dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anusiac

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Question Farba silikonowa Atlasa

    Witam!
    Chciałabym prosić o prade w sprawie farby silikonowej do elewacji firmy Atlas. Niedawno zakupilismy taką włąsnie farbę i mamy z tego powodu niemałe problemy, wybralismy te firme ponieważ ma dobrą renome i nie chcieliśmy kupować taniego nie sprawdzonego produktu, sądziliśmy że to jedna z lepszych na polskim rynku. Otóż, latem zeszłego roku ociepliliśmy dom na styropian naciągnięto szary klej, teraz zaczęliśmy wykańczać elewację. Na szary klej naciągnieto biały Cekol (żeby miec pewność że farba pokryje) i przytarto, a że powieżchnia nie była w 100% równa spod cekolu gdzieniegdzie przebijał po przytarciu szary klej. Na to pomalowano gruntem Atlasa z dodatkiem pigmentu w kolorze farby (żółty) i w końcu na to miała pójść farba silikonowa. Majstrom juz po otwarciu pierwszego wiadra wydało sie dziwne że farba jest jakas rzadka, a z doświadczenia wiedza że taka farba powinna być dość gęsta, a tu niemal wodnista konsystencja... Farba maluje sie jak wodą i po pomalowaniu pierwszej warstwy nie było widac efektu, szary jak przebijał tak przebija, odczekano aż pierwsza warstwa wyschnie i pomalowano drugi raz ale jest to samo, szary kolor przebija przez dwie warstwy farby... Dodam że taka farbe teoretycznie mozna kłaść juz na szary klej i pownna bez problemu pokryć a tu na biały nie kryje
    Farbę zareklamowaliśmy i Atlas przysłał swojego eksperta, który juz na pierwszy rzut oka stwierdził że farba jest o wiele za rzadka, a jak pobrudził sobie ręce to zdziwił sie że tak łatwo może ją zmyć sama wodą (a powinmno to byc niemozliwe) spisał protokół i stwierdził że bez wątpienia jest to ewidentna wina farby... farbe wyslano do laboratorium gdzie stiwerdzono że wszystko jest w porządku, będziemy sie ocywiście odwołytwać... czy spotkał sie Ktoś wcześniej z taka sytuacja i co w takiej sytuacji powinnam teraz zrobić, jesli jednak nasze reklamacje nie zostana uwzględnione, co zrobic żeby ta farba jednak pokryła. Na farbę która miała starczyć na dwukrotne pomalowanie domu wydalismy niecałe 3000zł i nie chcemy kupowac więcej farby bo to jak wyrzucanie pieniędzy w błoto.
    Prosze o radę i z góry bardzo dziekuje za odpowiedź
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    3 tysia na sama farbe .... sporo....
    podstawowym problemem jest to ze to atlas....
    co Ci poradzic? walcz....

    i jeszcze ten cekol C35....
    ech....
    "wybralismy te firme ponieważ ma dobrą renome i nie chcieliśmy kupować taniego nie sprawdzonego produktu, sądziliśmy że to jedna z lepszych na polskim rynku"
    ech....
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 19-05-2010 o 22:46
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anusiac

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3

    Post

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    3 tysia na sama farbe .... sporo....
    podstawowym problemem jest to ze to atlas....
    co Ci poradzic? walcz....

    i jeszcze ten cekol C35....
    ech....
    "wybralismy te firme ponieważ ma dobrą renome i nie chcieliśmy kupować taniego nie sprawdzonego produktu, sądziliśmy że to jedna z lepszych na polskim rynku"
    ech....
    A co nie tak jest z cekolem, podłoże zostało przygotowane tak jak trzeba a nawet jeszcze lepiej, bo farba powinna pokryc i na szary klej, a z tego co sie orientowaliśmy Atlas uznawany jest za jedną z najlepszych firm w tej branży i większośc sklepów sprzedaje Atlasa bo inne firmy mają słabsze choć w wiele tańsze produkty.

  4. #4
    GR***CH
    Guest
    GR***CH

    Domyślnie

    Cekol jest jak najbardziej ok.Robiliśmy tym materiałem 3 lata temu. I wtedy odradzano nam Atlas bo firma jak najbardziej znana i ma faktycznie dobre produkty ale jakie? kleje, zaprawy, grunty tak chodz z gruntami to bym dyskutował ale nie farby silikonowe. Ten temat to dla nich doświadczenia.My osobiście zastosowaliśmy przygotowana na zamówienie farbę dekoral i tu nie ma się co śmiać bo po wejściu we współpracę z sigmą ich produkt o symbolu pw3000 z dodatkiem antygrafiti to rewelacja. Cenowo górna półka ale do dziś nie ma żadnych problemów. Atlas jest dobrą firmą ale w niektórych tematach dopiero się uczą i tu jest problem.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał GRANDTECH Zobacz post
    Cekol jest jak najbardziej ok.
    I tutaj pytanie do autora - jaki Cekol był położony, bo tego nie napisałaś? Informacja, że biały niewiele mówi...

    Cytat Napisał GRANDTECH Zobacz post
    Atlas bo firma jak najbardziej znana i ma faktycznie dobre produkty ale jakie? kleje, zaprawy, grunty tak chodz z gruntami to bym dyskutował ale nie farby silikonowe. Ten temat to dla nich doświadczenia.
    Z tym zgadzam się w stu procentach!
    Trzymajmy się ciepło

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    właśnie zdecydowałam się na tynk mineralny atlasa barwiony, po przeczytaniu włos mi się zjeżył, podpowiedzcie póki jeszcze nie kupiony czy może być czy jednak zmienić wybór? elewacja docieplona styropianem 20cm i zaciągnięta klejem, na to miał iść właśnie cekol (nie wiem jaki-podkładowy jakiś mi zaproponowano)
    druga opcja to tynk akrylowy dekoral , tyle że wyjdzie 2x drożej a cena jednak istotna jest dla mnie, i już ostatnie pytanie, a może pomalować podkładem ten klej a tynk później, tylko czy duże znaczenie ma w tej chwili wybranie gruntu do późniejszego tynku, czy już na tym etapie koniecznie muszę wiedzieć co za tynk będzie?
    przepraszam, że trochę nie na temat ale od piątku szukam właściwego miejsca...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    po pierwsze: Po co ten cekol????Zakladam ze to ma byc C35 na bazie bialego cementu, tyle ze ten produkt jest mocno pylacy i trzeba uwazac przy gruntowaniu na wlasciwy dobor gruntu. Warstwa zbrojaca czyli siatka z klejem powinna zostac przygotowana w taki sposob ze nie trzeba juz dodatkowych warstw typu CEKOL C35.
    Co do tynku mineralnego: czy bedzie bialy czy juz w jednym z tych pastelowych jasnych kolorow to i tak trzeba go malowac farba egalizacyjna. W zaleznosci od producenta grunt pod tynk moze byc jeden dla wszystkich rodzajow tynkow, lub: dla kazdego osobno (Kreisel np)
    Cena: czy wykonawca dodatkowo liczy sobie za pomalowanie elewacji? bo wtedy czesto okazuje sie ze mineralny kosztuje tyle samo co akryl lub silikat
    Producent: sugerowalbym wybrac jednego z tych: Dryvit, STO, Caparol, ewentualnie Henkel/Ceresit
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    dzięki fighter, liczyłam, że mineralnego nie trzeba będzie malować przez kilka najbliższych lat, a potem to się umaluje w celu odświeżenia elewacji, jeśli koniecznie trzeba to rzeczywiście przestaje mieć sens, w takim razie muszę się rozejrzeć

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wiesz w teorii "czytaj karta techniczna produktu" Atlas CERMIT SN i DR masz zapis: Po wyschnięciu nie wymaga malowania farbą egalizacyjną w celu wyrównania barwy.
    ale to wg mnie czysta teoria, za duzo warunków trzeba spełnic aby rzeczywiscie masa wyszla w jednolitym kolorze. Przede wszytskim nierownomierny czas schniecia powoduje przebarwienia i 'łaty"
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Ja za chwile, bede robil tynk w takiej konfiguracji jak KamaG, tzn. tynk mineralny Atlasa, ale bialy (bedzie biala elewacja). I pytanie czy w tym przypadku mozna pominac farbe eglizacyjna?
    Drugie pytanie, czy ten gladki tynk chyba MS to dobry pomysl?

    A moze zamiast Atlasa, tynk mineralny Kreisel?? (tylko te dwa mam do wyboru od reki w mojej hurtowni)

    pozdrawiam
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Ja za chwile, bede robil tynk w takiej konfiguracji jak KamaG, tzn. tynk mineralny Atlasa, ale bialy (bedzie biala elewacja). I pytanie czy w tym przypadku mozna pominac farbe eglizacyjna?
    Można, ale szybko przekonasz się, że malowanie tynku mineralnego jest nieuniknione w celu utrzymaja go w czystości. Już po dwóch latach widać wyraźne zmiany kolorystyczne oraz płowienie i szarzenie niemalowanego tynku mineralnego. W ostatecznym rozrachunku lepiej i taniej jest pomalować tynk podczas wykonywania elewacji.

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Drugie pytanie, czy ten gladki tynk chyba MS to dobry pomysl?
    Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w systemach ociepleń jest stosowanie tynków strukturalnych, ze względu na ich zdolność do skrywania ewentualnych niedoskonałości, powstałych w procesie wykonywania elewacji.

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    A moze zamiast Atlasa, tynk mineralny Kreisel?? (tylko te dwa mam do wyboru od reki w mojej hurtowni)
    Według mnie to tynki z jednej półki jakościowej
    Trzymajmy się ciepło

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Farby Atlasa to katastrofa.
    Proponuję sprawę oddać do rzecznika konsumenta i federacji konsumentów.
    Ponadto radzę sprawdzić farbę specyfikację z badaniami laboratoryjnymi.

    Niezależnie - technologia prac - zadziwiająca.

    1. komponenty powinny być wszyskie od jednego producenta
    2. warstwa zbrojona winna być otynkowana tynkiem strukturalnym

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Fighter1983,
    Pisałes o firmie Caparol, czyli dostepna farba elewacyjna to Alpina, Słyszałem o niej dobre opinie od znajomych, Jesli chcialbym nią pomalować elewację, tzn wyprawkę na styropianie czy muszę gruntować? Alpina pisze o rozcienczonej farbie jako gruncie czy to dobry pomysł?
    A co jesli bede malował dopiero na wiosne, czym zabezpieczyć elewację na zimę?
    Zastanawiałem sie zeby na zimę dać zwykłą farbe elewacyjna "no name" z supermarketu zmieszaną z gruntem, czy to dobry pomysł?

    Pozdrawiam
    M
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ryan78

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    49

    Domyślnie

    Czytam i nie wierzę, instrukcja ITB dotycząca systemów ociepleniowych (ETICS) jest chyba jedna. Nie słyszałem również aby jakikolwiek z producentów systemów ociepleniowych zamieszczał w swoich aprobatach szpachlowanie Cekolem na warstwę zbrojąca ( znaczący producenci w swoich systemach oferują biały klej zbrojeniowy). Tynk mineralny (materiał hydrofilowy) nie pomalowany farbą daję mu 2 sezony. Drodzy forumowicze wybierajcie dobre systemy ociepleniowe np. Sto, Caparol, Basf, czytajcie karty techniczne i aprobaty systemów.

  15. #15

    Domyślnie mam tyk mineralny od 13 lat

    Cytat Napisał ryan78 Zobacz post
    Czytam i nie wierzę, instrukcja ITB dotycząca systemów ociepleniowych (ETICS) jest chyba jedna. Nie słyszałem również aby jakikolwiek z producentów systemów ociepleniowych zamieszczał w swoich aprobatach szpachlowanie Cekolem na warstwę zbrojąca ( znaczący producenci w swoich systemach oferują biały klej zbrojeniowy). Tynk mineralny (materiał hydrofilowy) nie pomalowany farbą daję mu 2 sezony. Drodzy forumowicze wybierajcie dobre systemy ociepleniowe np. Sto, Caparol, Basf, czytajcie karty techniczne i aprobaty systemów.
    Mam tynk mineralny ATLAS już 13 lat na ścianie, tzw. kornik. Po założeniu był równy powierzchniowo i w kolorze. Trzeba tylko zatrudnić fachowców, którzy zrobią to sprawnie. Po 10 latach trochę zbladł, był jasny beżowy. Teraz jest już brudny i trzeba go odświeżyć, użyjemy do tego farby silikatowej.
    budowa Suchy Las

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony