dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 113
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R Zobacz post
    ja Ci napiszę jako amator bo Panowie specjaliści w trąbie mają wprost ocenę danego wkładu ......

    może fachowcy się wysilą i pomogą komuś zainteresowanym kupnem

    no ale widać , że ciągle wolą prywatne wycieczki i złośliwości .. trochę jak chłopcy w piaskownicy

    Wojtek, wielkie dzięki za wsparcie, cierpliwość i pomoc
    do końca miesiąca mam dostać zwrot VAT-u i te pieniądze chcę przeznaczyć na kominek -w maju się wprowadzamy (tak, sama w to nie wierzę ) i chcę mieć chociaż juz wybrany wkład. Chyba pozostanę przy Weście.

    Mistrzu, też dzięki
    w aloesie - już mieszkam

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Romotop na wszystkich rynkach gdzie sprzedaje swoje wyroby , niezależnie czy to Polska czy Austria ,zaleca aby montaż wykonywały fachowe wykwalifikowane firmy nie zaś przypadkowi pracownicy ogólnobudowlani . Takie podejście jw przypadku kominka z płaszczem wodnym, który można podłączyć na wile "własnych" sposobów , w jest tym bardziej uzasadnione . Romotop organizuje szkolenia dla firm wykonawczych , zarówno kominkarskich jak i hydraulicznych , mające na celu zapoznanie produktami oraz omawia optymalne sposoby zamontowania danych wkładów . Ostatnie szkolenie w ośrodku szkoleniowym przy fabryce Romotop połączone było z prezentacją wodnego wkładu 6.6.2 TV pracującego w jednym układzie z kolektorem słonecznym .

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Szamot we wkładach ; wszystko można popsuć ..nawet szamot . Doświadczenie z 20 letniej praktyki w budowaniu kominków , poprzedzone wcześniejsza pracą w firmie zduńskiej mojego OJCA , pozwala mi na stwierdzenie że szamot zastosowany jak wyłożenie ścian paleniska we wkładzie kominkowym jest wielokrotnie trwalszy niż wermikulit . Koszt ewentualnej wymiany szamotów na ścianach wkładu kv6.6.2 TV to 200 zł

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    Wojtek, wielkie dzięki za wsparcie, cierpliwość i pomoc
    do końca miesiąca mam dostać zwrot VAT-u i te pieniądze chcę przeznaczyć na kominek -w maju się wprowadzamy (tak, sama w to nie wierzę ) i chcę mieć chociaż juz wybrany wkład. Chyba pozostanę przy Weście.

    Mistrzu, też dzięki
    Basbur,
    jak mogłaś to zrobić Mistrzowi . Zobacz , dwa wpisy pod rząd - literki mu
    sie poplątały ,tak szybko pisał , byś jednak milej na Romotopa spojrzała ...

  5. #45

    Domyślnie

    Eniu, Ty mi się tu nie mądruj, Ty mi lepiej doradź
    Co TY byś sobie kupił na moim miejscu?
    w aloesie - już mieszkam

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Kupiłby ..piec z szamotu ale Ty raczej nie potrzebujesz I tu muszę dodać moje ulubione "No chyba że": zastosujesz specjalny wkład CENTRALNEGO OGRZEWANIA do zabudowy w PIECU KAFLOWYM a takie na prawdę istnieją I będziemy mieli wszystkich usatysfakcjonowanych a potem to już na forum nastanie spokój No chyba że ...

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał basbur Zobacz post
    Eniu, Ty mi się tu nie mądruj, Ty mi lepiej doradź
    Co TY byś sobie kupił na moim miejscu?
    Ja bym pogodził Lazara i Mistrza i wziął ...Hajduka

    Albo rzuć monetę , bo tak faktycznie to trudny wybór . Jeden
    i drugi wkład niezły , jeden i drugi producent spuści Cie na drzewo
    jak tylko będzie mógł w przypadku gwarancji.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nie przejmuj się eniu jest powszechnie znany z niechęci do kominków z płaszczem wodnym.Natomiast ja uwazam że jest kilku dobrych producentów kominków z płaszczem między innymi i tych wymienionych w wypowiedzi eniu i jeżeli taki wkład jest w odpowiedni sposób podłączony może dać zadowolenie z jego posiadania
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  9. #49

    Domyślnie

    Napiszę tylko , że mam nadzieję , że kiedyś powstanie prawdziwe forum konsumentów
    Pozycjonujecie się drodzy sprzedawcy na guru kominkowych ale jak ktoś trafia tu w dobrej wierze nie chcecie ani doradzić ani pomóc a wasze wypowiedzi z ironią lub podtekstami między wierszami są powoli mało interesujące
    Najwyraźniej boli , że ktoś próbuje zweryfikować opnie , informacje ,ceny ... bo było fajnie jak przychodziła ciemna masa do punkciu i dała sobie wcisnąć co leżało zbyteczne i z niezłą marżą .... a teraz co klient może lub przynajmniej stara się zweryfikować ceny, sposób montażu wady lub zalety danego urządzenia

    Niestety powoli żal mi was , przykład z głupim Romotop-em lub Lechmą , non-stop na forum udziela się przynajmniej z 6-7 sprzedawców Pani ładnie się zapytała o różnice inny forumowicz a Lechme , wszyscy palą głupa lub udają , że nic nie wiedzą , generalnie ŻENADA

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R Zobacz post
    Napiszę tylko , że mam nadzieję , że kiedyś powstanie prawdziwe forum konsumentów
    Pozycjonujecie się drodzy sprzedawcy na guru kominkowych ale jak ktoś trafia tu w dobrej wierze nie chcecie ani doradzić ani pomóc a wasze wypowiedzi z ironią lub podtekstami między wierszami są powoli mało interesujące
    Najwyraźniej boli , że ktoś próbuje zweryfikować opnie , informacje ,ceny ... bo było fajnie jak przychodziła ciemna masa do punkciu i dała sobie wcisnąć co leżało zbyteczne i z niezłą marżą .... a teraz co klient może lub przynajmniej stara się zweryfikować ceny, sposób montażu wady lub zalety danego urządzenia

    Niestety powoli żal mi was , przykład z głupim Romotop-em lub Lechmą , non-stop na forum udziela się przynajmniej z 6-7 sprzedawców Pani ładnie się zapytała o różnice inny forumowicz a Lechme , wszyscy palą głupa lub udają , że nic nie wiedzą , generalnie ŻENADA
    Wotek R
    Twoje marudzenie tez żenuje ,jak się je czyta ... Ty tęsknisz za
    komunistyczną cenzurą? A może jesteś za młody , by pamiętać co
    to takiego? Mnie tez wkurzają debilne uwagi mające za zadanie
    li tylko wkleić reklamę.
    Z dwojga złego ,wolę jednak wolność słowa , od pałek zomowców.
    Też się łapię na tym ,że niepotrzebnie reaguję na teksty zasyfiające
    to forum, ale jednak miedzy wierszami jest sporo dobrego.

    Nie bądź jednym z malkontentów ,ogranicz swoje marudzenie i
    zaraz forum zrobi się ładniejsze .

    Forum konsumenckie ,to utopia . Jak tylko sie rozbuja, założyciel
    wpuści Mistrza z reklamami i po ptokach

  11. #51

    Domyślnie

    eniu nie marudzę tylko mnie wkurza to bezcelowe bicie piany miało być forum wymiany doświadczeń a wyszło z tego reklamowe stręczycielstwo

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R Zobacz post
    eniu nie marudzę tylko mnie wkurza to bezcelowe bicie piany miało być forum wymiany doświadczeń a wyszło z tego reklamowe stręczycielstwo
    Nic nie zrobisz . Jest to chyba jedyne forum , na którym warto
    występować ,trzeba mu wybaczyć ... A głupotę napiętnować

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Forum jest bardzo ciekawe piszą na nim ludzie i "wirtualne stwory " wyspecjalizowani w reklamie swojego drugiego JA . Piszą o kominkach nie ukrywam że jestem z branży , nasze www.. jest przy każdym wpisie, szkoda że inni postępują mniej uczciwie.. Wojtek R - chcesz porównać różne wkłady zapraszam masz u nas wybór, jak masz bliżej np do Piotra to także masz adres , inne adresy sprzedawców w płatnych reklamach na forum .

  14. #54
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R Zobacz post
    ..............Napiszę tylko , że mam nadzieję , że kiedyś powstanie prawdziwe forum konsumentów
    ................... wszyscy palą głupa lub udają , że nic nie wiedzą , generalnie ŻENADA
    Już to kiedyś powiedziałem forestowi aby założył oddzielny topik dla reklamiarzy.Mój smoluch z PŁW nadal sprawny bez wermikulitu.Na dworze ciepło grzejniki i podłogówka stojat a woda ,ZCWU ciepła 57 stC.Napaliłem se w smoluchu.Ty też tak możesz?????

  15. #55
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Forum jest bardzo ciekawe piszą na nim ludzie i "wirtualne stwory " wyspecjalizowani w reklamie swojego drugiego JA . Piszą o kominkach nie ukrywam że jestem z branży , nasze www.. jest przy każdym wpisie, szkoda że inni postępują mniej uczciwie.. Wojtek R - chcesz porównać różne wkłady zapraszam masz u nas wybór, jak masz bliżej np do Piotra to także masz adres , inne adresy sprzedawców w płatnych reklamach na forum .
    Ty chyba jesteś nowy on już ma wkład i to z górnej półki. hehehe.Jeszcze nic w nim nie robił ...normalnie nic.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    .Jeszcze nic w nim nie robił ...normalnie nic.
    no jak to nie naprawiałem system domykania wkładu

    tzn. dokręciłem przez cały sezon śrubkę 2x przy rączce torx-em nr 3 a proces naprawy zajął kilkanaście sekund

    a wkład z górnej półki to miałem mieć ....
    Ostatnio edytowane przez Wojtek R ; 15-04-2011 o 13:17

  17. #57
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ale twoja WESTA już milczy ...czyli w odstawkę do sezonu zimowego???Ja tam niczego nie dokręcam i torksy mi nie potrzebne. Szykuje się do przeglądu smolucha.250 zyla.

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R Zobacz post
    eniu nie marudzę tylko mnie wkurza to bezcelowe bicie piany miało być forum wymiany doświadczeń a wyszło z tego reklamowe stręczycielstwo

    Gdzie to tak pisało na poważnie i kiedy tak ktoś, kto wyłożył kasę na to forum zakładał?

    Cały świat i jakiekolwiek działanie opiera się na kasie, lub wzglednie dla zaspokojenia ambicji, czy potrzeb własnych. Jakąkolwiek by do nich dopisać ideę.

    Wymiana doświadczeń bezpłatnie u "kogoś" na forum.... Na forum utrzymywanych przez kogoś i po coś...
    No jak to się mówi, naiwnych nie sieją

  19. #59

    Domyślnie

    naiwnych faktycznie nie sieją tylko Murator bez tematów i problemów z forum do artykułów to by już chyba dawno umarł

    no bo ile lat z rzędu można pisać o zagęszczaniu warstwami pod posadzkę lub innych oczywistych oczywistościach

    do Panie Niktspecjalny ostatnio przepał wieczorem w sobotę i to w sumie chyba bardziej klimatycznie niż grzewczo ( ja lubię patrzeć w ogień ) choć może się przydało bo w nocy z 3 stopnie były

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mochitto

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-130
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Na mój gust hydraulik niewiele Ci powiedział, pewnie o czymś zapomniał lub nie miał pojęcia, że powinno się zastosować.
    Zestaw kominka z płaszczem wodnym, taki z którego będziesz zadowolony i nie zrobisz kotłowni z salonu to:
    - wkład 12-17 tys
    - zbiornik buforowy 2-8 tys
    - zawór podnoszący temperaturę powrotu 1,4 - 2 tys.
    - zawór 3 drogowy, +siłowik zaworu, 800zł
    - materiały instalacyjne (rurki, złączki, pompy..) 3 - 5 tys.
    - automatyka sterująca pompami i temp. wody 300 - 1500zł
    - automatyka sterująca procesem spalania 1-6 tys.
    - robocizna instalatora: ???
    tak sie zastanawiam nad kominkiem Kominek ISKIERKA LUX
    http://www.inotec.ovh.org/index.php?...mid=44&lang=pl

    ale załamał mnie monter bo wyliczył mi tyle samo za robocizne i dodatki ok 6000 zł.
    Jestem lekko podłamany i sie zastanawiam jak obiąc koszty?
    Da sie jakos ? Pewnie nie.
    A moze te piece na pellet ?
    Sam nie wiem co robic.




Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony