dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79
  1. #1

    Domyślnie

    Witam. No właśnie co mam wybrać?
    1.Czy oprócz ceny jest jeszcze jakaś różnica we właściwościach?
    2.Czy to prawda że przy trapezówce jest mniejszy odpad?
    3.Czy to prawda że przy blachodachówce trzeba przebijać łaty na których kiedyś był eternit. Przy trapezówce nie trzeba. Tak przynajmiej twierdzi "fachowiec" który chce to robić.
    4. Czy 15 zł/m2 jest dobrą ceną za robociznę?
    Przepraszam za tendencyjne pytania ale jestem zielony w tych sprawach. W archiwach nie mam czasu grzebać bo jadę na kablu tel.

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze pytanie, a podoba Ci się blacha trapezowa. Ja nie wyobrażam sobie swojego dachu pokrytego blachą trapezową. Albo jest to kwestia gustu, albo chcesz pokryć coś innego niż dach swojego domu.
    Co do odpadów - to kwestia dachu. Mam prosty dwu spadowy dach i odpadów miałem jakieś 4m2. Chyba nie jest to dużo.
    Cena 15zł/m2 za położenie blachy. Standardowa.

  3. #3

    Domyślnie

    Mi tez sie nie podoba. Tylko zastanawia mnie fakt dlaczego ten "fachowiec" cały czas mi wmawia żebym wybrał trapez. Czy dla niego jest jakaś róźnica co kładzie? A co do tych łąt, to dla czego przy trapezówce obecne łaty mogą zostać a przy balchodachówce trzeba przebijać. czy on nie robi mnie w balona?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie robi w balona.
    Blachodachówkę przykręca się w miejscach przetłoczeń (producent podaje rozstaw łat jest to bardzo istotne i zależne od danej blachodachówki. Najpierw musisz zdecydować się jaką chcesz mieć a potem dowiadujesz się jaki jest rozstaw łat.
    Przy blasze trapezowej nie ma to znaczenia - Ważne jest aby odstępy były równe i nie zbyt rzadkie. Gdy jest "za mało łat" możesz dobić brakujące.
    PZDR.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem, czy jakaś trapezówka jest podobnie zabezpieczona jak blachodachówka, o wyglądzie nie wspominając. Jeśli naprawdę nie chcesz nabijać nowych łat, zastanów się nad blachodachówką samonośną (Regola czy jakoś tak).
    Przy prostym dachu - z małą ilością kalenic i koszy - blachodachówkę położysz samodzielnie w 2 - 3 osoby.

  6. #6

    Domyślnie

    Aziel ma rację. Blachodachówka jest dobrze zabezpieczona, ale istotny jest rozstaw. Na swoim dachu mam łaty nabijane co 35cm, pod konkretną blachę. Co do ułożenia to też jest prosta sprawa. Sam ją kładłem z ojcem i teściem i zajęło nam to jakieś 4-5 dni z obróbkami na dachu 160m2. Zapraszam na www.

    _________________
    Ach bym zapomniał - jesteśmy totalnymi amatorami

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2002-11-28 11:35 ]</font>

  7. #7

    Domyślnie

    Odpowiedzi Szanownych grupowiczów są dla mnie bardzo ważne i z góry za nie dziękuję. Jestem zdecydowany na balchodachówkę.
    Czy ktoś ma pokryty dach blachodachówką Regola ? Jak to wygląda w praktyce czy rzeczywiście jest ona bardzo dobra, jak z cena w porównaniu do tradycynej blachodachówki?

  8. #8

    Domyślnie

    Nie mam regoli i brak mi doświadczenia z tą blachą. Są to arkusze gdzie jest jeden rząd dachówek w poziomie i całość zamocowana jest na metalowej łacie. Co to cen to kształtuje się coś ok. 37zł/m2 czyli w porównaniu z innymi blachami prawie 2 razy więcej. Chyba się nie opłaca.
    Zajrzyj na strony www planji.
    Pozdrawiam


  9. #9

    Domyślnie

    Obecnie mam eternit gdzie rozstaw łat wynosi chyba 40 cm. Z tego co piszecie wynika że jest taka możliwość aby kupić tradycyjną blachodachówkę pod wymiar łat. Czy ktoś z grupowiczów spotkał się z przypadkiem gdzie blachodachówka była pod wymiar łat po eternicie? Blachodachówka Regola jest dla mnie za droga

  10. #10

    Domyślnie

    Witam.
    Wykonawca namawiał Cię na trapezówkę, ponieważ ją się jeszcze łatwiej układa. Jeśli chodzi o zabezpieczenia to są one takie same jak dla blachodachówek. Jest to ta sam ablacha tylko inaczej tłoczona. Ja też kładłem blachodachówkę i wykonwca cały czas mówił, jak to lepiej jest położyć trapezówkę itd. Powiedziałem mu, że jak nie umie kłaść blachodachówki to niech nie robi. Ucichł ale zrobił dobrze.

  11. #11

    Domyślnie

    Tak jak pisałem mam rozstaw co 35cm. Blacha jest z Borgi za jakieś 20zł/m2.
    Robiłem od podstaw więc nie miało to znaczenia.
    Wiem jednak, że są blachy z rozstawem co 40cm. Na Twoim miejscu nie szukałbym pod eternit, tylko zmierzył rozstaw łat i szukał coś na ten wymiar. Przykręcenie blach ma też pewnien margines dokładności więc jeśli to będzie trochę inny wymiar niż 40 to i tak poradzisz sobie.
    Wiem, że firtma dablex ma długość blachy co 40cm. Adres http://www.dablex.pl Odzdziały w całej polsce. Ceny ok.

    Pozdrawiam


  12. #12

    Domyślnie

    Co do zabezpieczeń blachy, jako materiału wyjściowego - nie ma zadnych różnic pomiędzy blachodachówką, a blachą trapezową. Materiał jest ten sam, najczęściej blacha w paśmie 1250 mm, grubośc (dla indywidualnego budownictwa) papierowa (0,5; 0,55; 0,6; 0,63 mm). Ocynk 275 g/m2, powłoka lakiernicza pocieniona (0,15 mikrometra) lub standard 0,25.
    Tak że dowcip leży jedynie w marketingu i estetyce. Co wiecej - wskutek znacznie mniejszych promieni zagięć w blachodachówce szybciej może wystąpić spękanie powłoki lakierniczej na zagięciach - gdy materiał malarski nie jest 1-szej klasy

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luna_tyk dnia 2002-11-28 12:24 ]</font>

  13. #13

    Domyślnie

    Trapezówkę kładzie się głównie na hale przemysłowe, nie jest ładna. Nie jestem pewna, ale chyba Rautaruuki ma rozstaw 40cm.

  14. #14

    Domyślnie

    Lunatyk nie pomieszałeś czegoś ? Chyba właśnie w trapezówce łatwiej dochodzi do uszkodzenia na zagięciu - ma przecież prawie 90st...
    Te blachy różnią się głównie nośnością, dlatego trapez stosuje się przy dużych rozpiętościach podpór (łat i ryglówki) w budownictwie przemysłowym.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie pomieszałem - w blasze trapezowej masz wszędzie (praktycznie) kąty rozwarte. W blachodachówce oprócz kątów ostrych masz także zagięcie "przestrzenne" - naroża etc. Tylko jedna blacha trapezowa ma kąt prawie prosty - to stary profil T55, wręcz archaiczny. Inne blachy nie mają tak sztywnych przetłoczeń.
    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Luna_tyk ma rację z tymi przetłoczeniami.
    Rautaruuki Maxi Elita ma moduł długości 40 cm.

  17. #17

    Domyślnie

    Oż kurcze, wejdę w sobotę na dach i zobaczę jak to jest, zaskoczyliście mnie

  18. #18

    Domyślnie

    Nie zapomnij o niezbędnych środkach BHP - szelki, linka, na drugim końcu liny mąż mocno zaparty w ziemię...

  19. #19

    Domyślnie


    Może wreszcie zostanę forumowiczem?

  20. #20

    Domyślnie

    Nie muszę, przy jednej części budynku stoi jeszcze rusztowanie - ma poręcze i bortnice
    A na męża wolałabym nie liczyć, sam spadł już z rusztowania i ze schodów

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony