dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Kostka w strukturze płukanej - AVANTI Polbruku, PICCOLA ELEGANTE Libetu

    Witajcie,

    Proszę o opinię nt. kostek płukanych - ktoś kiedyś powiedział mi, że są trudne w utrzymaniu, samochody zostawiają trudne zmywalne ślady. Może ktoś się ustosunkować?

    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    ten ktoś ma sporo racji powierzchnia jest taka że łatwo wbija się w nią brud a trudno wydostaje
    widziałem taką na ciągach pieszych gdzieś na mieście jak jest zadeptana- masakra
    jeżeli masz zjazd lub wejście z drogi /piach, ziemia itp/ to zdecydowanie odpuśc taką
    może taka nie płukana,co? gładka zmiatasz i gotowe
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	203..jpg
Wyświetleń:	3029
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	11053  

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, kazda firma nazywa inaczej swoje kostki. Plukana- jesli chodzi o ta kostke z wierzchnia warstwa takich kamyczkow drobnych to tez na nia mowi sie ze to kostka z posypka. wizualnie to juz rzecz gustu ale w praktyce to ciezkie do utrzymania czystosci, ta kostka sie nadaje na rozne jakies drobne wstawki ale nie do ukladania na duzych powierzchniach bo naprawde ciezko utrzymac ja w czystosci, chyba ze ktos lubi chodzic co jakis czas z myjka cisnieniowa i splukiwac piach z niej nanoszony wczesniej, bo zmiatajac jest marny efekt, wiem z praktyki bo jestem brukarzem i mialem stycznosc z ta kostka
    pozdrawiam

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piterek_Wołomin
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalp Zobacz post
    Witajcie,

    Proszę o opinię nt. kostek płukanych - ktoś kiedyś powiedział mi, że są trudne w utrzymaniu, samochody zostawiają trudne zmywalne ślady. Może ktoś się ustosunkować?

    Michał
    Witam,
    tak się składa, że pracowałem w Libecie, nie polecam tego typu kostki na chodniki, ścieżki a w szczególności podjazdy jest bardzo delikatna tzn. te kamyki z wierzchu bardzo łatwo odpadają nawet przy tarciu ręką. Wg mnie można to stosować jedynie jako obwódkę dookoła domu tam gdzie się chodzi bardzo rzadko albo wcale. Nie pracuje już tam 3 lata i nie wiem czy jeszcze robią kostki śrutowane, wygląda podobnie a na pewno jest dużo trwalsze. Były też kostki obijane całkiem fajnie to wyglądało ale również nie wiem czy mają jeszcze w ofercie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piterek_Wołomin Zobacz post
    Witam,
    tak się składa, że pracowałem w Libecie, nie polecam tego typu kostki na chodniki, ścieżki a w szczególności podjazdy jest bardzo delikatna tzn. te kamyki z wierzchu bardzo łatwo odpadają nawet przy tarciu ręką. Wg mnie można to stosować jedynie jako obwódkę dookoła domu tam gdzie się chodzi bardzo rzadko albo wcale. Nie pracuje już tam 3 lata i nie wiem czy jeszcze robią kostki śrutowane, wygląda podobnie a na pewno jest dużo trwalsze. Były też kostki obijane całkiem fajnie to wyglądało ale również nie wiem czy mają jeszcze w ofercie.

    Jest dokładnie odwrotnie niż pan napisał. Odpadające kamyki to tzw. zarób betonowy, który musi zostać wypłukany z warstwy wierzchniej. Ziarna kruszywa można usunąć z kostki tylko młotkiem. Co do przyczepności – łatwiej zabrudzić oponami zwykłą kostkę niż kostkę płukaną. Bo w płukanej kruszywo daje lepszą przyczepność i koło samochodu trudniej wpada w poślizg.

  6. #6

    Domyślnie

    Jest jeszcze Semmelrocka Naturo z tej serii. Miał ktos moze opinie wlascicieli z pierwszej reki jak sie ta kostka sprawuje ? Do tej pory widzialem w tylko w 2 miejscach ale przy asfalcie i tam wyglada super. Zastanawiam sie jak to bedzie wygladalo przy dojezdzie z drogi polnej.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Zakrzów
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    witam, interesuje mnie ta kosta Avanti Polbruku kolory szary i grafit. Czy ktoś takową posiada? Jak się sprawuje? Mam do ułożenia cały hektar tego, ok 400m2

  8. #8

    Domyślnie

    Moim zdaniem żeby nie brudziło się najlepiej wybrać ciemniejszy odcień i po sprawie albo iść w beganit Polbruku, który jest ładniejszy brudny ze względu na swoją strukturę. Mnie osobiście najbardziej podoba się napoli/contry Polbruku. Fotki na stronie. Duże rabaty powyżej 100 kw na cały Polbruk. Pozdrawiam. Wysyłam w dowolne miejsce w Polsce.

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem na wysli mercado a napisałem beganit. Przepraszam.

  10. #10

    Domyślnie

    odswiezam temat - czy ktos z uzytkownikow moze podzielic sie swoimi spostrzezeniami na temat kostki plukanej? Jak sie sprawuje, czy te kamyczki sie nie wykruszaja i jak z brudem?

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lord_yabol

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    okolice Bochni
    Kod pocztowy
    32-720
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    odswiezam temat - czy ktos z uzytkownikow moze podzielic sie swoimi spostrzezeniami na temat kostki plukanej? Jak sie sprawuje, czy te kamyczki sie nie wykruszaja i jak z brudem?
    Bardziej martwiłbym się tym że przyjdzie kostka nie dobrze wypłukana z widocznym cementem. Tak jak w moim przypadku dwa razy ( raz po reklamacji)przywieziono taki wadliwy towar. Dlatego produkty Libetu omijam szerokim łukiem. Szczegóły mojego przypadku są w tym dziale ze zdjęciami.

    Polbruk ma droniejszy kamyczek i dodawany jest barwnik który blaknie z czasem.

    Kostka pomimo wad dopłukania dobrze się czyści ale specjalna warstwa blokująca wodę to ściema.

  12. #12

    Domyślnie

    Mam Avanti Polbruku na schodach wejściowych i tarasie.Jeżeli chodzi o trwałość to nie zauważyłem jakichkolwiek nieprawidłowości ( wykruszania).Natomiast czyszczenie już jest problemowe - szczotka albo myjka.Przy dzieciakach biegających po ogrodzie a potem na taras to trochę czyszczenia jest. Płukanej nigdy nie dawałbym na wjazd ..

  13. #13

    Domyślnie

    To zależy w jakim kolorze ma być kostka i jak wygląda Twoja droga dojazdowa.
    Nie polecam na wjazd kostki jasnej - biała, szara... Musiałbyś co 2 dni myć podjazd.
    Jeżeli chodzi o jakieś chodniki, jest już lepiej.
    Natomiast w kolorze grafitu nie ma tego problemu.

    Widzę po postach, że są problemy z kostką, z Libetu.
    Osobiście mogę polecić Drewbet - jeżeli ktoś byłby zainteresowany zapraszam na priv

    michalp skąd jesteś?
    Ostatnio edytowane przez hagblueberry ; 26-04-2016 o 22:18

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Odświerze temat może ktoś jeszcze potwierdzi / zaprzeczy czy kostka szlachetna czyli płukana jest dobra opcja jeśli chodzi o czyszczenie czy trwałość powierzchni? nam sie spodała kostka poniżej firmy DrogBruk taka troche tansza alternatywa pozbruku kolor onyks czyli najciemniejsza - co sadzicie? Ponizej zdjecie jak wyglada w realu.
    http://www.drogbruk.pl/primavera
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170701_131102.jpg
Wyświetleń:	961
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	392910

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony