dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Drenaz wokół domu

    Witam
    Temat niestety na czasie i po weryfikacji go z kilkoma wykonawcami nasuneły sie pytania. Może najpierw krótka charakterystyka.
    Dom niepodpiwniczony posadowiony na gruncie gliniastym wokoło budynku obsypany piachem , choc po obecnych opadach deszczu nie stworzyły sie jakieś znaczących ilościach kałuże pomimo że nie ma czarnoziemu. fundamenty pomalowane czarnym mazidłem i obklejone styrodurem. W planach zrobienie jest odprowadzanie wody deszczowej z rynien do studni chłonnej.
    Czy przy takim gruncie rodzimym powinienem wykonąc drenaz budynku ? Opinie jednego wykonawcy żeby zrobić . Drugi wykonawca stwierdza iż nie ma potrzeby tego robic gdyz woda z gruntu rodzimego będzie sie gromadzić w zrobionym drenażu budynku , a wystarczy obłozyc przyklejony styrodur folia kubełkową ,gdyż nie ma wód gruntowych przy których to wysokim stanie robi sie drenaż , ale wyczytałem że przy gruncie nieprzepuszczalnym równiez powinno sie go zorbić. I Jak zrobić?
    Drugi problem to taki iż garaz , który jest w bryle budynku jest dośc blisko gruntu i przy obecnych opadach pojawiła mi sie zawilgocona wylewka. Co wobec takiego stanu rzeczy w tym miejscu.
    Następny problem to jedna sciana garażu jest w odległosci trzech metrów od innego budynku , który stoi w granicy naszej działki , czy tam nie powinienm wykonac drenazu ? Woda wsiąknięta w tamten gliniasty grunt powoduje mi podciaganie jej na ścianie . Mam zagwozdkę , może cos doradzicie??
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dać drenaż .
    Ale zrobić tak ;przy zasypywaniu dać deskę 10 cm od styroduru i zasypywać między styrodurem a deską piachem poza deską ziemia rodzima.
    Deskę sukcesywnie podnosić.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Dać drenaż .
    Ale zrobić tak ;przy zasypywaniu dać deskę 10 cm od styroduru i zasypywać między styrodurem a deską piachem poza deską ziemia rodzima.
    Deskę sukcesywnie podnosić.
    A co nam daje ten zabieg z deską i dlaczego akurat 10 cm przegrody z piasku pomiędzy izolacja a obsypką?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał radja13 Zobacz post
    A co nam daje ten zabieg z deską i dlaczego akurat 10 cm przegrody z piasku pomiędzy izolacja a obsypką?
    Ograniczymy ilość wody opadowej która będzie infiltrować w kierunku drenu.
    Można zastosować XPS z rowkami i membraną .


  5. #5

    Domyślnie

    Zrób drenaż bedziesz miał porządek.
    W polsce wiele ludzi się nie myje ale nie znaczy że tak warto postępować

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Circulus

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Ograniczymy ilość wody opadowej która będzie infiltrować w kierunku drenu.
    Można zastosować XPS z rowkami i membraną .

    Temat również mnie interesuje, więc zapytam co to takiego XPS?
    Druga sprawa, u mnie zasypywać ma koparka, więc takie cyzelowanie z deseczką raczej nie przejdzie... Jak do tego podejść, na co uważać?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    chcesz robić "drenaż" a nie masz gdzie odprowadzać wody...

    a te "zawilgacanie" to raczej jest wynik braku/uszkodzenia/niewłaściwej izolacji przeciwwilgociowej

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Circulus Zobacz post
    Temat również mnie interesuje, więc zapytam co to takiego XPS?
    Druga sprawa, u mnie zasypywać ma koparka, więc takie cyzelowanie z deseczką raczej nie przejdzie... Jak do tego podejść, na co uważać?
    http://www.e-izolacje.pl/XPS_cala_pr...anie,3361.html

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Circulus

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    To jeszcze wrócę do pytania o zasypanie fundamentu. Jeśli już będzie drenaż i dobra izolacja ścian fund., w tym folia kubełkowa, to nadal upierać się przy zasypywaniu najpierw piaskiem, czy wystarczy gruntem rodzimym?? Grunt rodzimy to głównie sucha i b. zbita glina, właściwie ił. Wód gruntowych do ok. 5m brak.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

  11. #11

    Domyślnie

    Podepnę się z pytaniem,dom już stoi,jest podpiwniczony,kopałem niedawno studnie chłonne i już na 140cm zaczeła podbijać woda.Więc woda też musi być na fundamencie,czy robić drenaż to wiem że tak ale mam pytanie gdzie odprowadzić tą wodę,nie mam kanalizacji burzowej ale za to jest rów melioracyjny który odprowadza wodę z pobliskiego osiedla do jeziorka,czy również mogę się podpiąć do rowu.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Jak głęboki jest to rów i czy uwzględniając spadek rury uda Ci się wpiąć do niego na przyzwoitym poziomie, żeby nie cofało Ci wody z rowu pod dom?
    Ew. możesz zrobić system odwodnienia z pompą automatyczną, która pod ciśnieniem wtłoczy wodę w rów, oraz jakiś zawór zwrotny zabezpieczający przed cofką.
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  13. #13

    Domyślnie

    Już sprawdzałem,spadek do rowu będzie przyzwoity,o zaworach pamiętam już mnie raz podlało z kanalizacji,mam jeszcze pytanie gdzie wszystkie sprawy papierkowe załatwiać.Chodzi o zgodę podłączenia się do tego rowu,oraz ma może ktoś namiar na firmę która mogła by wykonać takie odwodnienie,woj.mazowieckie.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych właściwy pod względem miejsca zamieszkania Od nich uzyskasz zgodę. Zerknij na ich stronę - tam się dowiesz, które biuro obsługuje Twój powiat. W tymże biurze powinieneś też podpytać o osoby zajmujące się takimi projektami - powinni Ci kogoś podpowiedzieć, z kim mają "współpracę", żeby łatwo i gładko poszło
    Ostatnio edytowane przez Martinezio ; 07-06-2010 o 10:19
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  15. #15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony