dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 163
  1. #1

    Domyślnie BLACHODACHÓWKA PLANNJA - wątek zbiorczy: opinie, uwagi, kolorystyka, dyskusja

    Mam zamiara kupić blachodachówkę z firmy Plannja, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś doświadczenie z tymi bachodachówkami (dobre czy złe).

  2. #2

    Domyślnie

    Też chciałem kłaść blachodachówkę tej firmy (rodzaj: Regola)
    Zrobiłem jednak wycenę dachówki cementowej Braas.
    Wyszło taniej. Już leży na dachu.

  3. #3

    Domyślnie

    Jaka grubośc blachy? 0,5 mm znaczy dobra blacha.

  4. #4

    Domyślnie

    W "reklamówkach" firma ta podaje, że wykonuje blachodachówkę z blachy o grubości 0,55 mm.

  5. #5

    Domyślnie

    To nieźle. Ja co prawda mam inną ale ta też spełnia ten podstawowy warunek.
    Poradź się blacharza, zapytaj go o zdanie. To dośc pewbe i praktyczne źródła informacji.

    Natomiast jestem zaskoczony kosztami dachu seba. Sebo: ile wyszło za m kw dachu (bez obróbek)?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam dach czterospadowy w kształcie litery "Y". Nie mam żadnych lukarn. Jedna ściana szczytowa.
    Ciężko mi teraz stwierdzić ile za m2 bez obróbek.
    Różnica cenowa wyszła około 1 tyś. Robocizna za blachodachówkę Regola więcej o około 6 zł/m2.
    W takim wypadku nie było się nad czy zastanawiać.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    EM nie powinieneś być zaskoczony kosztami dachu z dachówki ale kosztami blachy Plannja
    Może nie tyle całej Plannji co właśnie Regoli. Jest to blacha samonośna więc oszczędza się na drewnie ale sama w sobie kosztuje sporo.
    Acha - ponieważ są to pasy blachy więc dobra jest na skomplikowane dachy bo jest mało odpadów.

  8. #8

    Domyślnie

    Podziwiam!
    Może dlatego, ze Regola wychodzi generalnie drożej w zakupie i kładzeniu? Mnie po porównaniu dachówki cementowej i blachodachówki róznica wyszła o ponad 50% tj. ponad 10 000 zł na korzyśc tej ostatniej. Tak więc mam dach z blachodachówki (Finco-stal). Blacharz nie znał wcześniej tego typu ale po robocie stwierdził, że jakośc jest bardzo dobra; zreszta inne opinie też były pochlebne.
    Ponieważ dach dopiero wczoraj przeżył pierwsze (wygrane) starcie z dużą ilością wody trudno mi się wypowiadać na podstawie własnych doświadczeń. Po tygodniu jest OK!

  9. #9

    Domyślnie

    kurde mole - ja jestem skazany na lekkie pokrycie dachu to co mam zrobić???!!!.
    Dach jest kopertowy i ma trzy kafry.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    POLECAM BLACHODACHÓWKĘ PRUSZYŃSKIEGO!JEST TANIA A DOBRA!

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Regola jest dobra właśnie przy skomplikowanym dachu. Trzeba tylko poszukać blacharza który już ją kładł (żeby dopiero się nie uczył). No i oszczędza się na łatach i kontrłatach.
    Poza Regolą Plannja ma też inne blachy które są sporo tańsze.
    Najlepiej dać kilku różnym firmom rzuty dachu do wyceny kompletnego pokrycia (z obróbkami). Wtedy można porónać koszty. Cena samego arkusza na nic się nie przyda bo najdroższe są wykończenia.

  12. #12

    Domyślnie

    Witam!
    Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów doświadczenie lub uwagi dotyczące blachodachówki Plannja - system REGOLA ?
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Regola wychodzi fajnie na dachach wielopowierzchniowych gdzie szerokość powierzchni jest mniejsza niż szerokość panelu inaczej widać łączenia i na dużej powierzchni wygląda to jakby dach miałby się za chwilę rozlecieć Z tego powodu zrezygnowałem z Regoli na rzecz dachówki . Najlepiej spytać się u dystrybutora blachy komu ją sprzedali i pojechać na miejsce i obejrzeć

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Niestety nie doczekałem się jakiekolwiek informacji od FORUMOWICZÓW na temat blachodachówki Planja - typ REGOLA.
    Słuchajcie napiszcie coś (z waszych doswiadczeń) bo muszę zdecydować sie na jakieś rozwiązanie !

  15. #15

    Domyślnie

    mysle ze jakosciowo jest to bardzo dobrae rozwiazanie ale cenowo mysle ze dalo by sie znalezc cos tanszego

  16. #16

    Domyślnie

    mnie znajomy który zajmuje się sprzedażą materiałów budowlanych szczerze polecał blachy Pruszyńki - jeszcze nie wiem co zacz, ale z wiosną czeka mnie wybór.

  17. #17

    Domyślnie

    Piotr Jan - kiedyś cos już pisałem, ale Regoli nie układałem. Chłopie daj spokój z regolą. Przybicie łat i kontrłat jest bajecznie proste. Do tego dasz zwykłą blachę i wyjdzie ci dużo taniej. Na swój dach potrzebowałem 1,4m3 łat i kontrłat. Zapłaciłem za to 840zł i do tego blacha za 20zł/m2. Przeliczając to na łaty i kontrłaty /160m2 dachu/ zapłaciłem 5,25zł/m2. Sumując blacha + łaty i kontrłaty jakieś 25zł. regola jeśli dobrze pamiętam to ok.37zł rachunek prosty. Miałem co prawda robociznę za friko, ale licząc 3zł/m2 położenia łat i kontrłat i tak jesteś na plus. To tyle. Niestety na temat samej regoli nie mam nic do powiedzenia.
    Znajomi z forum chcieli położyć regolę, ale jak zobaczyli cenę to taniej wyszła dachówka betonowa Brassa.
    Pozdrawiam

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Według moich wyliczeń przepłacam tylko ok. 1000 zł przy dachu - 250m. Do Regoli oprócz drzewa potrzeba również mniej blachy (odpadów). Bardziej mnie zastanawiało funkcjonalność tego rozwiązania.
    Ale dzięki za przemyslenia

  19. #19

    Domyślnie Blachodachóka Plannja - Rapid - co myślicie?

    Poproszę o opinie..
    Akurat ta wersja (Rapid) pasuje na mój dach - w tym roku robię remont i muszę zrobić lukarnę - a ta dachówka wyglada jak ta, która mam na dachu..
    lepsza jest Plannja czy Pruszyński?
    Pozdrawiam!

  20. #20

    Domyślnie

    Sam miałem ten dylemat. Blacharze doradzili mi Pruszyńskiego i tak wybrałem. Składała się idealnie. Plannja już podobno nie taka dobra jak kiedyś.

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony