana elektronicznie/, zawór bezpieczeństwa, sterownik z podłączeniem /bez hydrauliki/ 7960 brutto. Do tego dojdzie koszt podłączenia hydraulicznego ale to już nie jest jakś spora kasa. Za 6 grzejników 3 pompy, zasobnik i uzbrojenie kotłowni z kominkiem 7000 zł.
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Ja stawiam na CTMa

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    Napisz do Barto
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony